Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lágyéksérvem lehet?

Lágyéksérvem lehet?

Figyelt kérdés
Már néhány hónapja észrevettem hogy a jobb medencém mellett, a péniszem felett ha felállok van egy kisebb kitüremkedés a baloldalhoz képest. Nem volt teljesen szimmetrikus. Ekkor még nem foglalkoztam a témával túl sokat, nem is éreztem semmi különöset. Most néhány napja elkezdett fájni, tompa, néha nyilalló fájdalmat érzek, néha a jobb herém irányába is elmegy a fájdalom. A kitüremkedés eltűnik ha lefekszem vagy ülök. Azóta komolyabb fizikai munkát, nehezebb tárgyat nem merek emelni. Pár hete egy költözésnél egy hűtőt kellett emelni, utána egy bő hétre jött az egész. Futárként dolgozom, így sokat szaladok fel-le sok emeletet, valamint sokat ülök autóban. 5-10 kilós táskákat emelek maximum. sokszor ülés közben, vezetés közben is érzem a kellemetlen tompa fájdalmat. Valószínűleg lágyéksérvem lehet? Mennyire veszélyes ez? Urológust vagy sebészt kell felkeresnem ezzel? Lehet más sérv jele is ez, például herevisszérsérv? Csak műtéttel orvosolható?

2022. márc. 30. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Valószínűleg sima lágyéksérv. Ez rutin műtét, de mindenképpen megműtik. Kb egy 2-3 centis bemetszést ejtenek és vissza teszik a beleket aztán össze varrják. Semmiség az egész.
2022. márc. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Sebészetre kell menni.Beutaló sem kell,csak időpont.

Ha sérv,a doki keres időpontot a műtétre. Ha olyan kórházba kerülsz ahol laparoszkópos eljárással végzik a műtétet,nagy szerencséd van.

Gyomor feletti részen vizszintesen lesz 3 bemetszés kb 1.5 cm sek.Kb 5 cm re egymástól.3 napnál többet biztosan nem töltesz kórházban.Műa.hálót is fognak beültetni,ha lehet akkor többet ilyen belső sérülés ne érjen .2 hét után már ezt munkakört eltudod látni.

Később sem ajánlatos 50 kg nagyobbak emelgetni.

2022. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Általában mennyi idő mire kapok egy időpontot vizsgálat után egy műtétre? Olvastam olyat is hogy hónapokba is telhet.
2022. márc. 31. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

2. Milyen 3 nap?

ENgem délben műtöttek és másnap délelőtt mehettem haza.

2022. ápr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kórházaktól függ,kit mennyi időre tartanak bent .

A műtétek elvégzése,függ a betegség súlyosságától,mennyire foglaltak a műtők,és van orvos is. Mennél később van egy műtét elvégezve,annál jobban veszélyezteti a beteg egészségét.De az orvosoknak is nehezebb lesz a műtét élvégzése.

2022. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!