Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nem indokolt műteni a varicoce...

Nem indokolt műteni a varicocelémet. De engem mentálisan nagyon zavar. Tényleg semmi értelme nem lenne a műtétnek?

Figyelt kérdés

A 3. fokú baloldali varicocelém semmilyen panaszt nem okoz, a spermaképem kifejezetten jó. Több orvosnál is voltam, egyikük sem tartja indokoltnak a műtétet - teljesen logikusan, mivel hogy semmilyen bajt nem csinál.

De engem mégis zavar, hogy pont ott a herémnél valami nem úgy működik, mint ahogy kéne neki. Ha a lábamban vagy a hasamban lenne valami kis rendellenesség, hát kit érdekel?! De pont a herémnél. Durva, nagy, szemmel látható kitágult vénák vannak, nem úgy folyik a vér a herémbe, ahogy kéne. Pang. Nem kap megfelelő vérellátást a herém, romlik a működése.

Ha egy egyszerű, minimális kockázattal járó műtéttel meg lehetne oldani, miért nem oldják meg?

Értem, hogy én gondolom túl. Értem, hogy esetemben nem probléma a varococele.

De ha tényleg ennyire egyszerű lenne megoldani és jobban, egészségesebben működne tőle a herém, akkor miért nem érdemes megcsinálni?


Nagyon zavar ez engem fejben. Így nem érzem, hogy teljesen egészséges lennék.

Nem két perce stresszel, hanem évek óta bennem van, és néha feljön és tényleg kínlódok miatta.

Értem, hogy én gondolom túl. De akkor sem tudok mit csinálni.

Ti mit tanácsolnátok?


20f



2022. máj. 31. 11:04
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
Mert az egészségügy túlterhelt, forráshiányos, és életmentő műtétekre is kevés a kapacitás. Ha ragaszkodsz hozzá, fizesd ki, csináltasd meg magánban.
2022. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

De ha tényleg semmi gondot nem okoz, akkor miért kéne műteni.

Minden műtétnek van kockázata.

Ha ennyire zavar, akkor kérj véleményt másik orvostól is. Ha ő is ugyanazt mondja, akkor hidd el.

2022. máj. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Hát konkrét gondot nem okoz. Csak mégis bennem van, hogy ha megműtenének, úgy lenne rendes, teljesen egészséges a herém működése.
2022. máj. 31. 11:26
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell elmenni másik orvoshoz, hogy legyen több szakmai vélemény is, hogy valóban nem kell műteni, vagy nyugodtan meg lehet műteni.
2022. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Hát három orvos is azt mondta, nem szükséges, nem kell kezelni, szóval én elhiszem, de mégis zavar ugye. :')
2022. máj. 31. 11:44
 6/36 anonim ***** válasza:
84%
Akkor inkább pszichológushoz menj :D
2022. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű az marad. 😂
2022. máj. 31. 12:03
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Menj el magánba, ha magánorvos is azt mondja, felesleges a műtét, akkor kérdezd meg, hogy miért. De szerintem magánban simán megműtik neked. Pénz beszél, ugye.
2022. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Igen, lehet az lesz. Ha rendesen elmagyarázza nekem valaki, hogy nem csak hogy nem indokolt a műtét, de semmivel nem is lenne jobb, ha megműtenének, akkor megnyugszom. :D

Örülök, hogy nem csinált bajt a varicocele, félreértés ne essék! Csak ha a műtéttel még jobb lenne az egészségem...

Más kérdés, hogy magánban a műtétet nehezen engedhetném meg magamnak, de ez már az én bajom.

2022. máj. 31. 12:45
 10/36 anonim ***** válasza:
13%
Ez 1 olyan betegség,amit csak műtéttel lehet gyógyítani,az állapota nem javul,csak rosszabb lesz idővel. 1 fogorvos mondását idézném,aki azt mondta kicsi lyuk nincsen,csak lusta fogorvos .Nálad is hasonló lehet a helyzet,meg talán kevés is az orvos . Aki neked azt javasolja hogy menjél magánba,az nem tudja mennyibe kerül ott 1 műtét.
2022. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!