Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van értelme úgy gyereket...

Van értelme úgy gyereket vállalnom, ha anyai ágon a felmenőim nagyon betegesek voltak?

Figyelt kérdés

Apai ágon mindenki egészséges, hosszú életű volt. Anyai ágon viszont kb mindenki lerokkant, raklapnyi mennyiségű gyógyszereket szedett, többen rákban haltak meg 60 év alatt. Előfordulhat, hogy én is így járok.

Szerintem felelőtlenség lenne ezt a rossz genetikát tovább örökíteni.



2021. márc. 26. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Alapvetően korlátoznunk kellene a genetikai betegek szaporodását, de tudom, ez a mai világban nem lehetséges.
2021. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem te valamiért ki akarsz bújni a gyerekvállalás elöl. Az ember nem így gondolkodik, egy dolog a genetika, a másik az életmód, szűrések stb...Mind apai, mind anyai ágon rákos betegségek sora van a családomban, de nem rágom a kefét emiatt és a legjobb dolog volt az életemben, hogy életet adtam a lányomnak.
2021. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-esnél a pont!
2021. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utána kéne járni, hogy pontosan mi volt a felmenők baja, betegsége és csak utána lehetne megfontolt döntést hozni.
2021. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Üdv a klubban! Nálunk a családban talán 55 év körül van az átlagélettartam. Volt minden: agyvérzés, érelmeszesedés, daganat, cukorbetegség, öngyilkosság, stb.

De még soha nem gondoltam arra, hogy emiatt ne legyen gyerekem.

2021. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a gyerek személységétől függene.

Van, aki imád élni és minden percet ajándéknak fog fel...

Aztán vagyok én xD az örök pesszimista.


Mivel előre nem tudhatjuk milyen lesz, így... így igen.

Jó kérdés.

De gondoljunk arra, hogy nem 100% hogy valamilyen betegsége lesz.

2021. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!