Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztata vizsgálatra hány...

Prosztata vizsgálatra hány éves kortól ajánlott eljárni?

Figyelt kérdés

30, 40..?

Elsösorban a jóindulatú megnagyobbodás szűrésére gondolok.


Minden esetben rektális ujjazással történik a vizsgalat? Nincs valami kevésbé kellemetlen, objektívebb szűrési módszer rendszeresítve?



2022. jún. 21. 19:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

Ultrahangon is látszódik ha gond van.

De egyébként egyáltalán nem fáj a rektális vizsgálat, szóval nem kell túlspilázni.

2022. jún. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az urológus, hogy alapesetben 45 éves kortól, de ha volt prosztata beteg a családban (apa, nagypapa), akkor inkább 40. A prosztata vizsgálat nem annyira vészes, mint állítják. Kellemetlen, de kibírható. Kivéve ha prosztatagyulladásod van. Akkor nagyon fájdalmas.
2022. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Most itt nem a fájdalom a fő tényező...
2022. jún. 21. 19:51
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Értem mire gondolsz. De ezen túl kell lépni. Néhány nap után elfelejtem, hogy egy idegen férfi ujja ott járt, ahol senki se szeretné. De mindössze néhány másodpercről van szó és az egészségedről van szó.
2022. jún. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
12%
Vicc az egész 2022ben még mindig ott tartunk hogy megújaznak az orvosok szerintem sok élvezi is normálishoz kell menni aki használja a modern technológiát
2022. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
13%
Amíg ilyen középkori, megalázó módon zajlik a vizsgálat, addig nem megyek. Teljesen megértem a kérdezőt.
2022. jún. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Vér vizsgálatból már kimutatják a nagyoboodást.

PSA.

2022. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
16%

7

Igen, és mégis, mindegyik urológus ragaszkodik a rektális vizsgálathoz.

2022. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom srácok, szerintem a PSA szint emelkedés (vagy jelenlét) már egy komolyabb fokú bajra utal. Amikor az immunrendszer már kezdi gyilkolni a dülmirigyet
2022. jún. 23. 11:46
 10/23 anonim ***** válasza:
53%
Legyetek már férfiak! Ki lehet bírni. Pár másodperc az egész. Az egészséged múlhat rajta. Félre kell tenni a mindenféle előítéletet, szégyenérzetet. Legtöbb nő minden évben elmegy rákszűrésre, ahol felnyúlnak, eszközt helyeznek fel. Ha a baj megelőzhető így, miért ne menne az ember? Ennél lényegesebben rosszabb vizsgálatok is vannnak, amin nap, mint nap sok ember esik át.
2022. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!