Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van itt aki heteroszex kapcsol...

Van itt aki heteroszex kapcsolatban fertőződött HIV-ben? Feleslegesen parázom ennyire?

Figyelt kérdés

Sajnos nagy hibát követtem el. Köszöm, most nem fejmosást kérek érte. Egy életre megtanultam. Pedig nem is vagyok fiatal hülyegyerek. De most az voltam... nagyon hülye. Pedig párkapcsolatban hűséges, és azon kívül sem sok szexpartnerrel.


Egy (előtte nekem ismeretlen) csajjal szexeltem (ffi. vagyok), sajnos a szex előtt is kezdett bennem róla kialakuni a kép hogy bárkivel, bármikor védekezés nélkül megteszi ezt, nagyon fura csaj volt. Nem is tudom egy kib.szott dugásért minek kellett ekkor kockázatot vállani. Aztán ahogykell beparáztam.


Az hogy erősen rizikócsoportba tartozik (mondjuk van 2 pici gyereke), annak az első érezhető eredménye 1 hét múlva jelentkezett is a péniszemen. Nem részletezem, nekem egyértelmű orvosi cikkek alapján hogy Gonorhea. Életem első STD-je. Magán dokinál labort már amegjelenés napján megkezdtem, eredménye még nincs. Ez egy dolog (ha nem antibiotikum rezisztens)... antibioutikum és elmúlik.


De a HIV amitől nagyon beparáztam...


Hát hogy most a bakteriálsi fertőzés miatt, de nagyon-nagyon enyhe közérzet romlás, "fura" érzésem kezdett lenni... picike torok "érzet", picit érzékenyebb bőr, "szárazabb" nyálkahártya az orrban, stb... mint egy megbetegedés előtti állapot (igaz egy már kb 5 nappal az aktus után kezdődőtt, lehet nem feltétlenül van köze hozzá).


Sajnos nem vagyok nyugodt, így a HIV gyorstesztelési lehetőséget nem várom meg. Ilyen idegállapotban nem bírok várni 2-4 hetet az ablakperiódus végéig. De találtam Budapesten egy labort (g1labor.hu) ahol van HIV PCR teszt. Ott 7 napos ablakperiódust mondtak, neten 3-10-et olvastam. De a hétvége miatt kivárom már akkor a 12 napot. 1 nap múlva (vagy aznap) eredmény, 35.000 Ft-ért. Állítólag megbízhatóbb is mint az antigén gyorteszt.


Tudom hogy sima hetero vaginális közösülésnél a férfi fertőződési esélye 0,04% ha a nő már biztosan fertőzött. Ha meg hozzávesszük hogy itthon mondjuk 0,4% a fertőzöttségi arány, akkor (ha jól számolom) kb 0,00016% esélyem van egy ismeretlen HIV státuszú (+/-) nőtől való HIV fertőződésre.


Ekkora hülyeséget. Ez tuti az utolsó óvszer nélkül szex volt párkapcsolaton kívűl. Ennyi idegeskedést még egy jó szex sem ér meg, még akkor sem ha nem fertőződik senki semmivel.



2022. júl. 8. 22:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha mar az aktus elott kezdodtek a tunetek, akkor nem HIV all mogotte.
2022. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
#1: Öt nappal az aktus után kb... vagy még annyi sem.
2022. júl. 8. 22:55
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok.

Hat, rizikós, de en eleg keves eselyt latok ra, hogy HIV lenne. Eleg ritka is mikor igy terjed, na meg nem szokott ennyire gyorsan jelentkezni. De szerintem addig ugysem leszel nyugodt meg nem jon eredmeny.

2022. júl. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
100%
Igen, feleslegesen parázol ennyire. Nagyon kicsi az esélye, bár nem 0.A tüneteidet nem a Hiv okozza. A Hiv első stádiuma a heveny fertőzés, több (!) hetes lappangási idő után okozza az első tüneteket.Nyilván érdemes megcsináltatni a tesztet, hogy megnyugodj. Legközelebb pedig légy óvatosabb! Minden jót!
2022. júl. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Még ha HIV+-os is a nő, egyetlen aktus során akkor sem biztos, hogy elkapod. Alkalmi partnerrel mindig kellene óvszert használni, függetlenül attól, hogy a partnered mennyire ribi.
2022. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
59%
Te se vagy százas az biztos, kissé hisztérikusnak tűnsz. A hiv-nek nincs tünete. Ha az vagy, ha nem, nem attól van tüneted. Nem teljesen mindegy hány nap alatt derül ki, hogy ha hiv fertőzött vagy? Lehet gyorsteszt van, de a kezelés ugyanolyan lesz, ha 10 hét múlva tudod meg. Semmivel nem vagy előrébb ha hamarabb tesztelsz, csak kifizetsz egy halom pénzt. Menj el inkább egy ingyenes, névtelen tesztre. Amúgy szinte semmi esélye, hogy hiv fertőzött legyen a partnered.
2022. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen gyorsan nincsenek tunetek, 2-6 het mulva jelentkeznek.


En elolvastam ennek a g1labornak a tajekoztatojat, ott is azt irjak, hogy 2-4 het kozott mutathato ki, hamarabb nem mennek. Mit ersz azzal, ha negativ, megnyugszol, de valojaban fertozott

vagy, csak koran mentel?

2022. júl. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
#6 de, van tünete, közvetlenül a megfertőződés után egy-két héttel influenza szerű tünetek. Ha az ember nem veszi komolyan, majd az AIDS stádiumban nézheti a kaposi sarcomát.
2022. júl. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nemhiszem hogy HIV mivel annak van lappangási ideje nem is kevés. Valószínűleg annak a gombás fertőzésnek a tünete amit elkaphattál tőle. Ne parázz ra a HIV-re
2022. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

#7: Akkor az általános tájékoztatót olvastad, ami az antigén teszt.


Én PCR-ről beszélek. Aminek interneten is utánanéztem, és személyesen is felhívtam őket! 7 napot mondtak. A PCR teszt a virus RNS-t nézi, és a vírus szaporodása már pár nap után brutálisan magasra felszökik....



[link]


Itt pl. 3 napot írnak az esetleges virusnak kitetteség után.


Szerintem fogadjuk el hogy a 7-10 nap jó lehet :D

2022. júl. 8. 23:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!