Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hirtelen felállás után megszéd...

Hirtelen felállás után megszédülés oka?

Figyelt kérdés
Sokat ittam, ettem szóval ez nem lehet probléma. Annyit csináltam hogy csak felálltam, első másodpercben semmi utána meg megszédültem leestem a székre, a fejem zúgott(vagy nem tudom hogy mondjam) és utána elkezdett jobban verni a szivem, gondolom mert megijedtem. Ja és ez többször is megtörtént, csak még nem szédültem, meg stb, csak megfájdult a fejem kicsit. Mit lehet ellene tenni, mi lehet az oka?
2022. júl. 18. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon veszélyes! Hirtelen felugrott a vérnyomásod. Ne ugrálj, lassan óvatosan feküdj, ülj le, kelj fel.

Alapos kivizsgálásra van szükséged.

2022. júl. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! És köszönöm a segítséget!
2022. júl. 18. 00:21
 3/5 anonim ***** válasza:
1, aha, vagy éppen le...
2022. júl. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


BPPV a betegség angol neve, amikor a kristályok elmozdulnak a labirintusszervben, amitől ilyen imbolygó lesz a járás vagy szédülés kíséri pár másodpercre. Vérnyomást is nézni kell, de ha újra és újra előjön ágyból felüléskor vagy fejdöntésnél, akkor a háziorvos adhat beutalót a fül-orr-gégészetre. Ott végrehajthatnak egy speciális fejdöntési mozgást (Epley manőver), amivel megnézik, hogy melyik irányban leng ki a szemed (függőleges, átlós vagy vízszintes). Sajnos ez a betegség nem igazán kezelhető, de fejkörzési gyakorlatokkal kordában tartható.

2022. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne állj fel hirtelen, velem is előfordul, csak nem ilyen durván. Én megszédülök és elsötétül néhány másodpercre. Nem szabad sok ülés/fekvés után hipp-hopp felkelni.
2022. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!