Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Alacsony TSH érték(0.17)? Mit...

Alacsony TSH érték(0.17)? Mit jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Voltam nemrég egy céges laboron, és megállapították, hogy a TSH szintem alacsony, 0.17, 0.55-től normális. A háziorvosomat felhívtam, mert az orvos, aki véleményezte, pajzsmirigy túlműködésre gyanakodott, viszont a háziorvos szerint, mivel a többi pajzsmirigyérték nincs feltüntetve, elég megismételni 3 hónap múlva, és, ha akkor is alacsony, elég lesz kezdeni vele valamit.

Viszont engem ez kicsit sem nyugtatott meg, szerintetek megérné elmenni egy magán endokrinológiára? Anyagilag meg tudnám engedni magamnak, viszont nem mennék feleslegesen.

Rengeteget stresszelek egyébként a munkám és a magánéletem miatt, és dohányzom is, ha esetleg ez releváns lehet.

Emellett a családban többeknél is előfordult rosszindulatú pajzsmirigy daganat, főleg ez az amitől félek.

Nem tudom azt sem, hogy milyen tüneteket okozhat, amiket esetleg észre kéne venni, szapora pulzus néha jellemző, de azt a sok koffeinnek tudtam be eddig.

Köszönöm a válaszokat előre is,

25/F



2022. szept. 22. 18:45
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Észre van véve a vérvételből, mi másra gondolsz? Vizsgálatok nélkül senki nem mondja meg mi miatt alacsony az érték, az orvos meg jól mondta, hogy kell egy részletesebb vérkép egyelőre. Feleslegesnek tartom magánba menni csak amiatt, mert nem hiszel az orvosoknak, vérvétel nélkül ő sem fog mást mondani, plusz az negyedévente kontroll meg vérvétetel lesz, ami kb. megy 1 évig, legalább 100 rugó.
2022. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez az érték nem olyan kiugró, hogy azonnal magánorvoshoz kéne menned vele...

Nézd meg a leletet, rajta van a referenciatartomány. Emlékeim szerint 0.3 - 4.2 között jó.


Tehát ez a 0.17 egy gondolatnyival alacsonyabb csak...

És nem biztos, hogy a két pm-hormon túl sok... Ellenőrizni kell, de nem kell kétségbe esni. :)

2022. szept. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A TSH önmagában nem mérvadó, csak gyanúra adhat okot. A T4 és főleg az aktív hormon, a T3 hormonszint mutatná meg a túlműködést. Sok embernél az alacsony TSH mellett alacsony a T3 hormon is ami nem lehet akkor túlműködés.
2022. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az alsó határ 0.55, amihez nekem soknak tűnt a 0.17. Kicsit aggódós vagyok ebben és tudom, hogy itt senki sem tudja megmondani mi a bajom, arra lettem volna kíváncsi, hogy mi okozhatja, vagy, hogy egyáltalán mit jelent ez az érték.
2022. szept. 22. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:

A TSH fokozza a pajzsmirigy hormontermelését. Ha sok a pajzsmirigyhormon, akkor a TSH lecsökken. Ha nagyon sok (pm. túlműködés), akkor a TSH 0 közeli is lehet.


A túlműködés leggyakoribb okai: autoimmun (Basedow); adenoma; vírus/baci gyulladás. Mind más kezelést igényel.

2022. szept. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!