Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Felkelés után szívdobogásérzés?

Felkelés után szívdobogásérzés?

Figyelt kérdés

27 éves,egészségesen élő férfi vagyok, normális testsúllyal, nem iszom, nem dohányzom.

Ha ülő vagy fekvő helyzetből felállok, akkor elkezdek érezni és hallani egy egyfajta "szívdobogásérzést". Ez kb. egy 10 másodperc után abbamarad de viszont minden alkalommal így törtenik amikor felállok, kb 10 ből 9 szer. Kivétel reggel felkelésnél nincs ez, amikor először ki kelek az ágyból.Mi lehet ez? Régen nem emlékszem, hogy ilyen lett volna. Ez mennyire normális? Vagy csak öregszem?



2022. okt. 10. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember hirtelen feláll, a vére a gravitáció hatására a lábakba kezd áramlani, és a szív ilyenkor "rákapcsolhat", hogy az agy felé ne legyen elégtelen a vérellátás.

Ha szédüléssel jár együtt a jelenség, az jelezhet problémát.

2022. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És mióta van ez?

Beszéltél erről a háziorvosodnak? Mit mondott?

2022. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Túlfigyeled magad, gondolom nagyon ráérsz... Érdemes volna a szociális, és párkapcsolataidat, netalán munkád fejleszteni.

Ha szarul vagy, az nem ilyen, hallod a szívdobogásod a csendben elalváskor, és miatta nem tudsz aludni. Ha rosszul vagy tényleg, akkor meg minden más erősebb, nem a szívdobogást érzékeled!

2022. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanígy van , este gyakori nagyon. Nagyon rossz érzés.
2022. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az orvos szerint normális, csak azt nem értem, hogy lehet normális egy olyan tünet, ami eddig nem volt.


Kedves harmadik!

Tök értelmesnek meg informatívnak tűnik a hozzászólásod, nem értem miért kellett elcsúfítanod azzal a második mondatoddal;

"Érdemes volna a szociális, és párkapcsolataidat, netalán munkád fejleszteni."

Zseniális! Ezen jót nevettem. Hogy jön ez az én kérdésemhez? Csupán csak tudni szerettem volna,hogy miért van ez velem. Akkor ebből az következik, hogy nekem szociális, párkapcsolati illetve munkahelyi problémáim vannak? Elképesztő, látatlanba ilyet írni. Halvány fogalmad sincs kivagyok. Komolyan feldobtad a napom, mert ilyen hülyeséget még nem olvastam. Köszi.

2022. okt. 10. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!