Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Időnkénti sok extrasystolét...

Időnkénti sok extrasystolét mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Ilyen roham szerűen jön, van hogy 10-15 percig percenként van egy jó nagy (előtte meg is érzem legtöbbször), de van hogy nincs több napig egy sem. Talán néha a mozgás/evés/ivás kombinációja jobban előhozza.

Nem lehet tenni ellene? Borzasztóan zavaró, halálfélelmet kelt, de nagyon.



#szív #extrasystole #szívdobogás #esténként fekve sokszor szívdobogásérzés
2016. ápr. 13. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokféle ok állhat mögötte. Stressz, kimerültség alapesetben. Kisebb a valószínűsége, hogy valamilyen krónikus szívritmuszavar, esetleg szívbillentyű-probléma a kiváltó oka. Ez utóbbi fiatal, vékony nőknél gyakoribb. Nem árt egy kardiológiai kivizsgálás, mert a megszüntetésének módját az határozza meg, hogy mi okazza.
2016. ápr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A másik dolog meg azbidőnként elég latvanyos légzési aritmia.
2016. ápr. 14. 20:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem így jött sorba mint ok: stressz -> magnéziumhiány -> szívritmus zavar. Nekem elég gáz volt az EKG-m is kardiológián meg minden rendben volt. Kaptam egy jó kis magnéziumos infúziót és elvágták az egészet. Teljesen jó lett az EKG-m utána. Hihetetlen, hogy egy egyszerűnek tűnő magnézium hiány ilyet tud okozni.
2016. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!