Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi a tanács magas vérnyomásra?

Mi a tanács magas vérnyomásra?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap folyamán elég keveset aludtam és reggel mikor felkeltem egyből megmértem a vérnyomásom. 180/80/90 elég magas azt mondják,de semmi problémám nem volt nem éreztem rossz magam. Ma reggel ismét rosszul kevesebbet aludtam és arra keltem hogy majdnam kiugrik a szivem a vérnyomásom nem mértem meg. Forduljak orvoshoz? 21/F

2022. okt. 19. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Túlsúlyos vagy?
2022. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Mégis mi lehetne az alternatíva az orvos helyett...???


Ez kérdés...???


Akkor is, ha első/egyedi eset volt ez magas érték!

2022. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
180 cm vagyok 82.5 kg
2022. okt. 19. 10:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy vérnyomásmérőt, méregeted és ha tartósan magas irány a doki.
2022. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet hipertóniád van. Valóban orvoshoz kell fordulni és adnak rá gyógyszert egyből, utána naponta 3szor kell mérni a vérnyomást és ezt írni kell egy füzetbe, amit az orvos ad és azzal vissza menni, ha továbbra is magas, ha lejjebb ment akkor is konzultálni kell az orvosoddal (háziorvos) Valószínű el fog küldeni majd vérvételre is. Ez nem játék, a vesédet, szívedet tönkre teheti a magas vérnyomás, ha kezeletlen akár sztrókot is kaphatsz vagy agyvérzést. Éjszakára feltétlen kérj gyógyszert, mert éjjel lehet a legönnyebben agyvérzést kapni. Onnan tudom ezt, mert én tavaly előtt jártam végig a dolgokat. Nekem 208/110 volt a vérnyomás/púlzus számom. Nincs előjele, max. annyit éreztem jobban ver a szívem, alattomos betegség nagyon és halálos is lehet. Nekem a vesém károsodott elképzelhető ennek következtében, mivel én 39 éves voltam, mikor ez kiderült. Járj ennek mieőbb utána!
2022. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szg74 ***** válasza:
Én már huzamosabb ideje érdeklődöm, sőt kutatok alternatív módszerek után. Röviden mérleget vonva: fantasztikus a mai orvostudomány, de a vérnyomás még mindig nem tartozik azon betegségek közé, amelyeket jól és viszonylag egyszerűen kezelni, kivált gyógyítani tudnak. Olyan is előfordult velem, hogy a körzetim felírt egy gyógyszert, az üzemi orvos pedig azt mondta, azt ne szedjem, mert ilyen és ilyen mellékhatásai lehetnek -, és jó párat felsorolt a nem kívánt mellékhatások közül. Ettől még lehet, hogy vannak jó alternatív módszerek és orvosok, netán természetgyógyászok, akik segíteni tudnak. Mégis az a benyomásom, a háttérben itt nagyon erősen ott lehet a gyógyszerlobbi, mert az egész egy óriási üzlet. Hogy ez ellen miért nem lép fel senki nem csak megjegyzések, szavak szintjén, hanem tettekkel, azt nem tudom. Aki kitalálna valamilyen tényleg hatásos módszert a folyamatos gyógyszerezés helyett, óriásit kaszálna, mert rengeteg embert érint ez a probléma, de valamiért mégsincs ilyen. Vannak hatásos gyógyszerek, de mindegyiknek van mellékhatása (mintegy lefékezik, takarékra állítják a szervezetet, ami hosszabb távon szintén nem jó és idővel egyéb panaszokhoz vezet), legalábbis én csak ilyennel találkoztam -, ha valaki nem így tudja, cáfoljon meg!
2022. okt. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szg74 ***** válasza:
Amíg ez a helyzet, nemigen van más megoldás, mint a mai tudományos orvoslás eszközeinek az elfogadása.
2022. okt. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6: minden, ismétlem MINDEN gyógyszernek lehet mellékhatása... De ez nem ok arra, hogy egyből elvessék a használatát. Mert a gyógyhatása nagyságrendekkel felülmúlja az _esetleges_ mellékhatásokat.

Pont egy magas vérnyomásnál élet-halál kérdése lehet a jó gyógyszer.

2022. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Természetgyógyászat kevés egy ilyen probléma megoldására. Neme van ismerősöm akinek az apja nagyon gyógyszerellenes volt nem foglalkozott a magas vérnyomásával sem, nem szedet rá semmit. 60+ évesen kapott egy sztrókot. Már nem a régi, az agy megsérül cseszheti az ember, neheebben beszél, tikkel, stb. A mozgására is kihatott. Azóta a fia aki szintén magasvérnyomásos és sokáig nem szerdett gyógyszert kapásból ez az eset után rohant az orvoshoz, mert nem szeretne sztrókot kapni. Hiába rágcsálod a fokhagymát meg szeded a vitaminokat, olyan élelmiszereket eszünk meg olyan körülmények között élünk, ami nem egészséges. Kevés mozgás, sza.r levegő, stb. Nagyapám szervezete erős volt, megindult az orra vére ezzel rendezte le a szervezete a magas vérnyomást, 92 évet élt, de egy utód akinek gyengébb a szervezete nem biztos képes erre, lehet agyvérzésbe fog meghalni. Egyenlőre a gyógyszernél nincs jobb. Nekem azóta nem ver úgy a szívem, nincs melegfrontnál fejfájásom és nem vagyok a semmitől streszben, ezt okozta a betegség, csak később döbbentem rá, jobb így gyógyszerrel. Előbb utóbb meg mindenki meghal, de ezzel tán tovább élhetek, mint hogy agyvérzés vigyen el bármikor, főleg 208assal
2022. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez olyan magas hogy azonnali orvosi ellátást igényel.
2022. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!