Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Száraz makkal mit csináljak?

Száraz makkal mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körül vagyok metélve már kiskorom óta, most 17 vagyok, eddig nem volt még ilyen problémám, de nagyon ki van száradva és kicsit pirosodva a makkom, érzékenyebb is valamiért.

Nem mertem semmit rákenni, nem tudom mitől lett ilyen, kb másfél hete kezdődött.



2022. okt. 25. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Én nem vagyok metélt, de szeretem hátrahúzni a fitymámat és úgy tartani a nadrágban. Szerettem volna egy kevésbé érzékeny makkot, meg eleve jobban tetszett ha kilátszott valamennyire, nem tudtam elfogadni a fitymatúltengést. Egy idő után rövidült a bőr. Hasonló jelenséggel találkoztam én is, az elején érzékeny lett és dörzsölődött utána viszont teljesen elérzéktelenedett illetve a korábbi fényes sima felület helyett száradt, matt hatású lett a makkom és így is maradt.


Mivel te metélt vagy kiskorod óta ezért elég érdekes, hogy miért pont most lett ilyen száraz meg mire föl pirosodott be. Neked valószínűleg már rég olyan lett kisfiú korodban mint amit én leírtam, ezért simán lehet, hogy valami gyulladás áll inkább a háttérben.


Ha csak simán száraz, akkor sem ajánlom hogy kenj rá bármit is, pláne ne testápolót. Megvan a maga faggyútermelése a makknak és a fitymának, ezt különböző kencékkel, erős szappanokkal nem szabad felborítani.

2022. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Talán orvoshoz kéne menni vele... nem gondolod ? Lehet pl gyulladás is, online nem lehet diagnosztizálni...
2022. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendben, elmegyek orvoshoz minél hamarabb.
2022. okt. 26. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!