Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kollagének van bármilyen...

Kollagének van bármilyen eredménye férfiaknál? Érdemes elkezdeni szedni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, nem tudom, hogy csak hajra vagy bőrre is van jótékony hatása. Szerintetek vegyek?
2022. dec. 6. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a bőr rugalmasságára van hatással, hajra nem, 20 évesen még nagyon korai ilyesmire költeni.
2022. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, hisz ugyanahhoz a fajhoz tartozunk. A férfiak szervezete termel kollagént, ami segíti a bőrregenerációt, vagy megelőzi a sérülések kialakulását. A kollagénképződéshez a c vitamin járul hozzá elsődlegesen. Vitaminhiány esetén a bőr is sérülékenyebbé vélik. Vannak készítmények amik férfiak számára készültek, kenőcsök, balzsamok, vagy kapszulák (étrendkiegészítők).


Az egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozás segíti a szervezet megfelelő kollagénképzését. Ha valaki nem elégedett, vagy úgy érzi, hogy bőre nincs megfelelő állapotba (ez lehet bármilyen külső behatás, vegyi, biológiai vagy UV sugárzás), az megtámogathatja a szervezetét ezen készítmények bármelyikével. De azért előtte érdemes kikérni orvos vagy gyógyszerész véleményét is. Mert lehet bennük olyan összetevő, ami allergiás reakciót válthat ki.


De a kollagén nem csak a bőrben található meg, hanem az erek falában, inakban, szem szaruhártyájában, fogakban. Porcok és csontok fő alkotója, megtalálható a porckorongokban és a csarnokvízben is. Sejtmembránokban és még sok más helyen.


A rugalmasságért felelős fehérje.


Én még nem szedtem ilyen készítményt, de kézkrémet használtam, ami biztos, hogy tartalmazott kollagént mint egyik összetevőt, bár nem néztem utána ennek különösebben.

2022. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanultál valamennyi biológiát ? A kollagén fehérje, azok viszont az emésztőrendszerben lebomlanak aminosavakra, azok pedig felszívódnak a vérbe. A szervezet meg azt csinál belőlük, amit akar. Ha bárki úgy tapasztalja, hogy nála van bármiféle (általa kedvezőnek vélt) változás, az csakis a placebo hatásnak tulajdonítható.
2022. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
C vitamin, ember... c vitamin. Nem azt írta, hogy kollagént kell enni egyfolytában. Hanem azt, hogy a c vitamin segíti a szervezet kollagén képződését.
2023. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!