Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egy nap után már zsíros a...

Egy nap után már zsíros a hajam. Ez mitől lehet? 23F

Figyelt kérdés
Nem is kell hozzá egy nap, de este fürdés után lefekszem reggel meg már zsírosnak tűnik.. nagyon meg se izzadhatnék ha amiatt lenne mert én hűvösbe szeretek aludni.

2023. jan. 23. 05:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó sampont vagy balzsamot használsz, ha hajszárítózol akkor túlszárítod és így védekezik a fejbőr, túl gyakran mosod, sokat piszkálod stb.
2023. jan. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha kicsit hosszabbra nő az is lehet gond, amikor jó rövid nem zsirosodik nekem
2023. jan. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Az is lehet, hogy nem hatol elég mélyre a sampon, nem jut el megfelelő mértékben a fejbőrödig ha esetleg hosszabb lenne a hajad, vagy pedig nem marad rajta elég ideig, túl hamar leöblíted róla, így "felületes" marad a hajmosás.


Én világéletemben ugyanezzel küzdöttem, és pont itt, a Gyakorin találtam rá egy olyan válaszra, amelyben azt írták, hogy közvetlenül egymás után kétszer—háromszor végezzük el a hajmosási rituálét, ne csak egyszer, és több ideig hagyjuk rajta a sampont, ne mossuk le rögtön. (Szóval bevizezed a hajad, felkened rá a sampont, és átmosod vele a hajad és a fejbőröd, majd pedig úgy hagyod, hogy a habzó sampon kifejtse a hatását. Utána leöblíted a fejedről a sampont, és ugyanezt eljátszod még egyszer vagy kétszer.)


Túlságosan egyszerűnek tűnt, biztosra vettem, hogy ez tiszta hülyeség. Aztán kipróbáltam, és tényleg bevált :D


Azóta három–négy naponta kell csak hajat mosnom, mert tiszta marad és nem zsírosodik. Azóta mindig így mosom, hogy közvetlenül egymás után mosom át kétszer vagy háromszor a fürdésnél, és utána napokig nem kell.

2023. jan. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod ezt is:

[link]

2023. jan. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
A párnád is lehet zsíros a hajadtól, attól meg reggelre vissza tud zsírosodni a frissen mosott hajad is.
2023. jan. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Étrendet kéne váltanod.
2023. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!