Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Relatív fitymaszűkület....

Relatív fitymaszűkület. Fitymaplasztika, vagy körülmetélés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Relatív fitymaszűkületem van, ami azt jelenti, hogy ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymámat, tudom tisztítani, viszont merev állapotban a makkom feléig jön fel fájdalom mentesen a fityma. Hozzáteszem, hogy ernyedt állapotban is azért látszik, hogy amikor a makk alá kerül a fityma akkor ott összébb van szorulva. Voltam urológusnál, mivel szeretném megoldani ezt a problémát. Látta ő is, hogy fitymaszűkületem van, illetve fityma túltengés. Megbeszéltem vele, hogy kipróbálom a szteroidos krémet, viszont már lassan egy hete használom és nem sok reményt látok rá, hogy rendbe tudná hozni, igaz ezt az orvos is mondta, mivel már 20 éves vagyok, így kicsi lenne rá az esély, hogy helyre hozza. Az urológus a körülmetélést javasolta, én viszont ezt csak a legvégső esetben szeretném. Fenn áll a veszélye annak is amúgy, hogy rövid a fitymafékem, mivel nem tudom leellenőrizni így, hogy merev állapotban a nem jön fel fitymám. Itt fordulok hozzátok a kérdéseimmel és örülnék, ha legfőképpen olyanok írnának akik túl estek ezen műtétek egyikén, vagy közeli hozzátartozójuk, ismerősük.

Szóval a kérdéseim:

1. Mivel a fitymámat szeretném megtartani, ezért a fitymaplasztikán gondolkozok első sorban.

- Kerestem interneten, hogy hol csinálnak fityma szűkületre plasztikát.

plasztikai.hu , balajthyplasztika és pataki gergely z plasztikai oldalát találtam, esetleg van akinek van tapasztalata ilyen téren? Illetve, hogy egy fitymaplasztika mivel jár, gondolok itt, hogy átvágják-e a fitymaféket, mennyire lesz jó a végeredmény (nem szűkül-e vissza). Ha van akinek már csináltak fitymaplasztikát és szívesen ajánlana orvost annak nagyon örülnék.

- Ha pedig van olyan akinek volt fitymaplasztika:

Mennyi idő alatt épültél fel?

Merev állapotban nem maradt így is szűk, amikor merev állapotban van a makk alatt?

Mennyire vérzett, illetve bedagadt-e?

Illetve mennyibe került, szükség volt-e bent maradni felügyeletre?


A plasztikai.hu-n ezt írták: "A fitymaplasztika és a fogalomkörébe tartozó körülmetélés egyszerű rutinműtétnek számít, tehát ambulánsan, helyi érzéstelenítésben el lehet végezni. Felszívódó varratok alkalmazása mellett elkerülhető a varratszedés minimális kellemetlensége is."


2. A körülmetéléssel kapcsolatos kérdésem (bár ennél találtam jócskán infókat). Itt szeretném ha olyanok írnának, akik nem kisgyermekkoruk óta vannak metélve, hanem később lettek valamilyen eü. okból kifolyólag.

-Mennyi idő volt megszokni?

-Mikor tudtál először maszturbálni, szexelni.

-Sportolni mikor tudtál először úgy, hogy már nem zavart, nem volt érzékeny?

-Lézeres vagy szikés a jobb?

Ha itt is ajánlotok orvosokat azt megköszönöm, bár valószínűleg, ha arra kerül sor akkor az urológusomnál fogom.


Minden jó tanácsot, illetve tippet elfogadok és nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastátok!



2023. jan. 27. 23:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megosztottad, hogy milyen volt körülmetélés után. Amúgy plasztika alatt nem csak bemetszésre, hanem Z plasztikára gondoltam, de mivel nem nyújtana száz százalékosan biztos megoldást, így plasztikában már nem is gondolkodok. Még az érdekelne igazán, hogy mit jelent az, hogy több belső bőrt távolítsanak el körülmetéléskor, vagy külső bőrt, nem tudom így értitek-e mire gondolok. Mert olvastam fórumon, hogy idézem: "Én amerikai stílust kértem", "én kértem az orvost, hogy belsőből hagyjon többet". Ilyen szinten nem jártam utána a dolognak, remélem valaki fel tud világosítani ezen a téren. Köszi előre is!
2023. jan. 29. 16:28
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ezt úgy lehetne összefoglalnk, hogy ezt arra értik, hogy a fityma belső vagy külső rétege marad-e meg a hímvessző szárán körülmetélés után. Tehát a seb lehet közel a makkhoz vagy fentebb, illetve ernyedten is lehet laza vagy feszes. A belső fitymában több az idegvégződés, tehát többet érzel utána. Ugyanakkor ott több olyan immunsejt van, aminek az eltávolítása a nemi betegségektől védene. Tehát egy teljes körülmetélesnél az egész makk látható leez pettyüdten, így már csak arról szól a kérdés, hogy mennyi holtjátékra marad elég bőr, ami függ a hozott anyagtól és persze az orvos ügyességétől is. Amerikaban a fiú kisbabák jelentős részét az első pár napban körülmetélik, ami a műtéti technikától függően különböző színű hegeket ad. Sokan csak sikosítóval tudják kiverni vagy felhúzza a herezacskó bőrét lent, mert annyira feszes eredményt akarnak a szülők vagy a pubertáskori növekedéskor válik azzá. Szinte nincs olyan amerikai film, amiben ne lenne a férfi szereplő körülmetélve. Ha színátmenet van a farkán, akkor biztos, hogy átesett rajta. A makkhoz közeli egykori belső fityma általában fehéres vagy rózsaszín, de mindenképpen világosabb, mint a nemi éréskor bebarnuló többi bőrszakasz.
2023. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, így már érthető. Szerinted az én esetemben melyik lenne a legjobb választás, ha a makkom a fitymaféknél, a frenulumnál a legérzékenyebb? Bár gondolom ez mindenkinél így van. Mármint nem tudom, ha az szabadon marad ernyedt állapotban, vagyis nem borítja fityma a körülmetélés után, úgyhogy a fitymaféket is átvágják, az is kevésbé lesz érzékeny?
2023. jan. 29. 19:15
 14/17 anonim ***** válasza:
A fitymaféket csak akkor vágják át ha rövid. Amúgy az gyógyul a leglassabban. Legalább is anno nekem a doki ezt mondta. Tapasztalatom nincs, mert az enyém lapos és elég hosszú így az orvos nem bántotta.
2023. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A fitymafékbe futó idegek egy része átidegződik az egykori tapadási helyére.


A körülmetélés ellentmondássossága abból fakad, hogy a kisbaba korban metéltek sosem tudják, hogy mit veszítettek. Nekik az lesz a megszokott testképük, hogy a fütyijük vége szabadon lóg. Ezért is vágyakoznak az ellenzők olyan érzékenységi szintre, ami lehet nem is elérhető. Az igazán informatív összehasonlítást a felnőtt korban körülmetéltek mondhatnák el, de ez nem az általános beszédtéma. Még férfibarátok sem cseverésznek erről. Saját véleményem, hogy mássabb, tisztább lett, de mivel szűz voltam az úgymond kopasztáskor, így nekem sincs előtte-utána összehasonlítási alapom. Meg vagyok elégedve a mostani helyzettel és nekem ez számít. Nem gyullad be, nem feszül, nem büdös és a feleségem is boldog, amit nyújtani tudok.


Mellékesen megjegyezve a Földön van kb. 4 milliárd férfi, akiknek legalább a negyede, úgy 1 milliárd férfi és fiú van körülmetélve. Ezért ez a világ egyik leggyakoribb orvosi beavatkozása, mert számos országban szinte minden férfi átesik rajta életében egyszer (pl. muszlim országok, Izrael, Dél-Korea). USA-ban is kb. 70%, Angliában 10-20%. Ezért is van kismillió változata ennek a műtétnek, de a cél a boldog, sikeres, utódnemzésre képes generáció biztosítása. Senki nem csonkolni akarja a gyerekét, bár valóban ellentmondásos, hogy ha a választás lehetőségét eleve elveszik tőlük az "ami nics, az nem is hiányzik" alapon. Úgyhogy bárhogy döntesz, nem kell semmit szégyellned, amíg neked a legjobb történik a saját testteddel.

2023. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Jó itt egyeseknek, hogy csak akkor vágták le, ha valami baja volt:)
2023. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
54%
16 éves koromig tisztitani sem tisztítottam a makkom mivel annyira durva szűkületem volt, ezután elkezdtem tornáztatni, először lankadtan majd egyre hátrébb és hátrébb, a bőr borzasztó erős anyag ,nem fog berepedni mikor még csak egy kis fájdalmat érzel, mindig hátrébb és hátrébb húztam, egy pár hónap mulva elértem a szinte jelenlegi állapotot, annyi hogy van egy barnásabb gyűrű a fitymámon ami ugye az a rész ami szűk volt. Mindenki riogatott ilyen meg olyan műtétekkel. Otthon megoldottam, nem is kellett nagy erőfeszítés, és bárkinek mehet . Elég ha esténként zuhany alatt meleg víz mellett feszegeted a határokat, javulást kellene tapasztalnod a sajat peldabol kiindulva, aktív szexualis eletet elek es minden olyan mint amilyennek lennie kell
2023. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!