Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Relatív fitymaszűkület....

Relatív fitymaszűkület. Fitymaplasztika, vagy körülmetélés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Relatív fitymaszűkületem van, ami azt jelenti, hogy ernyedt állapotban hátra tudom húzni a fitymámat, tudom tisztítani, viszont merev állapotban a makkom feléig jön fel fájdalom mentesen a fityma. Hozzáteszem, hogy ernyedt állapotban is azért látszik, hogy amikor a makk alá kerül a fityma akkor ott összébb van szorulva. Voltam urológusnál, mivel szeretném megoldani ezt a problémát. Látta ő is, hogy fitymaszűkületem van, illetve fityma túltengés. Megbeszéltem vele, hogy kipróbálom a szteroidos krémet, viszont már lassan egy hete használom és nem sok reményt látok rá, hogy rendbe tudná hozni, igaz ezt az orvos is mondta, mivel már 20 éves vagyok, így kicsi lenne rá az esély, hogy helyre hozza. Az urológus a körülmetélést javasolta, én viszont ezt csak a legvégső esetben szeretném. Fenn áll a veszélye annak is amúgy, hogy rövid a fitymafékem, mivel nem tudom leellenőrizni így, hogy merev állapotban a nem jön fel fitymám. Itt fordulok hozzátok a kérdéseimmel és örülnék, ha legfőképpen olyanok írnának akik túl estek ezen műtétek egyikén, vagy közeli hozzátartozójuk, ismerősük.

Szóval a kérdéseim:

1. Mivel a fitymámat szeretném megtartani, ezért a fitymaplasztikán gondolkozok első sorban.

- Kerestem interneten, hogy hol csinálnak fityma szűkületre plasztikát.

plasztikai.hu , balajthyplasztika és pataki gergely z plasztikai oldalát találtam, esetleg van akinek van tapasztalata ilyen téren? Illetve, hogy egy fitymaplasztika mivel jár, gondolok itt, hogy átvágják-e a fitymaféket, mennyire lesz jó a végeredmény (nem szűkül-e vissza). Ha van akinek már csináltak fitymaplasztikát és szívesen ajánlana orvost annak nagyon örülnék.

- Ha pedig van olyan akinek volt fitymaplasztika:

Mennyi idő alatt épültél fel?

Merev állapotban nem maradt így is szűk, amikor merev állapotban van a makk alatt?

Mennyire vérzett, illetve bedagadt-e?

Illetve mennyibe került, szükség volt-e bent maradni felügyeletre?


A plasztikai.hu-n ezt írták: "A fitymaplasztika és a fogalomkörébe tartozó körülmetélés egyszerű rutinműtétnek számít, tehát ambulánsan, helyi érzéstelenítésben el lehet végezni. Felszívódó varratok alkalmazása mellett elkerülhető a varratszedés minimális kellemetlensége is."


2. A körülmetéléssel kapcsolatos kérdésem (bár ennél találtam jócskán infókat). Itt szeretném ha olyanok írnának, akik nem kisgyermekkoruk óta vannak metélve, hanem később lettek valamilyen eü. okból kifolyólag.

-Mennyi idő volt megszokni?

-Mikor tudtál először maszturbálni, szexelni.

-Sportolni mikor tudtál először úgy, hogy már nem zavart, nem volt érzékeny?

-Lézeres vagy szikés a jobb?

Ha itt is ajánlotok orvosokat azt megköszönöm, bár valószínűleg, ha arra kerül sor akkor az urológusomnál fogom.


Minden jó tanácsot, illetve tippet elfogadok és nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastátok!



2023. jan. 27. 23:50
1 2
 1/17 Csabi34 ***** válasza:
100%

A fitymaszűkület (phimosis) lehet relatív, amikor a fityma mozgatható, de merev állapotban nem tud teljesen felhúzódni, vagy abszolút, amikor a fityma nem mozgatható. A relatív fitymaszűkület lehet konzervatív kezeléssel, például szteroidos krémmel javítható, de ha ez nem segít, akkor műtéti beavatkozás szükséges. A fitymaplasztika egy olyan műtét, amely során a fityma húzódó izmait és a bőrt átlyukasztják, hogy növeljék a fityma mozgástartományát. Ennek a műtétnek a végén általában nem kell varratot hagyni, a seb pedig általában gyorsan gyógyul.


A fitymaplasztika egy rutinműtét, amelyet általában ambulánsan, helyi érzéstelenítésben végeznek. A műtét utáni felépülés időtartama általában 2-4 hét. A műtét utáni fájdalom általában enyhébb, de a fityma duzzanata és vérzése normális. A műtét után a fityma mozgástartománya javulhat, de néhány esetben a fityma visszaszűkülhet.


Az orvosokat illetően, ha a plasztikai sebészetben járatos orvosokat keresed, akkor az interneten találhatsz információkat, és véleményeket a műtétet végző orvosokról, de az orvosokat illetően, inkább ajánlás alapján dönts, vagy kérj információt az orvosodtól. A műtét általában magánklinikán történik, és az árak változóak lehetnek, de az orvosodtól és a klinikától kérhetsz tájékoztatást az árakról.

2023. jan. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Fitymátlaníts!


1. szikével csináltasd. bizonyára nem fogsz találni olyan embert, aki tapasztalatból tudná milyen a kettő között a különbség (na jó, lehetne találni ilyet, de az már gáz kategória)

2. 2-3 hét megszokni, de addig legalább máshogy is kellemetlen az egész. Fájni nem a makkod fog, max a vágás helye, így nem kell annyira parázni attól, hogy sokáig szar érzés.

3. egyénfüggő.

4. sebgyógyulástól függ, viszont ha mégis lézereztetsz, akkor valszeg hamarabb fog a vágás helye fájdalommentes lenni. a takaratlan makk meg 2-3 hét alatt (vagy még hamarabb) hozzászokik a gatyádhoz. max sokszor fogsz dagadni a szokatlan környezet miatt.


Ha nem akarsz szenvedni orvossal, akkor kezdd el hátrahúzva tartani napközben, amikor kisebb eséllyel áll a bréd. így tágulhat a fitymád is és megtudhatod milyen metélten. ha meg mégis vágni kell, akkor már szoktatott makkkod lesz addigra.

2023. jan. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 évesen estem át a körülmetélésen, ez most már 17 éve volt, úgyhogy egy kicsit emlékeim megkoptak. Nekem lézerrel csinálták egy magán rendelőben (Korábban, 16 évesen volt egy rossz tapasztalatom a szakorvosi rendelőben, ezért nem igazán szerettem volna oda menni). A gyógyulás kb. két hetet vett igénybe (akkora potyogtak ki a varratok), addig óvatosan kellett mozogni vele. Úgy emlékszem, hogy az orvos négy hetet mondott az önmegtartóztatásra, én három hét után óvatosan kicsaptam. (Nem bírtam tovább.) Kb. 2-3 hónapig tartott amíg megszoktam, a fityma hiányát, addig sokszor ilyen félig merev állapotban voltam.

Milyen fityma nélkül az élet? A szexuális együttlétekkor kicsit hosszabb előjáték kell, hogy a partner nedvesebb legyen, mert a makkom szárazabb egy kicsit, ugyanakkor hosszabb ideig is tart. (A makk szárassága nem kóros, olyan mint a testeden bárhol máshol a bőröd, tehát nem hámlik meg ilyenek, tapintásra bársonyos, puha.) Ha végül a körülmetélés mellett kell döntened, akkor se parázz tőle. Nekem a feleségem kifejezetten szereti mindezektől függetlenül, szerinte erotikusabb, hogy rögtön látja a makkomat. Ja és két gyerek a bizonyíték, hogy a rendszer így is problémamentesen működik.

2023. jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszolóknak!

1. válaszoló: Olvastam én is, hogy visszaszűkülhet a plasztika után, ezért sem tudom, hogy az megoldaná-e a problémámat véglegesen, illetve, hogy esztétikailag milyen lenne a végeredmény.

Még ha esetleg lenne valaki, akinek volt már plasztikája, a tapasztalatát szívesen meghallgatnám.

2. válaszoló: Ma megpróbáltam reggel, hogy úgy tartom a makk alatt, viszont nekem akkor is van egy kis szorosabb gyűrű a makk alatt és a boxerhez dörzsölődés miatt pedig elkezdett merevedni így elkezdett feszülni jobban, úgyhogy inkább nem próbálkozok vele, mert a végén megreped és még szűkebb lesz, de mindenesetre köszi, ez nem lett volna egy rossz ötlet. Viszont azt éreztem, hogy meg tudnám szokni, ha mégis körülmetélés lesz, illetve muszáj lenne alkalmazkodnom. :D

3. válaszoló: Nagyon örülök, hogy leírtad a tapasztalatod. Én is magánban fogom megcsináltatni, ha arra kerül a sor, mert csak magánban csinál ilyen műtétet ez az urológus.

A 2-3 hónap alatt, amíg megszoktad bekötötted valamivel, vagy hagytad szabadon, hogy hagy érjen hozzá a makk a boxerhez, fecskéhez?


Még örülnék, ha a körülmetélésről is páran leírnák a tapasztalataikat, ha negatív akkor is, ha pozitív akkor is. Illetve, ha vannak olyanok akiknek esetleg bemetszése volt, vagy plasztikája arra is kíváncsi lennék.

Előre is köszönöm!

2023. jan. 28. 10:06
 5/17 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok:

Szabadon hagytam, hogy a boxer hagy ingerelje, ezért is voltam félig merev állapotban. Ha bekötöd, akkor nem, vagy csak nagyon lassan szokja meg.

Végeznek körülmetélést "állami" kórházban is, de a magánban csak én voltam meg az orvos, az "államiban" - elmondások alapján - nővérke, műtős fiú, rezidens, orvos és még sorolhatnám. Nem vagyok szégyenlős, de így kiterítve örültem, hogy minimálisra szorult azok száma akik a farkamat nézegetik.

Még egy amit mérlegelj: ha plasztika mellett döntesz, akkor lehet, hogy visszatér a problémád, ha a körülmetélés mellett akkor tuti nem.

2023. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Csupasz makk ***** válasza:
68%
Javaslom Neked a www.korulmeteles.hu oldalt, ahol több mint 200 körülmetélésen, vagy fitymaplasztikán átesett ember beszámolója van fent. Bejelentkezés után láthatod a fényképeket is, hogy a mûtét után kinek milyen lett, egyúttal láthatod az orvosok nevét és elérhetõségét is. A fitymaplasztikának és a részleges metélésnek az a hátránya, hogy lassabban gyógyul, mint a teljes metélés, ráadásul újra beszûkülhet, ami egy újabb mûtétet jelent. Ha van kérdésed, nyugodtan írjál üzenetet!
2023. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 gabcsi ***** válasza:
87%
Szia, nekem 26 évesen volt a körülmetélés. Ugyanaz volt a gondom mint neked. Azt bánom, hogy nem hamarabb csináltattam meg, mivel lényegesebb jobb minden téren. Makk mögött érzékenyebb, sokkal intenzívebben lehet mindent érezni szex közben. Petyhüdten nem zavaró, kellemesen tiszta érzés. Nagyjából egy hónap a teljes gyógyulás, addig érdemes mindent szünetelteni. Privátban is írhatsz! Melyik városban keresel dokit? Fórumot tudok ajánlani, ahol sok részletet megismersz.
2023. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 6. válaszoló, mindenféleképpen megnézem az oldalt.

Kedves 7. válaszoló miskolci vagyok, privátban írok. Ennek a dokinak akihez mennék sok tapasztalata van, de nem zárkózom el attól sem, ha messzebb kéne mennem, hogy jó végeredményt kapjak. Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod és én szeretném minél előbb megcsináltatni. Bár még várok azokra akiknek fitymaplasztikája volt, de az én esetemben lehet jobban járok a teljes körülmetéléssel.

2023. jan. 28. 13:56
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is #3-as, hogy választ adtál a kérdésemre és a tanácsot.
2023. jan. 28. 14:06
 10/17 anonim ***** válasza:

A fitymaplasztikával a gond, hogy csak belevágnak, amitől kinyílik, mint egy virág. Nem a legszebb megoldás, de ha meg akarod tartani az előbőrt, akkor ezt válaszd.


Urológussal mindenképpen nézesd meg, hogy nem a fitymafék okozza a panaszokat, mert akkor azt is kezelni kell.


Mindenképpen a teljes, feszes körülmetélést választanám. 20 éves voltam. Kínos volt a vizsgálat és a műtét, a gyógyulást az ellenségemnek sem kívánnám. Ám azóta nimcs semmi problémám. Nem pállik be, nem feszül, nem lóg feleslegesen előre és valahogy férfiasabb az egész. Sajnos a hazai elfogadottság nem a legjobb, de egy idő után már nem is érdekel, hogy ki látja egy férfiöltözőben. Néha azt kívánom, hogy bár már 14 évesen mertem volna segítséget kérni, amikor az iskolaorvos vizsgálta.

2023. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!