Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyire egészségtelen minden...

Mennyire egészségtelen minden hétköznap este meginni egy üveg bort?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez papíron alkoholizmus, de a hosszútávú egészségügyi hatásaival nem vagyok tisztában, erre lennék kiváncsi…


Lehet, hogy az se mindegy hogy milyen bor, ezért leírom hogy miket szoktam inni… Például mostanában nagy sláger nálam ez a Thummerer Egri Tréfli Cuvée édes vörösbor, a 2019-eset szoktam nagy tételben rendelni. Ez 0.75 liter és 11% az alkoholtartalma… Úgy minden harmadik este ezt a Tóth Zoltán féle 5 Puttonyos Tokaji Aszút iszom. Most a 2016-osból rendeltem 1.5 hónapra valót. Ez csak 0.5 liter, de 13% az alkoholtartalma… 90 százalékban ezt a kettőt szoktam inni, néha néha kísérletezgetem mással is, például ha éppen a Tescóban járok, onnan szoktam hozni 1-2 üveggel a Büttner Balatoni Pinot Noir Kékfrankos rozéból, ami 12,5% és 0.75 literes… Szóval ilyen viszonylag olcsó, 3 ezer forint / palack átlagárú italokat veszek, de nem arról van szó hogy bármilyen ócska alkoholt meginnék. Az ilyen 2 literes kiszerelésű koccintósok szóba sem jöhetnek, meg a töményet sem szeretem… És csak hétköznap szoktam inni, kb. 1-2 óra alatt iszom meg egy üveggel, evéshez film/sorozat/anime mellett.

És utána alszom.


Milyen hatásai lehetnek ennek hosszútávon? Például ha hajlamos vagyok skizofréniára, mert az egyik szülőm paranoid skizofrén, akkor ez felerősítheti a betegség kialakulásának esélyét?


Vagy ettől nem kell tartanom?


Illetve például a memória zavarokat, meg a szürkeállomány csökkenést ez hogy, milyen szinten tudja befolyásolni?



Előre is köszi!


25/f



2023. febr. 22. 21:51
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül a férfiak egészsége kategóriába akartam írni, de végülis itt is jó, mert pl. a potenciára vonatkozóan is lehetnek hatásai.
2023. febr. 22. 21:58
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok hozzáértő, de ez nemcsak papíron alkoholizmus. Hízni biztosan fogsz, nem kevés kalória. Vérnyomásra, keringésre hatással van. Memória, agyi folyamatok, bőr, ezeken nyomot fog hagyni.
2023. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen fölösleges volt az egész borlapot leírni, tök mindegy! Azonnal fordulj addiktológushoz, mert minden rossz be fog következni. Szív-érrendszeri, elbutulás, munkahelyről kirúgás, társkapcsolat ugrása, anyagi lenullázódás, utcára kerülés, korai fagyhalál. Ez kell?
2023. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

uh, kemény

Jelentős hízás, pár éven belül belsőszervi problémák, keringési problméák, rosszabb, lassabb agyműködés, rosszabb koordináció, emésztési problémák, hangulatingadozások..

Kibszott káros. Ez nem csak papíron alkoholizmus, hanem kőkeményen a gyakorlatban is.

2023. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3.


Igazából pont azért iszom már egy éve, mert előtte nem tudtam leérettségizni sem, meg elmenni dolgozni sem. Annyira féltem az emberektől… 24 éves koromig egyáltalán nem dolgoztam sehol.


És nem tudtam aludni, a fogaim tönkrementek az éjszakai fogcsikorgatástól, állandóan kába voltam.

Amióta iszom lefekvés előtt, tudok aludni és napközben élénkebb vagyok… Persze nem reklámozni akarom az alkoholizmust, tudom hogy rossz, de előtte nem volt életem.

Most sincsenek barátaim, de munkatársakkal szoktam beszélgetni és van aki kedvel valamennyire…


Esténként ki szoktam magamat sírni, de nem vagyok szomorú, de valahogy így távozik belőlem a feszültség… Utána úgy tudok aludni mint a bunda.


Régebben jártam pszichológushoz meg pszichiáterhez, egészen 12 éves koromtól és olyan 18 éves koromban körül hagytam abba… Gyerekként még feküdtem is bent gyermekpszichiátrián, de nem diagnosztizáltak semmivel, mindig csak tippeket írtak fel, hogy “ez és ez” lehetőséges, de diagnózis nem született.

Ennek ellenére kaptam nyugtatót és antidepresszánst is… Például forintot meg scippát, de több mindent is.


A frontin az le nyugtatott, de az életkedvemet is elvette, a scippa meg extrém stresszet okozott nálam és fizikai mellékhatásai is voltak, pl. hajhullás.


17 éves koromban egy pszichológus (az volt kb. a negyedik) olyan szinten leüvöltötte a fejemet, azért mert nem járok be iskolába (nem mertem, de rosszul éreztem magam miatta), hogy sírva fakadtam és bejött valami szociális munkás nő, vagy nem tudom kicsoda a folyosóról hogy normális e amúgy a pszichológus úr. És megvédett, ismeretlenül is… De én akkor határoztam el, hogy nem megyek többé pszichológushoz.


Viszont a mai napig nagyon fáradékony vagyok és ha úgy kell dolgoznom, hogy nem aludtam rendesen, mert nem ittam, akkor ilyen turette szindróma szerűen kimondok random szavakat, hogy azzal tereljem el a villanás szerűen jövő gondolatokat arról hogy a pszichológus kiabált, vagy hogy általánosban, meg gimiben a többi gyerek, de néha a tanárok is megaláztak. És hát ez nem jó, ezt szeretném elkerülni, mert a konfliktusokat is így tudom elkerülni…

2023. febr. 22. 22:17
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Addiktológushoz menj, az pszichiáter. Így nem lehet élni.
2023. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem is fog sokáig.
2023. febr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én 20 éves korom környékén kezdtem el gyakorlatilag napi szinten inni - előtte "csak" bulik alkalmával iszogattam. Leginkább bort vagy sört ittam, rövidet nagyon ritkán. 30 voltam, mikor egy piálás alkalmával annyira rosszul lettem, hogy ki kellett hívni az ügyeletet. Már akkor mondták nekem, hogy ha ezt így folytatom, akkor anyám el fog temetni. Majdnem bejött a jóslat! 34 évesen olyan beteg lettem, hogy ha nem kerültem volna sürgősen kórházba, meghaltam volna! Egy év múlva enyhébb formában megismétlődött a betegségem. Ez volt 7 és fél éve, azóta talán 3-4 sört ittam meg összesen! Csak összehasonlításképpen: előtte a "fénykoromban" napi (!) 10-12-őt! Ha nem szeretnéd, hogy ehhez hasonló dolgok történjenek veled, sürgősen keress fel egy szakembert, amíg nem késő! Ez nem vicc!
2023. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy fáradékony vagy. Az alkohol ugyanis rontja az alvásminőséget. Igen, könnyebben elalszol, de az alkohol hatására kortizolt kezdesz termelni ami az éberségért felelős. Emiatt az alvás során egészséges esetben bejárt 5 mélységi szintből te csak 3ra jutsz el. Mivel az emlékek is a mély fázisban épülnek be, így a memóriádat is jelentősen rontja a rossz alvásminőség.

Magyarul nonstop kialvatlan vagy. Ez nem csak fáradékonyságot okoz, de brutál gyorsan meríti a szervezetet, hamar leépíti az immunrendszert és egyre gyakrabban fogsz elkapni mindenféle szir-szar betegséget.


Az, hogy egyszer volt egy rossz élményed egy szakemberrel, az nem ok arra, hogy elzárkózz az egész témakör elől. Mintha egyszer elégedetlen lennék egy ügyintézővel vag ypénztárossal és onnantól kezdve soha többé nem intéznék ügyeket vagy vásárolnék. Nonszensz, nemigaz? Akkor miért csinálod ezt?


Ráadásul súlyos pszichikai esetről van szó, ha már gyerekkorban is ilyen kemény cuccokat írtak fel neked.

Gyerekkorban egyébként nem diagnosztizálnak, mert nagoyn kaotikus korról van szó, millió dolog okozhat szorongásos tüneteket stb...


Ha meg akarsz halni fiatalon, akkor jó úton haladsz. De az sem kizárt, hogy nem halsz meg, csak durávn leépülsz szellemileg és kb robot módjára létezel, teljesen random dolgokon felkapod majd a vizet és akár bántani is fogsz másokat. Mivel az ítélőképesség jelentősen romlik a tartós alkoholfogyasztástól, nehezedre fog esni felmérni mi iért törétnik, simán félreérthetsz egy egyszerű nézést is a buszon, a szorongás miatt támadásnak veszed és ököllel megoldod. Azaz megversz egy egyszerű bámészkodó embert aki lehet észre sem vette, hog yott vagy. Kell ez neked?


Ha változtatni akarsz, akkor bizony elmész először addiktológiára ahol lehoznak a piáról, és vele párhuzamosan elkezdessz pszichiáterhez járni. Elkezded szednia z antidepresszánst és ezzel együtt terápiára jársz.

Nem tudom mióta iszol ilyne keményen, de egy ilyen erős szorongás egyébként is kb 5 év terápiába telik felnőtt embernek. Így piásan lesz az 10 is. De akkor legalább nagyobb az esély, hogy egyáltalán még élsz 10 év múlva.

2023. febr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyébként hallgasd meg ezt a videót az alkoholról, lehet érdemes:


https://www.youtube.com/watch?v=r0NHppUG-K4&ab_channel=T%C3%..

2023. febr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!