Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyire egészségtelen minden...

Mennyire egészségtelen minden hétköznap este meginni egy üveg bort?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez papíron alkoholizmus, de a hosszútávú egészségügyi hatásaival nem vagyok tisztában, erre lennék kiváncsi…


Lehet, hogy az se mindegy hogy milyen bor, ezért leírom hogy miket szoktam inni… Például mostanában nagy sláger nálam ez a Thummerer Egri Tréfli Cuvée édes vörösbor, a 2019-eset szoktam nagy tételben rendelni. Ez 0.75 liter és 11% az alkoholtartalma… Úgy minden harmadik este ezt a Tóth Zoltán féle 5 Puttonyos Tokaji Aszút iszom. Most a 2016-osból rendeltem 1.5 hónapra valót. Ez csak 0.5 liter, de 13% az alkoholtartalma… 90 százalékban ezt a kettőt szoktam inni, néha néha kísérletezgetem mással is, például ha éppen a Tescóban járok, onnan szoktam hozni 1-2 üveggel a Büttner Balatoni Pinot Noir Kékfrankos rozéból, ami 12,5% és 0.75 literes… Szóval ilyen viszonylag olcsó, 3 ezer forint / palack átlagárú italokat veszek, de nem arról van szó hogy bármilyen ócska alkoholt meginnék. Az ilyen 2 literes kiszerelésű koccintósok szóba sem jöhetnek, meg a töményet sem szeretem… És csak hétköznap szoktam inni, kb. 1-2 óra alatt iszom meg egy üveggel, evéshez film/sorozat/anime mellett.

És utána alszom.


Milyen hatásai lehetnek ennek hosszútávon? Például ha hajlamos vagyok skizofréniára, mert az egyik szülőm paranoid skizofrén, akkor ez felerősítheti a betegség kialakulásának esélyét?


Vagy ettől nem kell tartanom?


Illetve például a memória zavarokat, meg a szürkeállomány csökkenést ez hogy, milyen szinten tudja befolyásolni?



Előre is köszi!


25/f



2023. febr. 22. 21:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az alkohol jótékony hatását nagyban felülmúlja a kártékony hatása. Az idegsejtek közti kapcsolatot rongálja, így memória gondot meg egyéb gebaszokat okoz…



[link]


Ne add fel, vannak jó segítő szakemberek is!


Nekem is volt egy időszak , amikor úgy éreztem pia nélkül nincs jó érzés , nincs jó élet… valóban nem érzem magam 10- és skálán 11 esnek mint berugva de egy szolid 7-8 ast el lehet érni ha dolgozol magadon. És nincs után a másnapos -1 érzet.


Megfelelő étkezés, folyadékfogyasztás ( napi minimum: testtömeg 10 kg- ként 4 dl) testmozgás, meditáció, szabadban töltött idő nagyot tud dobni a hangulaton! És az önbizalmon is!

Már az, hogy pia helyett valamit a saját erődből csináltál hatalmas ünneplést érdemel! Bízz magadban!

Minden fejben dől el! Csak vannak akiknek ehhez segítség kell az út elején! Hajrá!

2023. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Gerald Depardieu tudna beszélni róla, ő állítólag napi 15 üveg bort iszik.
2023. febr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

"a szürkeállomány csökkenést ez hogy, milyen szinten tudja befolyásolni?"


Kedvenc íróm, Moldova mondta: "ha igaz lenne, hogy egy pohár bor x-millió agysejtet pusztít el, akkor már deficitben lennék"


(Bocs :)

2023. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#11: "Már az, hogy pia helyett valamit a saját erődből csináltál hatalmas ünneplést érdemel!"


Csak aztán másnap nehogy az árokban találjanak az emberre, mert Eric Fromm Emberi játszmák könyvében ilyet is említ. Szerinte az alkoholizmus játszma, méghozzá 3 szereplős: üldözött, üldöző, támogató.

2023. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem Eric Fromm, hanem Eric Berne írta az Emberi játszmákat.
2023. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14: Mármint az ünneplést alkohol nélkül gondoltam.


Finom étel, jó zene, tánc, kreativitás kifejezése, ilyesmik. Persze előtte a kemény munka, hogy annak meglegyen a gyümölcse. Szerintem már az is gyümölcs , ha nekiállt csinálni valami értelmeset az alkohol szlopálás helyett.

2023. febr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16: Én is úgy gondoltam, csak Berne szerint megtörténhet az alábbi eset is:

"Fehér és kezelőorvosa gratulálnak egymásnak, hogy Fehérnek, akinek alkohol problémái vannak, egy fél éve már egy korty sem ment le a torkán. Másnap Fehért az árokban találják meg..."


Nem könnyű az ilyen. Családunkban van egy 27 éves hölgyrokon, aki sajnos erősen alkoholfüggő. Egy családi összejövetelen ajánlottam neki a városunkban lévő droambulanciát, ahol újabban alkoholistákkal is foglalkoznak. Azt felelte, ő nem igényli az alkoholt, amikor ilyen szépen ott érzi a családot maga körül, amúgy is zen-táborba készül. Utána meg el kellett csukni előle a szeszt, mert már egyenesen az üvegből húzogatta a viszkit.

2023. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!