Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Izomgörcseim ellen mit tudnék...

Izomgörcseim ellen mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Már 6 éve, hogy izomgörcseim vannak. Fájdalom mentesek, de nem tudom a megfelelő ütemben mozgatni a végtagjaim. Mindenhol ahol izmom van érezhető, has, állkapocs, végtagok stb. Egyedül a szívemnél nem éreztem még ( szerencsére). Voltam kivizsgáláson is, de azt kaptam, hogy pszichés eredetű és egy nevetséges légzőgyakorlatot kaptam feladatként - majd ez segít. Nem segített.

Most újra kaptam beutalót neurologiára, vérvételre, de ha ugyanezt az utat járom végig, akkor kétleném, hogy más eredmény jönne ki...

Kiskorom óta aktívan sportolok, és viszonylag egészségesen élek.

Azt írták, hogy a stressz miatt van, anyám egyből rávágta, hogy a CSGO miatt🤣

Azóta voltak kihagyásaim, egyetem miatt keveset is gépeztem, de semmi változás. Most passziváltattam egy félévet is, minden stressztől megszabadultam, ami eddig kiválthatta ezt.

Természetesen nem ettől van, az én testem ez, érzem.

Akár nyugalmi állapotban is jelen van ez, de izgalmiban mindig. Próbálkoztam mar sok víznek a fogyasztásával is, a kevesebb cukor bevitelével de semmi.

Tanácstalan vagyok és néha már veszélyessé is válik, mikor vezetésnél érzem, hogy görcsölnek a lábaim...

A kivizsgálás eredménye az lett, hogy az izmaim nem kapnak oxigént az ioncsatornákból a megfelelő ütemben (vmi ilyesmi magyaráztak).

Ha vkinek volt már hasonló, akár csak kis időre, vagy néha-néha annak a segítségét szívesen fogadnám.



2023. febr. 26. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Pszichés dolgokkal a pszichiáter foglalkozik, vannak gyógyszerek, amik segíthetnek.
2023. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Izomgörcsökre magnéziumot, illetve magnézium + B6-ot szoktak javasolni, ami szokott segíteni.

Például:

[link]


A fenti az egyik legjobb - szerintem -, és magnézium-laktát 1000 mg-ot tartalmaz, ami (úgy tudom), a legjobban felszívódik, hasznosul.


vagy ez, ami a keringést támogató ginko is van:

[link]

2023. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres sport segìthet a jobb izomműködésben és közérzetben. #2 pedig írta a Magnézium + B6 vitamin kombinációt. Esetleg multivitamin vagy több gyümölcs is segitene.


De előtte orvos vagy szakorvos (pl.ortopédia vagy belgyógyász). Szerintem nézniük kellene egy vérképet.

2023. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szoktam plazmat is adni, mindenem megfelelo es sportolok is rendszeresen+itthon edzem. Amikor mar volt egy kivizsgalasom az jott ki, hogy minden oke, nincs genetikai elvaltozas sem. Pszichologusnal is voltam a vegen, ahol egy 400 kerdeses teszt es beszelgetes utan is minden oke volt. Konkretan megvolt mi a problema, de hogy mi okozhatta az nem🙃
2023. febr. 26. 16:51
 5/9 A kérdező kommentje:

Utanaolvastam en is, kiprobalom ezt a magneziumot es amiket irtatok.

Koszonom!

2023. febr. 26. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg néztek-e kálium szintet? Szedsz-e vizelethajtót? Mert alacsony káliumszintnél is lehetnek izomgörcseid.
2023. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A magnosolv a legjobb magnézium szerintem és káliumot is tartalmaz. Nekem ezt ajánlotta egy gyógyszerész ismerősöm.
2023. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ha valóban pszichés eredetű, akkor nem sokra mész a táplálékkiegészítőkkel. A légzőgyakorlatok pedig azért "nevetségesek", mert nem tudod, hogy mit miért csinálsz, mi mire hat, és az merre gyűrűzik tovább. Ez nem a te hibád, erre egyszerűen nincs ideje a dokinak, hogy egy, a Mikes Kelemen rodostói levelezésének terjedelmét meghaladó mesét elrebegjen neked a mellékvesékről, az általuk termelt kortizolról, a szimpatikus- illetve paraszimpatikus idegrendszer ki-be kapcsolásáról, valamint a bolygóideg stimulálásának fontosságáról. A tested nem hülye. Igyekszik meggyógyítani magát, de ehhez a te segítséged is kellene, a doki által ajánlott, "nevetséges" módon.
2023. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sose szedtem semmit, es mindig is sportoltam egeszsegesen eltem. Hidd el, csinaltam a legzogyakorlatot es nem segitett, kicsit se.
2023. márc. 2. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!