Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van bármiféle egészségügyi...

Van bármiféle egészségügyi kockázata?

Figyelt kérdés

35/F vagyok és az utóbbi 1 évben kicsit gyarapodott a súlyom úgy hogy lett egy kisebb pocakom.

Az lenne a kérdésem, hogy van e bármilyen egészségügyi kockázata, hogy híztam.


Ezt leszámítva egészséges vagyok, az étkezéssel nincs gond, rendszeresen járok futni, kiegyensúlyozott vagyok nincs betegségem.


Szóval ígyis lehet valami bajom tőle?


Jelenlegi formám:

[link]



2023. márc. 5. 10:18
 1/6 A kérdező kommentje:

Nem tervezek azon dolgozni, hogy leadjam de nem is akarok hízni már, jól érzem magam így és nem gátol semmiben.


Azt nem írtam ez egy 10 kg hízás 1 év alatt

2023. márc. 5. 10:19
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

A 10 kg hízás egy év alatt nagyon sok. És ez a has... mintha 50-60 között lennél, nem pedig 35....

Igen, a hasi zsírnak elég sok egészségügyi kockázata van.

Ráadásul ha 1 év alatt felszedtél 10 kilót, akkor nem fogsz te ezzel leállni.

"az étkezéssel nincs gond" Ezt te se hiszed el magadnak, nézz már rá a képre, amit linkeltél...

2023. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazad van nem fejtettem ki, az hogy az étkezésemmel nincs gond arra értem hogy nem mekis kaján élek meg nem zabálok össze mindent.

Annyi, hogy többet eszek mint ezelőtt.

2023. márc. 5. 11:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennek a 10 kg-nak van oka. Esetleg nem végzel több ülőmunkát mostanában? Ha végignézed a napodat reggeltől estig (étkezés, mozgás, sport) akkor megtalálhatod az okát. Nem eszel valami olyat, amit eddig nem ettél?
2023. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha igaz amit írsz és ugyanúgy jársz futni, meg egészséges dolgokat eszel csak többet akkor ennek a 10 kilónak semmi kockázata nincs. Ha 70ről 80 lettél azért ne mondjuk már azt hogy veszélyben az életed. A túlsúlynak egy bizonyos szintig nincs jelentősége. A gond ott szokott lenni, hogy a legtöbb ember azért túlsúlyos mert nem mozog és vagy szemét kajákat eszik (nyilván most nem azokról van szó akik betegség miatt). Gondolj csak az amerikai foci játékosokra, a vizilabdázókra vagy akár a szumó birkózókra. Mind makkegészséges hiába van rajta fölösleg. Mind rengeteget sportolnak és változatos javarészt egészséges kajákat esznek.A szumó birkózoknál kifejezetten tudom, hogy nagyon meg van szabva hogy mit ehetnek, pontosan azért mert fontos hogy fittek és mozgékonyak maradjanak. Nem lehetsz úgy élsportoló ha reggeltől estig mekit zabálsz.

Szóval ja, nylván figyelj oda, hogy ne hízz még 50 kilót. De ha figyelsz az egészségedre akkor egy kis has semmi problémát nem fog okozni.

2023. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
A biológia logikája pont fordított. Olyan változás következett be, ami a súlynövekedéshez vezetett. Tessék elmenni egy teljes laborvizsgálatra, hogy nem áll-e kezdődő cukorbetegség (meg egyéb) a háttérben. Egyébként meg a testtartás megváltozása kihat a mozgásszervekre (izületek, lábboltozat fokozott ellapulása), de a tartás megváltozására is (gerinc), a légzésre stb.
2023. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!