Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez mi lehet? Vegyek be valami...

Ez mi lehet? Vegyek be valami gyógyszert?

Figyelt kérdés

Kb. egy órája nagyon fáj a hasam, és viszket a makkom vége. Most mentem volna vizelni, szúrt kicsit a húgycsőnyílásnál.

16 évas vagyok.


2023. márc. 27. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Felfázás (bakteriális fertőzés).
2023. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Húgyúti fertőzés lehet. Általában antibiotikummal pár nap alatt rendbejön.

Mindenképpen figyelj rá, mert extrém-legrosszabb esetben a baktérium a húgyuton keresztül akár a vesébe is feljuthat, ami akár a vese végleges károsodását is okozhatja.

Nem rémisztgetni akarlak, de menj el dokihoz, és kérj a húgyúti fertőzésedre gyógyszert (és szigorúan addig szedd, amig a doki mondja, ne hagyd abba hamarabb, hogy jaj, de már nem is fáj.

2023. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az, nagyon rosszul voltam reggelre, ezért elmentem, írt fel gyógyszert, 10 napig kell szedni.
2023. márc. 28. 17:48
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Igen, szedd be, ne hagyd abba akkor sem, ha úgy gondolod, hogy "már nem is fáj, nem is ég, meggyógyultam". Szedd be az egészet, ne hagyd abba semmiképpen sem.

Úgy mellékesen gondolkozz el azon, hogy hogyan kaphattad. Pl. a barátnődnek is hasonló égető érzése van amikor pisil. Vagy valamikor kertészkedtél/kutyát nyalogatta a kezed-simogattad/biciklit szereltél/olajat cseréltél/akármi, és kézmosás nélkül mentél wc-re. Azt a szöveget ne hidd el, hogy "felfázás", mert ezt nem a hideg okozza, mert akkor júliusban a 40 fokos hőségben sose lenne senkinek - de van - ezt mindig egy baktérium fertőzés okozza. Elgondolkodni a higiénián csak amiatt lenne érdemes, hogy legközelebb ne ess bele.

Jobbulást!

2023. márc. 29. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. De attól még felfázásnak nevezik, senki sem állította, hogy a hidegtől van...
2023. márc. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A héten itthon maradok, elvileg 4-5 napon belül lesz jobb, de végig kell szedni igen.

Barátnőm még nincsen, pisilés előtt is szoktam kezet mosni, fogalmam sincs hogy szedtem össze.

2023. márc. 29. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindegy is, honnan jött. Gyógyulj meg mihamarabb. Tudom, milyen rossz, amikor az ember már fél kimenni a wc-re, mert félek attól az égő-szúró fájdalomtól.
2023. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy! :) Borzasztó érzés. Még nem javult a helyzet, remélem hétvégére fog. Majd meglátom.
2023. márc. 29. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!