Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Alkoholista vagyok?

Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
Ma szombat este 4 felest,és most 22:30 kor iszom a negyedik sört.még teljesen jól vagyok.hétköznap ez 3 feles / 3 sör. ez konstans, tehát napi rendszer.55 ff. mire számíthatok ha tartom ezt a rendszerességet?

2023. ápr. 1. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha rendszerességgel iszol, akkor az vagy, akármilyen rendszerességgel iszol.

Ha tartod, számíthatsz májbetegségekre és egyéb olyan betegségekre, amelyek kihatnak a máj meghibásodásából. Akár bélrendszeri, akár keringési, széles a választék.

Egyik rokon is iszákos volt több éven keresztül, mára gyógyszert szed, többször volt orvosnál májbetegségekkel, nemrég sztrókot is kapott és újra tanul beszélni. Nem éri meg alkoholistának lenni.

2023. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy alkoholista, minek kérdezed, ha úgyis tudod. És hosszú távon arra számíthatsz, hogy nem leszel képes a munkádat ellátni, nem lesz jövedelmed, ebből következőleg el kell, hogy hagyd az otthonodat, az utcán fogsz a saját mocskodban bűzleni, és 50 egynehány évesen végül a halál fog felszabadítani.
2023. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

2-es! Elolvashattad volna, hogy a kérdező 55 éves. A alkoholisták nagyon kis része kerül utcára, sok a funkcionális alkoholista, akik dolgoznak, nincs panasz a munkájukra, tisztálkodnak stb csak éppen az ivás miatt korábban betegszenek és halnak meg. Olyan alkoholista is van bőven, aki a családja nyakán él. Szóval nem ilyen egyszerű az egész.


Kérdező:vannak tesztek a neten, töltsél ki párat, menjél el egy AA-gyűlésre, hallgasd meg a sztorikat, van az indexen egy alkoholista fórum, olvassál bele, aztán döntsd el, hogy alkoholista vagy-e.

2023. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Az vagy, de ha te már felismeres magadon és ami a legfontosabb, hogy be is vallod, akkor már a legnehezebb lépést megtetted a javulás felé!
2023. ápr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 de nincs semmi bajom, miért ne folytathatnám ezt az életmódot ha így érzem jól magam?
2023. ápr. 2. 00:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a négyes vagyok, de az évek során rengeteg alkoholistával dolgoztam, és sajnos azt kell mondanom, hogy előbb-utóbb lesz bajod. Először csak a memóriád, aztán májnagyobbodás, és szépen lassan a többi szervek. Szívinfarktusra is több esélyed lesz, ezen kívül többek között gyomorfekélyre, a vesék működésének zavarára, cukorbetegségre is rizikófaktor az alkoholizmus. És ha nem változtatsz, megtapasztalod a delíriumot is, amikor már felébredés után innod kell majd, különben nem tudsz megfogni egy poharat, úgy fog remegni a kezed.

Ezen felül az ilyen alkoholistákat még a legjobb család is nehezen tűri, mivel szemmel látható tünetek vannak, munkahelyüket is gyakran elveszítik. Erre számíthatsz hosszútávon. Remélem rájössz, hogy nem az alkohol az igazi boldogság, és változtatsz ezen az életmódon. Még jó esélyeid vannak, sok sikert kívánok!

2023. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:
Bajod is lesz, meg nem is mindig fogod jól érezni magad. El lehet éldegélni akár 70+ évig is, ha nem kapcsolsz rá ennél jobban, de a részeg állapotod is egyre kevésbé lesz vidám, a józanról meg ne is beszéljünk. Sok alkoholista él olyan rémálomvilágban, ahol a világ szar és mindenki hülye, és sose fogják fel, hogy csak ők lettek egyre nagyobb lelki nyomorultak a (több) évtizedes ivástól.
2023. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kérdező, senki sem szólhat bele abba, hogy éld az életed, de azért az nem árt, ha tisztában vagy és elfogadod a tényeket és a velejáró következményeket.

Igen, alkoholista vagy!

2023. ápr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8! de mit csináljak ha jol esik a pia? tegnap megittam 5 felest! elhatároztam, hogy ma csak 1 feles & 1 sör lesz! 4 feles,& 2 sör lett! jól vagyok.
2023. ápr. 3. 22:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Még. Aztán leszel te még úgy se! Az alkohol magával ránt, masszív függőség. Nem te vagy az úr, hanem ő. Zsigeri szinten. Csakis addiktológussal tudod ezt megszakítani kínkeservesen. De neked eszed ágában sincsen. Akkor mit akarsz a gyakoritól? Hogy nyugtassunk meg, hogy semmi baj nincs veled? Hát ezzel nem szolgálhatunk.
2023. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!