Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért ide hízom?

Miért ide hízom?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok, és nem mondanám magam kövérnek, 188 cm-hez 89kg. Viszont nem értem, hogy miért hízom a combomra, csípőmre, seggemre? Talán összefüggésben van azzal, hogy 6 éves koromtól gimi végéig versenyszerűen fociztam? Egyébként nagyobbrészt izom van rajta, de mégis annyira zavaró, hogy ekkora, ráadásul amióta nem focizom nap mint nap,azóta az izom köré zsír is lerakódott. Viszont ha fogyni akarok, akkor pont innen nem megy le semmi! Miért?

2023. ápr. 8. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elso sorban ez attol fugg, hogy mllyen tipusu tested orokoltel az edesapadtol meg a nagyapadtol. Van aki olyan tipust, hogy sovany es fogy, van aki kover es hizik, van aki szeles vallu, van aki szeles csipoju, van aki a melleket noveszt, es van aki combot, csipot es segget noveszt.
2023. ápr. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Genetika
2023. ápr. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Hogy hova rakódik le a zsír, az valóban genetika és testalkat kérdése, férfiaknál nagyobb arányban inkább a hasnál jellemző, de ugyanúgy vannak akik először lábra, fenékre, csípőre híznak és csak később a felsőtestre. Lehet mivel ezek a testrészeid ha izmosabbak, mármint a lábaid és a feneked a foci miatt, látványosabb is ha arra még rakódik zsír. Hány kg felesleg lehet kb rajtad? Mennyi ideig próbálkoztál fogyással és hol vettél észre változást?

Hízásnál egy idő után általában mindegy a genetika, elkezd szinte mindenhova rakódni a zsír, és nem az extrém esetekre gondolok. De ugyanez a helyzet a fogyásnál is és a lábaidról is fogynod kéne.

2023. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
11%
Genetikai okok miatt.
2023. ápr. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1-es.

Nem tapasztaltam egyik férfi rokonom esetében ilyet. Ezek szerint én oda hízom?


3.-as.

Zsírból kb 10 kg. Legutóbb a kérdés kiírása előtt fogyóztam, 6 kg lement. Kicsit látszott, talán a seggemen, de nagyrészt a hasamról ment le, ami miatt még egyenlőtlenebb volt. Izmot nem nagyon vesztettem, mert figyeltem rá. De aztán elhanyagoltam, és 8 kg visszajött, így lettem akkor 89 a kérdés kiírásakor, most 90 kg vagyok. Ami visszajött, az meg szintén nagyrészt a csípőmre, seggemre, combomra, vádlimra dagadt rá. Nem mondanám magam kövérnek, még dagadtnak sem, már a sok izomzat miatt sem a focitól, de nagyon nagynak érzem, viszont csak engem zavar, mert a csajomnak kifejezetten jobban tetszem, amióta nem focizom, csak hobbiból. Úgyhogy jobb, ha megbékélek azzal, hogy ekkora.

2023. jún. 1. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Genetikai okokbòl kifolyòlag. Ha combra hizol, akkor ugràlò kötelezés jòt fog tenni!
2023. jún. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!