Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Sima felfázás? Érdemes orvosho...

Sima felfázás? Érdemes orvoshoz forduoni?

Figyelt kérdés
5-6 napja azt tapasztaltam, hogy csíp a pisi, valamint sűrűn jött rám a vizelési inger és inger közben is csípett. Napról napra egyre jobb lett, már nem jön rám a vizelés valamint nem érzek mielőbbi késztetést kiadni magamból. Viszont pisilés közben ugyanúgy csíp és az a baj, hogy orgazmus közben is.
2023. máj. 2. 06:12
 1/2 Kitana. ***** válasza:

Valószínűleg szimpla húgyúti fertőzés a szexuális élet miatt, bárkivel előfordulhat bármikor, átlag 6 napig tart, úgyhogy még lehet normális.

Azt szokták javasolni, hogy szex után menj el pisilni rögtön, ez segít megelőzni a fertőzést, de nem tudom, hogy ez beválik-e vagy csak valami régi közhiedelem.

Ha nem múlik el a hét végefelé sem, akkor lehet megnézetném.

2023. máj. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es: nem közhiedelem, a nők anatómiai felépítése miatt (a húgycső rövidebb mint a férfiaké + a kimenete közel van a hüvelyhez/végbélhez) könnyebben kapnak el bakteriális fertőzést. A megfelelő mennyiségű folyadék ivása, pisilés, amikor jön az inger (ne tudjanak felszaporodni a baktériumok a húgyhólyagban), a szex előtti mosdás, szex utáni pisilés és mosdás (szex közben a húgycső bejáratához kerülnek baktériumok), pamut fehérnemű stb. mind a megelőzést szolgálják.


Ha már kialakult: tőzegáfonya tabletta vagy dobozos/üveges tőzegáfonya ivólé, sok (SOK) folyadék (hiába fáj, minél többször pisilsz annál jobban ürülnek ki a bacik), fokozottan odafigyelni a tisztaságra, és én a szexet is hanyagolnám pár napig ez esetben.


Ha nem múlnak el vagy rosszabbodnak a tünetek 4-5 nap alatt, akkor háziorvos, antibiotikumot fog felírni.

2023. máj. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!