Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Aranyér és bélrenyheség miatt...

Aranyér és bélrenyheség miatt szükségem van beöntésre. Mennyi vízzel és milyen gyakran csináljam?

Figyelt kérdés
Írjatok, minden tapasztalat beöntéssel kapcsolatosan jöhet.

2023. júl. 13. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Azért ez egy elég vastag téma. Mindenről nem lehet írni :)
2023. júl. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Na jó, ilyen dologra van szükséged, és az orvos nem mondta el hogy csináld, itt kell megkérdezned?..
2023. júl. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Én szoktam magamnak adni rendszeresen. Főleg a vastagbél műtét után. Mintha sűrűbben lenne szorulásom. Tiszta csapvíz teljesen megfelel. Én soha nem szerettem azt a kannát, amit fel kell lógatni. Egyszerűen leveszem a zuhanyrózsát és a csövet bedugom, miután a sebességet beállítottam. A vízórán látom a kifolyt mennyiséget.Van, amikor a kemény széklet miatt fél liter már fáj, a Wc-n kiengedem. A tartályok 1 literesek. Európai ember max 2 litert engedhet be magának, ennél több, at már indiai jógiknak való, azt olvastam. Én aktuális állapotomtól függően fél-1 liter tiszta vízzel szoktam. Remélem, a válaszom kielégítő.
2023. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyakoriság? Szükség szerint. Ha szorulásod van, akár minden nap. Ha van rendes széklet, nem kínzom vele magam. Nyugodt lehetsz, nem árt meg belőle semennyi. Csak épp nem olyan kellemes.
2023. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 Köszi, hasznos volt amit írtál. Nekem azért fura még, hogy szinte naponta szükséges ezt megcsinálnom, de utána tényleg sokkal jobban érzem magam. Fél liter megy egyelőre, ha több az nagyon kellemetlen.
2023. júl. 13. 22:10
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Beöntés max. műtét előtt kellene. Több rostos étel, sokkal több folyadék, kevesebb keményítö tartalmú (pl. krumpli, rizs, kukorica) vagy puffasztó (pl. brokkoli, karfiol) ételt kellene enned. Esetleg egyél élőflórád joghurtot vagy probiotikumot, mert azok segítenek a normális emésztést beállítani antibiotikum kúra után normál esetben is.
2023. júl. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Muszáj volt lepontozni? 3 és 4 -es voltam.
2023. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Eddig a 3 és 4 -es az aki a kérdésre válaszolt, köszi :)
2023. júl. 14. 14:01
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Beöntéshez kell egy megfelelő eszköz és sima víz. De ez csak kimossa a szart belőled, de a bélperisztaltika feltölti megint, magyarul az egésznek semmi értelme, ha a fentebbi szakaszt nem kezeled.


Bár gondolom ez a kamukérdés az orvosi fétises fantáziádhoz vagy dokibácsi kereséséhez kell.


#6 voltam, de ezt is pontozd le nyugodtan.

2023. júl. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9 "Bár gondolom ez a kamukérdés az orvosi fétises fantáziádhoz vagy dokibácsi kereséséhez kell."

- Egyébként, ha jó dolgokat írsz, miért kell sértegetni a kérdezőt? Nem pontozlak le, hadd ne legyen igazad. De akármilyen kérdést, csak azért, mert nem te tetted fel, kamunak bélyegezni bunkóság.

A mondatod, amit idézőjelbe tettem, ordít a rosszindulattól. Hajrá!

2023. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!