Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gynecomastia műtét tb alapon?

Gynecomastia műtét tb alapon?

Figyelt kérdés
Serdülő kor után vettem észre magamon, aztán egyre feltűnőbb lett, ahogy edzés végett felszedtem 10-15kg-t. Egyik helyen azt olvasni, hogy TB nem fedezi, másik helyen azt, hogy szakorvos által vizsgált, indokolt esetben TB fedezheti. Mi a valóság?

2023. aug. 3. 14:30
 1/5 ShadowGanxter ***** válasza:
100%
Lehet butaságot mondok és ezt most úgy mondom, hogy nem értek hozzá, de mintha azt hallottam volna hogy ha hormonálisan állítod be, mint betegség, akkor elvileg megcsinálják tb-re
2023. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, fedezi, de sok vizsgálat kell hozzá, és hónapokig tart elintézni. Ha van pénzed, inkább csináltasd magánba.
2023. aug. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem 2017-ben volt műtét.


Kerestem a neten egy helyi plasztikai sebészt, aki mellesleg sebészként műt a kórházban. Felhívtam telefonon, elmagyaráztam, hogy mi a helyzet, adott egy időpontot, hogy soron kívül menjek el hozzá egyik délután a kórházba és ránéz.


Megnézte, azt mondta, mehet TB-re. Elküldött vérvételre, adott beutalót endokrinológushoz. A vérvételi eredménnyel elmentem hozzá, a hormonjaim nem indokolták a régóta fennálló gynecomastiát, adott egy papírt, amire rá volt írva hogy műtét javasolt. Ezzel visszamentem a sebészhez, és másfél hónappal rá adott egy műtéti időpontot.


Másfél óra volt az egész, egyet kellett bent aludnom, reggel megnézte a sebet, rendben volt.


Utána volt vmikor varratszedés, és 2 hétig kellett még 2 naponta járnom átkötözésre és fertőtlenítésre mert begennyesedett, kicsit fel volt szakadva.


Nem a legszebb a sebem, de a gynecomastiánál 2 milliószor jobb.

2023. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig kell kerülni utána a fizikai terhelés? Gondolok itt pl. Edzőteremre.
2023. okt. 20. 13:59
 5/5 anonim válasza:
1-2 hónap. De az a legkevesebb.
2023. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!