Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Megérné-e a tesztoszteron pótlás?

Megérné-e a tesztoszteron pótlás?

Figyelt kérdés

Hátha valaki járt hasonló cipőben, vagy tud a témáról.

Szóval itt vagyok 45 évesen, feltehetően egész eddig alacsony tesztoszteron szint mellett éltem, emögött főleg szervi ok áll (fél here). Egyszer megnézettem régen akkor a tesztoszteron alacsony volt, de ép a határon belüli, megnézettem újra mostanában, 11 nmol/L, ez már kifejezetten alacsony (23 lenne a koromban az átlag).

Emellett az alacsony tesztoszteronra jellemző tünetek is mind megvannak, beleértve valamilyen szintű ED-t, depressziót.. a reggeli erekció se szokott lenni sose.


Ennek ellenére eddig elvoltam így és olvasva a témában tartok a tesztoszteron pótlás negatív mellékhatásaitól.. főleg a hosszútávú hatásoktól...persze lehet, hogy nem kéne. Nyílván majd konzultálok a dokival is a lehetőségekről.

gondolkozom, hogy esetleg ráfeküdve, minden lehetséges természetes kiegészítőt bevetve talán megemelhető lenne a T szint valamennyire, de olyan véleményeket is láttam, hogy ezek sokat nem érnek.

Járt valaki hasonló cipőben?


2023. aug. 23. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Je zavisí od toho, čo sa ste urobil(a) v minulosti.Ja, v tvoje mieste.....no, však pokračujem jesť dobrých jedál.
2023. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Rendszeres sport növelheti a szintet. Több fehérjét kellene enni. Doki is lehet felír tesztoszteront vérkép alapján.


(Régen nyers birkaherét ettek.)

2023. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem,akár teljes tesztoszteron termelés is leállhat.Bár ebben a korban már csak ez elraktározott van felhasználva .A mellék vesék még termelnek.
2023. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én is attól tartok, hogy a saját termelés leáll, a pótlás meg ingadozást és hormon lévén egyéb hormonok háztartását is felboríthatja.

Ideális esetben csak olyan keveset vinnék be, ami ép csak javít a helyzeten egy picit, de azt se könnyű gondolom belőni.

2023. aug. 23. 18:37
 5/7 DanielC ***** válasza:
56%
Vegra valaki aki nem 20 evesen akar TRT-t, miközben semmi baja nincs. Igen ilyenkor megeri a tesztoszteron potlas, de ezt az orvossal is biztos megbeszeled. Több az elönye mint a hatranya. Sokkal rosszabb alacsony tesztoszteronnal elni. Tesztoszteron potlasnak lehetnek negativ mellekhatasai is, de altalaban nem komoly. Persze, hogy le fog allni a sajat termelesed, de az nem sok. Arra kell majd figyelned, hogy ne legyen tul sok nöi hormon ösztrogen, de ne tul kevese sem, kölömben nem fogod magaj jol erezni.
2023. aug. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Doki adta volna a pótlást, injekció formájában, de én úgy döntöttem, hogy először teszek egy kört a tesztoszteron fokozókkal, aztán ha nem válnak be akkor marad a TRT..
2023. szept. 1. 13:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Na így majd’ 1 hónappal később, érzékelsz valamilyen változást a fokozókkal?
2023. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!