Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lesz-e baja bárkinek abból,...

Lesz-e baja bárkinek abból, ha nyáron is zárt cipőt és zoknit hord?

Figyelt kérdés

Sok kérdésbe belefutottam itt a GYK-n, amiben azt taglalták illetve vitáztak néhányan, hogy fiúknak, férfiaknak mennyire ildomos illetve célszerű nyáron a nagy melegben szandálban vagy papucsban járni mezítláb. Most szándékosan kerülni szeretném a szandál+zokni témát, mert kimondottan a cipő vs nyitott lábbeli a téma.

Egyesek azzal érvelnek, hogy férfi ember nem vesz fel az utcára papucsot vagy szandált, míg mások azzal, hogy "nehogymár lerohasszam/megsüljön a lábam cipőben, amikor kánikula van.

Engemet az érdekel, hogy egészségügyi kockázata, hátránya lehet-e a kánikulai zokni+cipő viseletnek a nyitott, mezítlábas lábbelivel szemben.

Tehát nem kimondottan a komfortérzet (ami mellesleg érthetőnek érthető), hanem az egészségügyi rész érdekel. Tudok olyanról, akinek szandálja és utcai papucsa életében nem is volt, meg olyanról is, aki csak hidegben hord cipőt.



2023. szept. 12. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sport cipőt hordok szinte mindig (utcán). Itthon zokniban vagyok cask. De 3 naponta takarítunk és felmosunk, mert por alergiám is van. Eddig nem tapasztaltam semmi negatívat még nagy melegbe se. Kényelmes cipő kell, nem műszálas zokni (100% pamut) és akkor nem rothad be a lábam. Múltkor benéztem és 80-20 zoknit vettem (80% pamut, 20% műszál) na abba már dél körül éreztem, hogy mindjárt berohad a lábam.
2023. szept. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A lábbelinek kényelmesnek kell lenni.A lábnak is meg kell adni azt ami megjár .
2023. szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2-es értelek, de az érdekelne, hogyha valaki nem adja meg a lábnak"azt ami megjár", lesz-e eü probléma belőle?
2023. szept. 12. 19:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem a 2-es vagyok:


Derékfájás, csipő problémák, gerincsérv (porckorongsérv). Fáradékonyság, koncentráció gondok. Ha meg "berohad" gombásodás, bőrbetegségek.

Lehet odáig "rontani", hogy keringési problémák, deformálódások.


És ebből lesz az 50 éves korra, hogy "itt fáj, ott fáj, amott fáj, mnden fáj".

2023. szept. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
Igen!
2023. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
6%
Igen.
2023. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Van akinek lesz, van akinek nem.
2023. szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Én 80%-ban szandált vagy papucsot hordok nyáron, tavaly volt először azt hiszem, hogy raszoktam a cipőre, de csak mert annyit bicikliztem, hogy megszoktam, a meleget is meg a cipőt is. Idén végig cipő zokniba voltam és semmi bajt nem okozott.(kivéve nyaraláson)
2023. szept. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Egy rosszul szellozo zokni es cipo eseten beizzad a lab es labgombara egesz nagy esely van ha a nedvessegben azik
2023. szept. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jól szellőzik a cipő vagy szorít az ortopédiai problémákhoz vezet, a műszálas zokni pedig növeli a körömgomba kockázatát.


Én télen-nyáron cipő-zokniban tolom, de jól szellőző lábbelit és zoknit viselek, így semmi gáz.

2023. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!