Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi lehet az oka? 19F 110 kg...

Mi lehet az oka? 19F 110 kg vagyok és 172cm. Az világos, hogy le kell fogynom és diétázni, ezt tartom és csinálom is. Viszont ennél kicsit bonyolultabb a helyzet.

Figyelt kérdés

Voltam vizsgálaton, a vérnyomásom és pulzusom teljesen okés.

Emellett elmentem egy laborvizsgálatra is, vérvétel és vizeletminta.

A leleten azt mondta a doki, hogy nagyon magas a CK értékem, ez nagyjából a tízszerese, 1800 körül van.


Sokmindenre kitért és nem tudta a pontos okát megmondani. Például rátért a túlterheltségre is. A vérvétel előtt én eléggé aktív voltam tesi órán és közel 1 hét izomlázam volt, plusz rengeteget ástam és lapátoltam, mindkettő éreztem hogy odavágott az izmaimnak. Ezek után volt nekem a vérvételem.


Egyéb szokásaim az, hogy mostanában szoktam snüsszözni, napi 1-2 darabot.

Az érdekes hogy a vérnyomás és pulzus jó volt.

Szóval az én esetemben mik lehetnek az okok, ami miatt magas ez az érték?

A diéta és a mozgás rendben van, azt tudom.



2023. szept. 20. 16:32
 1/3 anonim válasza:
A CK azaz a Kreatin-kináz értéke edzést követően, vagy fokozott fizikai aktivitás után mérik a laborban magasabb lesz mint a nyugalmi állapotban mért érték. Az emelkedett szint, amennyiben tartós, és nincs semmi úgymond kézzelfogható oka, érdemes felkeresned a kapott lelettel belgyógyászt vagy hematológus szakorvost a pontos diagnózis és a szükséges terápia meghatározása érdekében. Sok oka lehet a megelmekedett értéknek, de nem kell megijedned (mert szerintem te is utána néztél a netem, és megdöbbentően súlyos betegségekkel találkoztál), mindenféleképpen konzultálnod kell egy belgyógyásszal, vagy egy hematológos szakorvossal. Amúgy van egy teljesen prózai oka is az emelkedett szintnek, ezt pedig a koleszterincsökkentő gyógyszerek is okozhatják.
2023. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A magas CK érték sokféle betegséget jelezhet előre, mintpl. szívizom-gyulladás, szívinfarktus veszélye, veseelégelenség, pajzsmirigy alulműködés, stroke, központi idegrendszeri problémák, etc.

A CK aktivitás nagyobb izomtömeggel bíró személyeknél is lehet emelkedett (te konkrétan elhízott vagy, nálad ez kizárható), de a túlzott testedzést követően is megemelkedhet.

A túlzott mértékű alkoholfogyasztás is kiváltó ok lehet.

Izomkárosodás, műtét, de egyes gyógyszerek (főként koleszterincsökkentő szerek) szedése esetén is előfordulhat (gondolom te ilyet is szedsz), ezek mind magasabb kreatin-kináz értéket eredményeznek.

Mivel a vérvizsgálattal önmagában nem diagnosztizálható szinte egyetlen betegség sem, a kapott lelettel fel kellene keresned egy belgyógyász vagy hematológus szakorvost a pontos diagnózis, és a szükséges terápia meghatározása céljából.

És ezzel egyidejűleg jó lenne abbahagyni a snüsszt, és elkezdeni a fogyáshoz szükséges kalóriabevitel csökkentését is.

Ha nem hormonális problémák (pl. pajzsmirigy) miatt vagy ilyen túlsúlyos már 19 évesen, akkor az életmódodon sürgősen változtatnod kell, ha nem akarsz fiatalon távozni az örök vadászmezőkre.

Uff, én beszéltem :)

2023. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Nem szedek olyan gyógyszereket

2023. okt. 1. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!