Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet-e valami bajom így?

Lehet-e valami bajom így?

Figyelt kérdés

2 hónapja elvitt a mentő 170/100-as vérnyomással, írtak fel Tensiomint, azt mondták akkor vegyek be egyet ha felmegy a vérnyomásom, plusz vettünk otthonra egy automata vérnyomásmérőt, csináltak nyugalmi EKG-t ami semmit nem mutatott. Kb fél óra után haza is mehettem a kórházból.

Azóta folyamatosan van egy fajta elég erős szorongásom és folyamatos stressz, valamit hipochondria.

Először elmentem a háziorvoshoz egy teljes vérképre ahol magnéziumhiányt, vastúltermelést illetve egy kis D-vitamin hiányt állapított meg az orvos. Írt fel rá megnéziumot(egyébként két hete visszamentem és már teljesen normális volt a vérképem. Gratulált is az orvos. Mindeközben voltam kardiológián ahol csináltak egy 24 órás EKG viszgálatot, amin volt 4 pitvari ütés és egy synus tachycardia, de az orvos azt mondta, hogy teljesen jól működik a szívem. Csinált egy szívultrahangot is, ami úgyszintén jó képet mutatott, hazaküldött azzal, hogy teljesen rendben vagyok és ne szorongjak. Ezzel egy időben jártam pszichológushoz, aki szerint a tüneteim mind a stressztől vannak és azt mondta, hogy szorongásos zavarom van. Elmentem egy neurológiai vizsgálatra is a szinte mindennapos fejfájás, időnkénti szédülés, fülzúgás miatt. Csinált egy doppler vizsgálatot ami úgyszint negatív lett (nyaki ereim szépek, pajzsmirigy tökéletesen működik). Azt mondta, hogy látszott rajtam, hogy feszült vagyok mert remegek, vakjárásom bizonytalan volt. Keringési problémára gyanakodott, de a vizsgálat után szinte teljesen kizárta ezt. Javasolt egy koponya MRI vizsgálatot, de állítása szerint 90%, hogy a panaszaimnak lelki oka van, de ott van az a csekély 10% ami miatt érdemes kivizsgálni a dolgot. A panaszaim: szinte állandó jellegű fejfájás (szemöldök, homlok, tarkó, egyre többször fejtető). Pár napja egy állásinterjú előtt szédülés kapott el(nem forgó jellegű, inkább furcsán homályos látás, illetve ilyen egy-két félrelépés, járási bizonytalanság volt jellemzö), azt hittem csak a stressz miatt van, miután felvettek nem múlt el ezért vettem be egy 025 frontint ami nem segített. Utána egész nap szédültem, főleg mikor a fejemet hirtelen mozgattam olyan érzés volt mintha zuhannék. Vérnyomásomat mikor mérem(3x egymás után) jellemző az, hogy az első érték magas(140-150, csak az első mérésnél), alsó normális, pulzus normális. Második, harmadik mérésnél általában 120-130 között van a felső érték. Gyakran kipirulok, forró a fejem, a szemem eres. A kérdésem az lenne, hogy lehet-e szervi problémám ezek mellet? Esetleg lehetséges-e, hogy az orvosok valamit nem vettek észre? Nagyon aggódom az egészségem miatt. 18 éves fiú vagyok, nem szeretnék ilyen korban meghalni, szeretem az életet a szorongásom és stressz ellenére:)



2023. okt. 7. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek pszichés eredetű tünetek. Ha bármi komoly bajod lenne az már ennyi vizsgálat után kiderült volna.

Magnaziumhiany és sok vas simán okozhatta az első kiugrást, ráadásul rá is panikoltal így még rosszabb lett. Azóta pedig szorongsz, félsz hogy újra rosszul leszel. A szorongás okozza már ezeket a testi tüneteket.

Nekem lassan 3 éve,hogy először ugrott ki a pulzus és a vérnyomás. 190 vérnyomás,150 pulzus.

Én is kaptam tensiomint 25mg.

Engem is vizsgaltak és kiderült pszichésen jött.

Kitartás.

2023. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!