Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Érdemes lehet ezzel a problémá...

Érdemes lehet ezzel a problémámmal az urológusnál kezdeni?

Figyelt kérdés

Egészen kiskoromban volt egy műtétem, ugyanis az egyik herém nem szállt le magától a herezacskóba. Ez a here a mai napig sokkal kisebb, mint a másik, gyakorlatilag egy csökevény.

Tinikoromtól kezdődően vettem észre, hogy a melleim nagyobbak, mint a férfiaknak általában, már-már nőies kinézete van. Ez az évek alatt egyébként borzasztóan erős pszichés és önértékelési problémákat okozott. Aztán amikor elkezdtem szexuális életet élni, rájöttem, hogy a libidómmal is lehet valami probléma, mert az átlagnál ritkábban érzek szexuális vágyat, még akkor is, ha egyébként a partneremet elképesztően vonzónak tartom.

Ezekből arra következtettem, hogy talán alacsony a tesztoszteron-szintem, ami esetleg összefüggésben állhat ezzel a gyerekkori hereproblémával.

Nagy nehezen rávettem magam, hogy elmenjek a háziorvoshoz, aki azt mondta, hogy nem ad emiatt beutalót az endokrinológiára, mert a nagy, nőies mellek nagyon sok férfit érint és ezzel nem igazán lehet mit kezdeni, ha nem rosszindulatú az elváltozás. Szokjam meg és kész.


Minthogy az urológia foglalkozik a herékkel is, érdemes lehet ott is próbálkozni ezzel a problémával vagy ott is elhajtanak egy ilyen gyanú miatt? (Urológiára nem kell beutaló, tehát meg tudnám kerülni a háziorvosomat.)



2023. okt. 27. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Válts háziorvost.


Kérj teljes vérképet.


A tesztoszteron szint mérhető.

2023. okt. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mashogy nem, maganuton mennek endokrinologiara. Eloszor oda, az urologus a herebol kovetkeztethet, de a vervizsgalat az, ami feketen-feheren megmutatja, hogy van-e elteres.
2023. okt. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen endokrinológusnál fogsz kikötni a végén, hiszen ő foglalkozik a hormonháztartással, de az urológus kivizsgálása nem fog ártani.


Ha jófej a doki, és elmondod neki amiket itt leírtál, és kérnéd hogy vizsgáljon meg, illetve ha lehetne akkor adjon beutalót endokrinológushoz akkor szerintem megteszi. Ha nem, akkor sajnos magánban kell menned endokrinológushoz, vagy határozottan fellépsz a háziorvosoddal szemben, és kipaszirozod belőle a beutalót.


Velem is volt egyszerű hasonló, hogy nem akart beutalót adni. Nem hagytam annyiban. Közöltem vele, hogy ez neki nem fáj, hogy feltesz egy beutalót a felhőbe, illetve kifizetem a TB-t minden hónapban, na meg erre tette le az esküt, hogy gyógyítson, szóval ha nem akarja hogy megcitálja bárki is, akkor ne statisztikákkal dobálózzon, hanem gyorsan tegye fel azt a beutalót. Azóta utál, de nem érdekel.

2023. okt. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3:Teljesen igazad van, most mennyiből áll egy beutalót adni? Háziorvosod nem igazán beteg központú, de ki kell erőszakolni belőle. Urológiára viszont mehetsz akármikor és hormonokat meg tudja nézetni, utána akár továbbküldhet ő is endokrinológiára.
2023. okt. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!