Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hiperérzékeny makk, van megoldás?

Hiperérzékeny makk, van megoldás?

Figyelt kérdés
Ma voltam urológiai vizsgálaton a fitymaszűkületem miatt, és az orvos azt mondta, semmiképp nem javasol körülmetélést, mert a makkom nagyon érzékeny, a legkisebb érintésre is. Mindig is ilyen volt sajnos, nem kapott elég ingert. Akinek volt ilyen tapasztalata, ez elmúlhat, van bármi esély ennek a kezelésére, vagy bele kell törődni? 23/F

2023. okt. 27. 16:35
1 2
 1/17 The Bing Bang Theory ***** válasza:
77%
Kérj tanácsot egy bőrgyógyásztól, aki szakértői tanácsokat adhat a kezelésre vonatkozóan.
2023. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit javasolt a körülmetélés helyett? Mennyire súlyos a szűkület?
2023. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Naponta masztizz, elmúlik az érzékenység.
2023. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Ha szűkület van, akkor az magától nem valószínű hogy meg fog gyógyulni, bár az enyhe otthoni nyújtással és doki által felírt krémmel talán megoldható.


Az érzékeny makk ügyében én is elmennék bőrgyógyászhoz, de egyébként a makk hozzászokik bármely életkorban az őt ért ingerekhez.

Szexshopban lehet kapni egyébként sprayt ami az ejakulációt késleltetik azzal, hogy kicsit érzéketlenebbé teszik a makkot. Nem tudom ezt hosszútávon mennyire lehetne használni, és a szűkület mértékét sem tudjuk, de az tuti, hogyha lankadtan hátra lehet húzni, akkor én elkezdeném úgy használni, illetve tenyérrel izgatni, hogy szokja az ingereket

2023. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Alapvetően a szűkületre egy olyan fityma plasztikát javasolt az orvos, ami nem távolítja el a fitymát, de merev álapotban is hátrahúzható lesz. Ez a része oké.


De a fájdalom, az érzékenység a probléma. Mert azzal nem tudok mit kezdeni hogy nem tudok a makkhoz érni, annyira érzékeny. Jelenleg csak lankadtan tudom hátrahúzni.

2023. okt. 27. 17:36
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj leszel szoktatni, azon másképp nem tudsz változtatni
2023. okt. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem. Ha merev állapotban hátrahúzható lesz a fitymaplasztika hatására, akkor közösülés közben ugyanúgy fog érintkezni a külvilággal, ami kellemetlen lesz, ha nem szokik hozzá a külvilághoz. A körülmetéléstől meg kénytelen lenne hozzá szokni, így idővel elmúlna a kellemetlen érzés, szóval nem értem a körülmetélés elleni érvelést. A fitymaplasztika önmagában nem fogja élvezhetővé tenni a szexet számodra.


Az érzékenység ellen csak azt lehet tenni, hogy hozzá kell szoktatni a külvilághoz. Vagy úgy, hogy erőt veszel magadon, és minél többször kiteszed külső ingereknek lankadtan is, és idővel hozzá fog szokni; vagy körülmetéléssel, csak az elég drasztikus lenne...

2023. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az az érvelés a metélés ellen, hogy akkor elképzelhető, hogy pl. képtelen lennék járni annyira fájna, és nincs rá garancia hogy ez elmúlik. Ha a fityma megmarad, legalább az életben egyébként nem okoz problémát a makk érzékenysége...mert csak akkor fáj ha hátrahúzom.
2023. okt. 27. 18:00
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
De ha a szexet nem fogod tudni élvezni, akkor minek egyáltalán hozzányúlni? Akkor már lehet, jobb lenne, úgy hagyni, ahogy van, mert így, fedetten, még mindig jobb lesz a szex, mint érzékeny makkal.
2023. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
A megoldás a szoktatás. Lankadtan sem akarod hozzászoktatni, akkor mégis mit vársz tőlünk?
2023. okt. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!