Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tegnap éjjel arra keltem,...

Tegnap éjjel arra keltem, hogy mintha valami marná a torkom és úgy 10 másodpercig alig kaptam levegőt. Aztán próbáltam visszaaludni, de ahogy lecsuktam a szemem elkezdtem szédülni és nagyon dobogott a szivem.14 éves vagyok. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 13:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Arra tippelek, hogy refluxod volt, azaz valahogyan visszajött egy kis gyomorsav a torkodba. Lehet, hogy sokat, nehezet, vagy későn vacsoráztál, és emiatt történt. Hirtelen olyan erősen tudja csípni az ember torkát, hogy pont ahogyan leírtad, még levegőt is alig lehet kapni.

Az erős szívdobogást pedig az ijedtséged okozta.


Nyugodj meg, igyekezz könnyűt, nem túl sokat és nem túl későn vacsorázni és nagy valószínűséggel nem lesz több ilyen "élményben" részed, bár vannak akiknél ez gyengén záródó gyomorszáj vagy elhízás, stb. miatt mindennapos probléma. Ha az odafigyelés és "okos" vacsorázás ellenére is többször is előfordul, akkor mindenképpen menj el a háziorvosodhoz.

2010. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!