Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Eltünthető a sörhas?

Eltünthető a sörhas?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy egyre csak növekszik a hasam. Alapjába a véve nem vagyok egy kövér testalkat, tehát a a lábaim izmosak, a felsőtestem, a hasamat leszámítva átlagos, az arcomom sem látszanak elhízás jelei, a csípőm és a hátam sem hájas. Szemből nézve teljesen átlagos a testalkatom. Viszont a hasam rendesen megnőtt, itt értem a beleknél és a gyomornál.

Rengeteg sört fogyasztok, ugyanis sok a céges illetve baráti összejövetelek és nem tudok más alkoholos italt fogyasztani, csak a sört (minden hétvégén). Ezt fogadja be a gyomrom. Enyhén elhízottnak tartom magam emiatt. 180 cm magas es 86kg vagyok. Ezzel nem is lenne baj, ha ez a tömeg eloszlana.

Kérdésem tehát arra irányul, hogy ez valamilyen formában visszaszorítható-e? A sörözés sajnos ez életem része, így más módot szeretnék talalni, mint ennek elhagyása. 26 éves férfi vagyok.



nov. 19. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Értem, hogy a sörhas az aggodalmad forrása, és teljesen megértem, hogy az életed része a sörözés. Sajnos, a sör rendszeres fogyasztása hozzájárulhat a hasi területen lévő extra zsír lerakódásához. Fontos lenne mérsékelni a sör fogyasztását vagy esetleg választani alacsonyabb kalóriatartalmú sört.


Nem kell teljesen lemondanod a sörözésről, azonban fontos lenne az étrendedre és életmódodra is figyelned. A rendszeres testmozgás, például kardio- és erősítő edzések is segíthetnek az alakod jobb arányainak kialakításában.


Egy orvos vagy dietetikus is sok segítséget nyújthat személyre szabott tanácsokkal és étrenddel a céljaid eléréséhez. Ne felejtsd, minden ember testileg különbözik, és az egyéni testreakciók változóak lehetnek.

nov. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Pedig csak ez az egyetlen módja, hogy eltűnjön a "sörhas", vagy esetleg sokkal kevesebbet eszel a sör javára, akkor is eltűnik, de annak meg mi értelme? Miért vonnád meg magad a tápláléktól, amikor az létszükséglet, a sör meg nem? Nem halsz bele, ha nem iszol, én még gyakrabban iszom sört általában mint te, viszont nekem vannak amikor hetek, hónapok kimaradnak, és egyáltalán nem hiányzik. Ha neked gondot okozna mentálisan, vagy fizikálisan a "sörital" elhagyása, akkor lehet, hogy már van egy enyhe addikciód az alkohol iránt, ami nem alkoholizmus, de ha még most kezeled, akkor úgymond "házilag" is ki tudsz belőle jönni, ha folytatod, később egyedül esélytelen.
nov. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
#1 Chh... ChatGPT.
nov. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Akkor jó buta a chatgpt, mert a sörhast nem zsír okozza, hanem kitágult belek. Én is vékony vagyok, de a hasam nagy.
nov. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
#4 Nem buta, csak aki magyarul ír neki az meg is érdemli, hogy idióta válaszokat fog kapni. :D A baj az egésszel az, hogy szuper mindenttudó mesterséges intelligencia, stb, de ugyanúgy a google fordítót használja még. Nem lehet csak rá támaszkodni tudásban, jelenleg 2023-ban.
nov. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a sörözés az életem része részre azért érdemes lenne magadban egy kis időt szánni az elgondolkodásra kérdező,mert nem kötelező mindig alkoholt inni.
nov. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

A sör az életem része és elhagyás helyett más módot akarsz találni valóban elgondolkodtató. Felmerül na kérdés, hogy valójában miért is kötelező minden hétvégén alkoholt inni? Jelen esetben inkább te akarsz inni, mint a társaság, hiszen nem akarod elhagyni. Egyébként heti 1 vagy 2 sör nem okozna gondot, szóval gondolom nem annyit iszol. Ez amúgy azért felveti az alkoholizmust is, hiszen lemondani sem akarsz a piáról.


Azt különösen szeretem amikor valaki írja a badarságokat és olyan kioktató stílusban, hogy az már egyszerre elszomorító és vicces is. Külön tetszett, hogy vékony vagyok, csak a belem tágul.


Na akkor egy kis alapvető biológiai ismeret:

A bél fala bizonyos szintig valóban képes tágulni, de nem ettől lesz nagy a hasad. És nem is a sörben található széndioxid miatt. Az amit az okoz, az átmeneti.


A sör és egyéb más alkohol az úgynevezett üres kalória. Üres kalóriának azt nevezzük, amikor olyan dolgot viszel be a szervezetbe, ami nem látja el megfelelő tápanyaggal a szervezeted, tehát nem szükséges. Ide sorolandó pl a chips, tehát rágcsálnivalók, édességek, alkohol stb.

A biológiai folyamat során, miszerint többletkalóriát viszel be, abban az esetben hízás következik be, mert raktároz a szervezet, mivel többet viszel be, mint amennyit felhasználsz.


Jelen esetben úgy kell elképzelni az adott napot, hogy tudod hogy sörözöl, ami legyen mondjuk 600 kalória, emellett napközben eszel, ami legyen mondjuk 3000 kalória, akkor a szervezet a bevitt táplálékból raktározni fog, mert többet használtál fel.


Kérdező, amit a helyedben tennék, hogy 26 évesen felnőnék fejben, és megpróbálnék lemondani a heti vedelésről, mert a baráti összejövetel is felvet némi kérdést, hogy valójában alkohol nélkül ti miért is nem vagytok képesek csak ivászatkor találkozni és szórakozni, elgondolkodnék az alkoholizmus szintjein, mert már most ragaszkodsz a heti adagodhoz, illetve elkezdenék sportolni, mert hiába hagynád el a sört, a felrakódott plusz kilók nem fognak lemenni maguktól.

nov. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!