Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi a sörhas kialakulásának az...

Mi a sörhas kialakulásának az oka?

Figyelt kérdés
Valakivel azon vitatkoztunk, hogy pontosan (anatómiailag) hogyan alakul ki és tulajdonképpen mi a sörhas. Figyelem! Nem úszógumira gondolok, hamem a terhes nők pocakját "utánzó", kemény tapintású sörhasra.
2010. dec. 12. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat vekengtem, sőt még ide is beírtam a kérdést anno.

Aztán logikusan belegondoltam.

Ezt a fajta hasat nem feltétlenül a zsírréteg okozza, hanem a hasfal előreboltosul, amit az tesz lehetővé, hogy a hasizmok rendkívül lazák, fejletlenek.

Amikor az ember egyszerre sokat eszik, vagy túl gyakran, akkor a gyomra hirtelen nagyon megnő és súlya lesz, a gyenge hasizom nem tudja megtartani, nyomja kifelé. Ez ha sokszor van, akkor a sokszori nyomás miatt a hasizom és a szalagok megnyúlnak és a gyomor is előrébb kerül.

A páromnak is van és amikor diétázik, akkor a hasa visszább megy, mert a gyomrába egyszerre kevés kaja jut és megszűnik a nyomóhatás.

A sörhöz annyi köze lehet, hogy a sörből sokat isznak és az jól megtelíti a gyomrot, jól elnehezíti és kifelé nyomja.

Én így gondolom, orvosilag nem tudom, van e hasonlóság az igazsághoz. :)

2010. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ha valaki túl sok alkoholt iszik (nem csak a sörre gondolok), akkor a szervei között víz szaporodik fel, Ezt le is szokták szívni. Na akkorra már szép nagy gömbölyű hasa van a férfiaknak is.
2010. dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
3%
Nagyon viccesek az előző válaszok, de az igazság egészen más. A nagy has nem egyik napról a másikra alakul ki, hanem a helytelen táplálkozás, és életmód következtében. Amikor az ember hosszu éveken keresztül nem táplálkozik helyesen, pl. kevés rostban gazdag zöldséget, barnarizst, hüvelyest, vagy teljes kiőrlésü gabonaféléket eszik, több hust, és állati fehérjét eszik mint amennyi szükséges, fogyaszt tejtermékeket, sok cukrot, és egyszerü szénhidrátot, mint a fehér kenyér, a fehér rizs, krumpli, sütemények....stb. No, ezek a baklövések az évek alatt lerakódott és megkövesedett salakanyagok keletkezésével jár együtt, és a szépséghibán kivül annál sokkal fontosabb, hogy olyan mértékü funkciókiesést okoz a bélrendszerben, hogy az már-már jóvátehetetlen károkat tud okozni a gazdájának. Ez az állapot, jelzés értékű kellene hogy legyen , és éppen ideje volna változtatni az eddigi rossz szokásokon, ha nem akar az illető még nagyobb gondot magának.Egy tisztitókúra elvégzése megkönnyebbülést hozhat, kitisztitja még a gondolkodását is az embernek, utána már könnyebb kitalálni, hogy hogyan valósitsd meg a további tennivalókat az életmódoddal kapcsolatban.
2010. dec. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: a kérdés hipotetikus volt. Semmi gond nincs az életmódommal, 50 kg vagyok és nő. Ahogy fentebb is írtam, egy baráttal vitatkoztunk azon, hogy anatómiailag mi okozza a sörhast. Tehát nem az volt a kérdés, hogy egészséges-e, hanem hogy a zsigerek között rakódik le valami, a belek duzzadnak meg stb, stb.

A sima elhízásnál a bőr alatti kötőszövetben gyűlik a zsír - a sörhasnál én se tudom pontosan, mi és hol gyűlik fel, ezért tettem fel a kérdést.

Várok még válaszokat.

2010. dec. 15. 09:22
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
szia! a húgom intenzíves nővér, úgyhogy elhiheted ezt a csapolás dolgot. Az alkoholistáknál felhalmozódik a víz, ez a hasvízkór. Lecsapolják a hasfalon keresztül, több liter is lejön, ilyen sárgás folyadék. De ekkor már nagyon feszül a has, szinte fényes a felülete.
2010. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
Hormonális oka is van, miért alakul ki. Nők gyakran a combjukra híznak inkább, de ők is szoktak hasra. Alkati kérdés.
2010. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
Akkor mégegyszer leirom, mert elvesztél a részletekben: a sörhas a bélrendszerben lerakódott megkövesedett salakanyagok összessége.
2010. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Erre én is inkább kérdést tennék fel: Kifejezetten a sörnek köze van hozzá? Valószínűleg nemhiába hívják sörhasnak. Tudtommal mértékkel való sörfogyasztás nem okoz hízást (valaki ha megmondaná a "mérétket" annak örülnék). Tehát valami miatt a sörivőknak lesz sörhasuk, de miért? A sör vízhajtó így nem lehet hogy az a nagy duzzanat megkötött víz legyen! :O
2012. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Csak egyszer lássatok alkoholizmus miatt hasvízkórban szenvedő embert, akinek egy cső lóg a hasfalából, és rögtön meggondoljátok magatokat :/


A sör vízhajtó hatásának nincs köze a sörhashoz, az alkohol miatt szaporodik fel a víz.

2012. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Elég fura válaszok ezek. A sörhast a belső szervek között (tehát a hasfal mögött) lerakódott zsír okozza.


Kétféle zsírlerakódás létezik: szubkután (azaz bőr alatti: ebből lesz az úszógumi) és az intraabdominális vagy viszcerális (azaz hason belüli vagy zsigeri). Amiről mi beszélünk, az a második típus. Az, hogy kin hol rakódik le főleg a zsír, egyénfüggő.


Nem salakanyagok vagy folyadék okozza tehát, ha már ilyesmi van jelen, az nem hízás, hanem valami teljesen kóros folyamat jele.


Itt részletesen írnak amúgy a jelenségről:


[link]

2012. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!