Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit lenne érdemes tenni ilyen...

Mit lenne érdemes tenni ilyen fajta fitymaszűkület esetén?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanácsot kérni. 26 éves vagyok. Sajnos van egy bizonyos mértékű fitymaszűkületem, ami nagyjából serdülő korom óta létező probléma. Elvileg relatív fitymaszűkületről van szó, ami annyit jelent, hogy lankadt állapotban tudom gond nélkül hátrahúzni a fitymát a makk mögé, de erekciónál csak félig tudom hátra húzni és nem is próbálom sose a makk mögé erőltetni mert félek, nehogy ott megszoruljon és bajt okozzon. Abban biztos vagyok, hogy nem a fitymafék a rövid. Attól tartok, hogy így szexuális életet se tudok élni mert sajnos még nem volt sose barátnőm, így szexuális kapcsolatom sem és nem tudom így tapasztalat nélkül felmérni hogy, mennyire működne a dolog, ha arra kerül a sor. Ezt leszámítva egyáltalán nem okoz kényelmetlenséget a mindennapi életben. Tisztában vagyok vele, hogy, ha meg akarom oldani ezt a problémát, muszáj lesz orvosi beavatkozást igénybe venni. A kérdésem az volna, hogy mit lenne érdemes tenni, például magánrendelést választani vagy a sima TB-s rendelésre menni, vagyis miben jobb egy magánrendelés? Illetve olvastam róla, hogy létezik lézeres fitymaszűkület műtét. Ilyen beavatkozásra, hol van lehetőség? Neten csak egy "Ars medica" nevű magánkórházat találtam, ahol alkalmaznak ilyet, egyébként mindenhol hagyományos módszerrel történik a körülmetélés? Az is kérdés, mennyire lehet konzultálni az orvossal abból a szempontból, hogy esetleg részleges metélés történjen csak, ha nem olyan súlyos a szűkület? Mert azt is hallottam már, hogy nagyon szokták erőltetni a teljes metélést és azért nagyon örülnék ha meg lehetne menteni egy részét a fitymának. Esetleg várjam meg, amíg kiderül, hogy mennyire okoz egy közösülésnél gondot ez a probléma és utána döntsek az orvosi beavatkozásról?

dec. 2. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Menj vele orvoshoz mielőbb. Az a legbiztosabb a tippelgetés helyett, ő fog tudni megoldást javasolni, nem egy rakat idegen gyakorin.
dec. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is van ez a probléma. Annyi, hogy én erekció közben nagy nehezen hátra erőltettem.


Ha be van járatva akkor egy picit könnyebben hátra csúszik egyébként az a tapasztalatom és bár szexelni lehet vele de viszont mégis ahogy pl lovagol rajtam a csaj van egy kellemetlen érzés ami megakadályozza azt, hogy teljes legyen a kielégülés.


Nem azt mondom, hogy fáj hanem érzed, ahogy nehezen csusszan hátra és azon idegeskedsz, hogy nehogy valami baj legyen.


Szóval jobb orvoshoz menni. Én még nem jutottam el egyébként odáig. Félek ettől a körülmetéléstől, ráadásul most szingli is vagyok, úgyhogy rákényszerülve sem érzem magam.

dec. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Csupasz makk ***** válasza:
100%

Apámnak még a szüleim házassága elõtt volt fitymaszûkülete, alap állapotban sem tudta egyáltalán hátrahúzni. Neki csak a fityma szûk végét csipentették le, azóta semmi baja nincs, nem szûkült be neki újra. Nekem 12 éves koromban ugyanolyan súlyos fitymaszûkületem volt, mint az apámnak anno. Mivel a fitymám tiszta heg volt és be volt repedezve, ezért nekem az egészet lekapták. Sokan idegenkednek Magyarországon a körülmetéléstõl, aminek az az oka, hogy nálunk nem szokás a körülmetélés, szinte csak egészségügyi okok miatt csinálják. A teljes körülmetélés elõnye a részlegessel szemben az, hogy gyorsabban gyógyul és nem áll fel a veszélye annak, hogy megint beszûkül. Jobb olyan orvoshoz kell menni, aki maximálisan figyelembe veszi a kívánságodat és figyel arra, hogy esztétikailag szép legyen a végén. Lehet jó orvos a TB-s rendelésen ugyanakkor lehet rossz orvos a privat rendelõben.

Nekem csak elõnyöm származott a teljes körülmetélésbõl, azóta semmi probléma a szerszámommal.

dec. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Altatásban csinálják?

Remélem megoldják lidocainnal.


Altatástól jobban félek mint a fájdalomtól.

dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Csupasz makk ***** válasza:
100%
4 Nekem lidokainnal érzéstelenítették, de nem rendesen, ezért nagyon fájt a mûtét. De az a lényeg, hogy túl vagyok rajta és azóta minden rendben. Általában gyerekeknek szokták altatásban csinálni.
dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Metéltesd magad körül. Nem kell ezt túlragozni.
dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Metélés és ennyi, el fog múlni a probléma. :D
dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!