Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gyermekemnek kortársaihoz...

Gyermekemnek kortársaihoz képest nagyon pici a fütyije. Normális vagy nem?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy a felnőttkori pénisz mérete már a születési pénisz méretekor meghatározható. Ha nagy, felnőtt korban is nagy lesz, ha kicsi, akkor kicsi. Gyermekem 10 éves és a növéssel együtt nem nőtt az egyébként is nagyon pici fütyije. Ő is látja, hogy osztálytársaihoz képest milyen pici és szégyenli is. Próbáltam elvinni orvoshoz, de nem engedi és nagyon tanácstalan vagyok. Jelen pillanatban olyan 2 cm-es nyugalmi állapotban, a hajnali erektív állapota kb 4 cm-es lehet. Véleményük szerint ez normális? Menjek vele orvoshoz, vagy fölösleges? Minden érdemleges választ köszönök.
2010. okt. 21. 09:11
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

A további félreértések elkerülése végett szeretnék egy-két dolgot pontosítani. Nem méregetem a gyermekem fütyijét és semmilyen módon nem tenném ki Őt ilyen traumának. ( A cm-eket inkább megbecsültem). Ez nem volt és most sem központi kérdés nálunk a családban és nem is foglalkoztam vele egészen a tavaszig, amikor erdei iskolában volt a gyermekem és este nem akart elmenni fürdeni. Én több szülővel együtt kint voltam segíteni és akkor jött elő ez a dolog. Itthon elmondta, hogy nem akart a többi fiú és szülő előtt megfürdeni, mert neki alig látszik a fütyikéje a többiekéhez képest. Természetesen a különbség feltűnő ez kétségtelen, hiszen én is segédkeztem a többi gyermek fürdetésében. Itthon mi megbeszéltük, hogy neki is nőni fog, emiatt ne nyugtalankodjon és ez mindaddig nem is kerül előtérbe, amíg közösségben nem kell megfürödnie. Emiatt nem jár már úszni sem. Férjem is megnyugtatta, bár szerinte is lehet hogy lenne ha látná orvos, mivel az osztálytársak közül az egyik legfejlettebb gyermek, de nem kövér. Én ide csak azért írtam, mert hátha van aki már került ilyen helyzetbe és segítséget tud nyújtani abban, hogy ezt hogy kezeljük. Az acélom, hogy a gyermekemet értelmesen megtudjam nyugtatni, mert a problémát már inkább ő hozza fel, nem én vagy a férjem, de nekünk kell kezelnünk. A válaszokat köszönöm, de ha valakinek van hasonló tapasztalata, kérem az írjon mert nem csukhatom be fülemet.

2010. okt. 22. 08:23
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Értelek, hogy segíteni akarsz. Borzasztó lehet látni, hogy a gyermekem szenved valami miatt, amiről csak a természet tehet. Továbbra is azt mondom, hogy csak lelkileg tudsz neki segíteni, fizikailag nem. Beszélgessetek vele sokat. Magyarázzátok el neki, hogy ettől függetlenül lehet nagyon szuper pasi, ha sikerül neki önmagát elfogadnia. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy ha sikerül lelkileg segíteni rajta, és 10 év múlva haza visz egy lányt, aki kitart mellette, akkor ő már nagy valószínűséggel az igazit találta meg! De ehhez kell a ti segítségetek!

Mondjuk azt még mindíg nem értem, hogy 10 éves fiúk fürdésénél miért segítkeznek anyukák?

2010. okt. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem nagyon értem.
2010. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Azért segítünk, mert az iskola 2 lány és 2 fiú zuhanyzóval van ellátva (külön-külön). Amikor hagytuk, hogy maguk fürödjenek a gyerekek akkor kipancsolták a meleg vizet, össze öntözték egymást a tusfürdővel és rengeteg csíntalanságot csináltak. Mi nem fürdetjük a gyerekeket, azt megteszik maguk, mi abban segédkezünk, hogy az egyik kijön, akkor a másik menjen is be a zuhanyzóba és a vizes gyerekek ne ott tolongjanak. A körülmények így hozták és nem az a célunk hogy leskelődjünk, de muszáj segítenünk a lányoknak és fiúknak egyaránt. Köszönöm az értelmes és segítő válaszokat. Én nem azért írtam ide hogy a problémára kritikát kapjak, hanem segítséget reméltem esetleg hasonló problémával küszködővel. Egyébként a gyermekemnek a fitymaszűkületét 1 éves korában szüntették meg, utána vissza került a kórházba, mert a hátra húzott bőr nem jött vissza, az orvos is megszenvedett vele. Kisfiam a mai napig is azt mondja amikor az apukája a megfelelő higiénére tanítja fürdésnél, hogy nagyon érzékeny neki, amiatt nem szereti hátrahúzni, a törölközőtől állítólag fáj is. Pont azt szeretném elkerülni, hogy orvoshoz forduljak, ellenben ha valaki segítő tanácsot tud adni, azt megköszönöm.
2010. okt. 22. 19:01
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

"Kisfiam a mai napig is azt mondja amikor az apukája a megfelelő higiénére tanítja fürdésnél, hogy nagyon érzékeny neki, amiatt nem szereti hátrahúzni, a törölközőtől állítólag fáj is. Pont azt szeretném elkerülni, hogy orvoshoz forduljak"


Ez viszont mérettől függetlenül jó ok, hogy orvos is lássa. Szerintem.

2010. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

Hali ismét!



Az a baj, hogy túl sok kérdésem lenne ezzel kapcsolatban ahhoz, hogy mindent leírjak ide... és az egyik kérdésem függ7 az előzőre adott válaszodtól. Egyébként asszem átlátom a helyzetet vmennyire, amennyit a szavaidból rekonstruálni tudok, beleértve a fimózis következményét, ami a fiad kukójának a makkját alaposan begyullasztotta. Márpedig a fitymát hátra kellene húznia és a makkjával együtt kenni kellene, hogy MEGELŐZZÉTEK a visszaszűkülést és ismét orvoshoz kelljen emiatt vinni.


Ami a kukója méretét illeti, pontosan egyik jóbarátomnak volt uez a dilemmája, akinél most fejeződik be a serdülés, őnála sikerült azt elérnem közvetlen bizalommal, hogy ki merje mondani, ki merje adni magából azt, amit nem mer, amit szégyell, de ehhez idő kellett, megértés, BIZALOM és megfelelő kommunikáció a gyerekkel. Ebben az elmondásod alapján az apuka tűnik számomra a kulcsfigurának, hiszen ő mutat neki jó példát, ő tanítja a gyermeket a higiéniára, amit a makk fokozott fájdalmas érzékenysége ill. gyulladása (balanitisz) mellett a gyerek félelme is akadályoz. Azonban, ha ez így marad... abból műtét lesz, és azt ugye jó lenne elkerülni!?



Három esetleírással szeretnélek egy picit biztatni: ((:-)

======== ======== ======== ======== ========

1.) Tavaly karácsonykor láttam egy topikot, amelyben egy 19 éves srác azon rettegett, hogy kénytelen-kelletlen, de körül fogják metélni HPV-fertőzés miatt teljesen. Meghívott MSN-re, s elkezdtünk beszélgetni. Szerencséjére nem lakik messze tőlem -- annyira... X-D -- így egy rendezvényemen találkoztunk. Akkor sokmindent egyéb mellett szóba került az is, hogy megnézzük, hogy is néz ki egy HPV-fertőzés!? (én akkor még olyat azelőtt SOHA nem láttam. :-o ) Erre egy másik alkalommal került sor. A gyerek azelőtt nemigen húzta hátra a fitymáját, mert kiskorában lefogták az orvosnál, és míg az valami fájdalmas dolgot művelt a fityeszével, addig ő ordított és sírt, és a fájdalomtól félve 1xűen nem merte többé hátrahúzni a fitymáját. Amikor megnéztük neki, a fitymája szerencsére teljesen hátrajött, azonban nagyon gyulladt, fájdalmas és hiperérzékeny volt, a koronája pedig tele volt condylomákkal.

Én a TETRAN kenőcsöt ajánlottam a figyelmébe, (amely egy enyhébb antibiotikumot -- oxytetracikllin-t -- tartalmaz... ráadásul jó zsíros kenőcs,) s naponta 3x bekenettem vele alapos kézmosás-fertőtlenítés, helyi érzéstelenítés, fityma- és makk át-Betadine-ozás, átdörzsölés, átmorzsolás után, így rászoktattam arra, hogy mindent igggen alaposan tisztítson meg, ami gyulladást okozott nála. Meg is lett az eredménye, mire a műtétjére került a sor, a fitymájáról, de főleg a makkjáról a gyulladás szinte teljesen eltűnt.


2.) Még újév után >>priviben megkeresett egy akkor 17 éves srác, uezzel a problémával. Ha hozzáért a makkhoz vmi, a teste összerezzent. Kb. egy másfél-2 hónappal ezelőtt a sokadik rábeszélésem ellenére elkezdte kenni a makkját és a fitymáját ucsak TETRAN-kenőccsel. Legutóbb a múlt 7N kérdeztem rá nála, azt mta, h. a makkja széle érzékeny egy picit már csak, s hamarosan elfogy a tubus, ő esténként kente csak, hiába javasoltam neki azt, hogy reggel is kenje. Jelenleg kezd a makkjának felszíne megnyugodni. :-)


3.) Egy másik 19 éves srác újév hajnalán írt nekem >>privit... őneki makacs fitymaszűkülete volt rövid fékkel. Ő is gátlásos volt, szinte őt is hasonlóan megkínozták gyerekkorában az orvosnál, mint az 1.) sz. történetemben említett fiút. Ő sem húzta hátra a fitymáját, és neki is kellett a segítségem. Miután kellő önbizalomfröccsöt adott egy személyes találkozó, utána elment orvoshoz, ahol lelézerezték a fékjét. 2 hónappal később azonban visszament hogy részlegesen körülmetéltesse magát. Mindkét beavatkozás után PHLOGOSAM kenőccsel kente be a heget, amely az elmondása alapján hatásosan és azonnal lehúzta szinte a gyulladást.



Hogy most a melyik hatásosabb erre, nem tudom. A TETRAN a tapasztalatok szerint igggen intenzív gyulladásokat lehúzott (nálam is), a PHLOGOSAM kenőcs pedig remek gyulladáscsökkentő, főleg vmilyen sérülés, orvosi beavatkozás kapcsán szerzett tapasztalatokkal. Ezt nektek kell mérlegelnetek, akárcsak azt, hogy a fiúnál milyen intenzív a gyulladás, és melyiket választjátok, de azért egy orvos véleményét le7 kikérném a helyedben. O.o

========



Visszatérve a fiad gátlására, ez így bonyolultabb ügy, és már interaktívabb beszélgetést kíván. Ha van SkyPE-od/MSN-ed, és >>priviben meg kívánod adni a címedet, benne felvázolhatnád a teljes helyzetet, mert ennyiből így... o.O ...érted! Kevés... <<:-T

Egyébként szívesen segítenék... <<:-T



Üdv: EE

2010. okt. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
59%

Visszatérve a fiad gátlására, ez így bonyolultabb ügy, és már interaktívabb beszélgetést kíván. Ha van SkyPE-od/MSN-ed, és >>priviben meg kívánod adni a kettő közül vmelyik online-elér7őséged címét, benne egy beszélgetés keretében felvázolhatnád a teljes helyzetet, mert ennyiből így... o.O ...érted! Kevés... <<:-T

Mert egyébként szívesen segítenék... <<:-T



Üdv: EE

2010. okt. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Bocsi,nem akarlak fére érteni ,de hát az biztos hogy nálunk egy 9 éves gyerek sem vetkőzött volna le meztlenre szívesen más felnőtt,más szülő előtt,ugyanis ennyi idősen már rég van gátlás a gyerekbe,függetlenül mérettől,nem is foglalkoztatott minket kinek mekkora van,fiú vagy lány az most lényegtelen.

Lehet alapból szégyenlős a gyerek,nem csak azért mert még kicsi van neki.

Szerintem felnőttek ti is gondolkodjatok,mert a gyerek nem mindig meri megmondani,hogy nem szeretné ha más meglátná ruha nélkül,ami meg normális már egy iskolás gyereknél,sőt sok óvisnál is van ilyen és az hogy ti kisgyereknek tekintitek a gyerkőcöcek és rá nem kérdezve hogy zavarja e ha meglátja egy idegen ember és csak úgy benyitogáltok gátlást fog belőlük kihozni,ezt nem szabad,legközelebb vigyázzatok erre is,lehet előttetek nem mutatja a gyerek mi zavarja,de magában örlödhet.


A fütyköse meg valószínűleg majd csak korai kamaszkorában kezd neki nőni,ezt elmondhatod neki,nekem nem egy ismerősőm van akiknek szintén nagyon picurka volt és mindnek szinte csak 13 évesen vagy még később nőtt meg.Az orvos ezzel nem tud mit kezdeni és ne is hozd fel ezt a gyereknek.

2010. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
34%

Jaj már,hol van a tapintat kedves anyuka v. apuka!


Még jó hogy nem akar a kisfiad más előtt meztelenkedni,valaki ennyi idős korban már a saját szülője előtt is szégyenlős,valamint a saját kortársai előtt is és ennek sok esetben semmi köze hogy épp fejlettlen vagy épp fejlettebb a többi vele egykorúnál.Erre leközelebb azért figyeljetek már oda.Nem tudom mért hiszik a szülők,hogy azért mert gyerekük van simán kérdezés nélkül a más gyerekéhez is benyitogálhatnak.Az orvost feletsd el,ez nem betegség,ezzel egyenlőre nincs mit kezdeni,majd az idő fogja kezelni.

2010. okt. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ennyi idős fiúknál,sőt idősebbeknél is van,hogy a makkja érzékenyebb,mosni persze hogy mossa meg alaposan,de finoman és akkor nem fog neki fájni,erre ügyeljen,egyébként az érzékenység elszokott idővel múlni.
2010. okt. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!