Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gyermekemnek kortársaihoz...

Gyermekemnek kortársaihoz képest nagyon pici a fütyije. Normális vagy nem?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy a felnőttkori pénisz mérete már a születési pénisz méretekor meghatározható. Ha nagy, felnőtt korban is nagy lesz, ha kicsi, akkor kicsi. Gyermekem 10 éves és a növéssel együtt nem nőtt az egyébként is nagyon pici fütyije. Ő is látja, hogy osztálytársaihoz képest milyen pici és szégyenli is. Próbáltam elvinni orvoshoz, de nem engedi és nagyon tanácstalan vagyok. Jelen pillanatban olyan 2 cm-es nyugalmi állapotban, a hajnali erektív állapota kb 4 cm-es lehet. Véleményük szerint ez normális? Menjek vele orvoshoz, vagy fölösleges? Minden érdemleges választ köszönök.
2010. okt. 21. 09:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Anyuka!


Gondolkodj kicsit leközelebb te is,ennyi idős gyerekek nem szeretnek mások előtt már levetközni,sok anya,szülő nem gondol erre és rém kínós helyzetbe hozza a gyerekeket,velem is történt ilyen és még 14 év távlatából is rossz érzésem van,nem jó emlék.A srácok normális fürdését el lehetet volna másképp is végezni,ne akarj ennyi idős gyereket mások előtt is öltöztetésre,vetközésre rávenni.Egyébként okés egyik gondja,hogy kicsi a kukacka azt az idő megoldja,a másik meg hogy már abban a korban van,amikor az gyerek kezd szégyenlőssé válni,felfedezi a testét,a változásokat.Nekem nem egy ismerősőm van,aki felnőttként is szégyenlős,gyerekként is az volt,el kell fogadni,én is az vagyok,közös zuhanyzó elfelejtve eleve,vagy megoldom másképp ha nincs más lehetőség és nekik minden a helyén van,nincs mit szégyelni,de akkor is mindenkinek joga van eldönteni ki előtt akar vagy nem akar levetkőzni.Nálunk is volt úszi alsóban és mindenki takargatta magát,úgy öltözött hogy azért más ne nagyon lássa,na nem feltűnően de megoldotta.Ha imádta előtte az úszást,akkor se kényszerítsd,az normális hogy nem akajra hogy meglássák,de ha szereti akkor gyorsan szekrénynek fordulva kell öltözni,akkor csak a popó ami látszik öltözéskor,vannak alternatívák,ezeket keressétek meg együtt és akkor nem lesz baj.

2010. okt. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális dolog,hogy nem akarta hogy más szülők meglássák,erre figyeljél oda,ennyi idős gyereknél ez a normális,szerencse hogy nem engedte hogy más szülők előtt kelljen fürödnie,mert ez még nagyobb gátlást okozott volna a gyereknek.Nem akarlak megijjeszteni,de nem mindenkinek lesz eleve nagy a kukaca,vagy lányoknál a cicije,ez a szülő méretétől független,szóval ezzel is azért számoljatok.De sok esetben van,hogy korai vagy pont csak a késői serdülő korban kezd el fejlődni a gyermek és sok esetben van olyan is hogy akinek kiskorában valamilyen fütyi műtéte volt,annak a kukac fejlődsse csak később indul be.Ne erőltessétek a témát,de ha felhozza a gyerek akkor beszélgessetek erről nyugodtan vele.De el kell fogadni hogy gátlásos,szégyenlős,nem szeret mások előtt meztelenkedni,ez normális,nála a fütyije miatt is van,de a legtöbb gyereknél,akiknél nincs ilyen probléma ott is jelen van ez.A barátnőmnek ikertesói(fiú,lány 5.-esek most) vannak és ott is a gyerekek az öltözőben is arra törekednek hogy minnél kevesebbet lásson belőlük a másik gyerek,mesélte hogy nyáron a suli 2 napos élményfürdös kirándulást csinált és a gyerekek úgy öltöztek át az úszodába,hogy hosszabb felső volt rajtuk előbb alul öltöztek le,hogy a polójuk takarja addig is a fütyit és a nunit,szóval a szégyenlőséggel nincs baj,ebben a korban már rég elfogadható,már nem olyan kicsi a gyerek.


Attól hogy nem akajra hogy mások is meglássák még nem kell kimaradnia semmiből sem,csak együtt kell átgondolnotok,hogy milyen szitúációk kerülhetenek elő egy adott helyen és azt hogyan tudnátok megoldani.

Pl. tábor a legtöbb helyen van elválasztó fal a zuhanyzónál,ha törölközővel az utolsóba megy ott nem fogja senki látni,elég ha csak miután belépett a zuhanyba akkor veszi le a nadrágját.

Úszodákban is vannak sokszor már függönyös öltöző fülkék,ha még se lenne,olyan helyet keresni ahol kevesebben vannak és szemben van valami öltöző szekrény,falnak vagy szekrénynek fordulva gyorsan átvenni,vagy van ott is mozsdó,gyorsan bemegy a Wc-be ott a nadrág alá kapja a fürdőgyatyót és az öltözőbe már át sem kell öltöznie,vagy hosszabb felsőbe menni úsziba ami mint írtam az ikreknél is takarja a lényeget.


Szóval hidd el meg lehet oldani,hogy ne maradjon semmiről se le,nem maradjon semmi jóból se ki a kisfiad,csak kreatívnak kell lenni.


A fütyi méretén a doktor sem tud segíteni,az majd megnő, makk érzékenysége meg elő szokott fordulni,de mivel szükülete volt a kisgyereknek a helyes tisztán tartásra okítsátok ki és arra is milyen esetleges problémákra,tűnetekre figyeljen oda(pl. ha hátra húzza a fitymát fáj neki,vagy ha feláll akkor,ha ilyen van,akkor azért a gyerek nélkül is egy orvossal konzultálhatsz,sőt a jelenlegi makkját érintő érzékenységéről is,nem kell megvizsgáltatni,mert minden rendben van nála,de lehet hogy az érzékenység megszüntetésére tud valami jvasolni,de ha mégis megnézeted egy orvossal ne hazudj a gyereknek mond el,hogy meg fogja vizsgálni),ne hogy újabb szükülete legyen.Ha törölközésnél érzékeny neki a makkja továbbra is akkor nagyon óvatosan törölje meg.


De csak azért ne cipeld dokihoz és vizsgáltasd meg,mert kicsi van neki!A kis kuki nem betegség,meg még nagyon kicsi is a fiad!

De nyugodtan beszélhetsz és kérhetsz tanácsot a gyerekkel kapcsolatban az orvostól és erre is rákérdezhetsz,azzal sincs semmi baj,szerintem hasznos is lehet,a saját felnőtt orvosod is tud akár tanácsot adni.Saját magad megnyugtatása érdekében kérj nyugodtan konzultációt az orvosotoktól,de csak beszélgess az aggodalmaidról,a gyereket egyenlőre ne vidd,csak tanácsot kérj,ha mégis látni szeretné,beszélgetni majd a kisfiút,akkor avassátok be a dologba a gyereket.Ha vizsgálatra kerülne sor,ami szerintem szükségtelen,akkor jobb ha olyan orvos nézi meg,akit már ismer,és talán van a gyereknek bizalma benne.


Hidd el ez még nem nagy tragédia,nem egy kismérettel rendelkező rokonom volt,igaz ők elég alacsonyak voltak és az egyiknél kiskori heresérv is volt,de az összes 14 éves korára utol érte a többi srácot,addig meg kis lelelménnyel megoldották a dolgokat.

2010. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Anyuka szerintem volt pár haszos válasz,fogad meg őket,nem bántatni akartak,de amit írtál az kicsit túlzás.Azóta történt valami változás?Beszélgettél valamit,számodra lett hasznos,megszívlelendő válasz?
2010. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
58%
az én kommentem valahogy törlődött :S idézem:AZ APUKÁNAK MEKKORA??? gondolom farokméretet anyukátool nem örökölhet, tehát megközelitőleg +/- 1 cm-s eltéréssel lesz akkora neki mint a hím ősének,aminek a méretét ki tudná jobban mint te..!
2010. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Volt aki feltette nekem azt a kérdést, hogy kaptam-e kielégítő választ és erre azt tudom mondani, hogy igen, egy valakitől. A tökéletes gyermeknevelésről mindenkinek más a véleménye. Még egyszer szeretném leszögezni!!!! Nem központi kérdés nálunk ez a fütyi dolog de mert a gyermekem felhozta, természetesen reagálnunk kell rá, ehhez kértem segítséget és nem máshoz. A gyermekem otthon nem szégyenlős, értelmes, jó tanuló gyermek aki sportol, zenét tanul. Kérdem én a többi fiús anyuka hogy reagál arra, ha azt mondja a gyermeke, hogy nekem miért ilyen pici a fütyikém? Mert én természetesen elmondtam neki, hogy nem egyforma és - bár Ő magas, fejlett, de nem kövér gyermek - de neki is megfog nőni. A tény ettől még tény, hogy a növésével együtt (150 cm magas) neki a többi gyermekhez hasonlóan a fütyije nem nőtt. Mivel nincs másik gyermekem, azt reméltem, hogy itt találok olyan anyukát, aki hasonló helyzetben van és esetleg más tapasztalattal segíthet és nem kioktat. Köszönök minden választ, azokét is, akik elvitték más irányba a dolgot de elhagyom ezt az oldalt.

2010. okt. 26. 10:10
 26/28 anonim ***** válasza:
82%
A nemiszerv méretét nem lehet genetikailag örökölni,ez nem olyan mint a magasság.Bocsánat de én is kicsit fére vittem a történetet,de csak az idő tud választ adni erre a gondra,de szerintem is tudtok arra megoldást találni hogy ne maradjon ki a gyerek semmi jóból.De a születési méretének semmi köze ahhoz hogy később mekkora is lesz majd neki,az hogy kicsi normális,nem mindenkinek nagy.Ha felhozza akkor beszélgess vele és nyugtatgasd mást nem tudsz tenni.De mindenről nyugodtan kérdezzétek meg a véleményét.Minden jót és mégegyszer is elnézést én is fére vittem a történetet.
2010. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
92%

Jellemző...

15 és 21 évesen azért már osszák az észt a gyermeknevelési tapasztalatokról... 68%-kal... isssteni... hová fajul még ez a világ...??? o.0

2010. nov. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Ennyi év távlatából rendeződött a helyzet? Hasonló a helyzet nálunk is. Annyi, hogy az én kisfiam husis, volt lágyéksérv műtétje és most kisebb a kukija, mint kiskorában.

jan. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!