Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A hatodikos hetedikes nyolcadi...

A hatodikos hetedikes nyolcadikos védőoltásokat kérhetem farba?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 18:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Valami gond van a válladdal?
2010. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem csak inkább farba kérném ha lehet hatodikos fiú vagyok.
2010. okt. 22. 20:25
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem. Ez nem kívánsághangverseny, és bizonyos kötelező védőoltásokat intramuscularisan (izomba) adnak, ami utána egyeseknél okoz6 mellékhatásként rossz közérzetet, helyi gyulladást, szédülést, esetleg hőemelkedést.


_ Ha a farizomba kérnéd, de begyulladna a "sejhajod", akkor mire ülsz rá?

_ És miért akarod a vakcinákat a felkarba kérni? Mi a problémád a felkarba adással?

_ Hány éves vagy, Pajtás? (hatodikas, azaz 12?)

_ Mikor kapjátok az első oltást?

_ Az oltások beadásáról eddig kaptatok vmiféle tájékoztatást? Ha igen, mit?


Üdv: EE

2010. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
nem tudom nekem farba jobb nem is fáj 12 vagyok Milán igen kaptunk értesítést levelet küldtek velünk aszüleinknek meg kérték az oltási könyv elvitelét
2010. okt. 23. 19:36
 5/18 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Utánanéztem, milyen oltásokról is beszélünk:


A 6. osztályban 2 oltást kaptok:

> dTap = diftéria (torokgyík) + Tetanusz (vérmérgezés) + acelluláris pertussis (szamárköhögés) komponenseket tartalmazó oltóanyag újraoltás céljára.

> MMR = Morbilli (kanyaró) + Mumpsz + Rubeola (rózsahimlő) elleni vakcina.


A 7. osztályban 1 oltás lesz:

> HBV (Hepatitis B Vírus) ellen egy Engerix-B(R) nevű vakcinát kaptok ti is.


Mind3 oltás intramuscularisan (izomba) adandó, ami utána egyeseknél okoz6 mellékhatásként rossz közérzetet, helyi gyulladást, szédülést, esetleg hőemelkedést, étvágytalanságot,...stb., NEM TÖRVÉNYSZERŰ, HOGY ÍGY IS LESZ, embere válogatja, ki hogy reagál az oltóanyagra, de ennek a valószínűsége elég kicsi. :-)

Nem azért mondom el most ezt neked, hogy feleslegesen riogassalak, de ha kiteszed az oltás helyét vmiféle strapának (pl ráülsz a beoltott fenékizmaidra), az sztem nem segíti a felszívódását az oltóanyagnak, s ha emiatt érzékenyebb lesz egy ideig a feneked, esetleg gyullad az oltás helye, hogyan fogsz majd ráülni? :-o

Persze ha megteszik neked, akkor csak tessék. De a saját véleményem az, hogy veled nem fognak csak ezért kivételezni, ettől függetlenül próbáld meg! Nem vesztesz vele semmit. :-)


_ De azt még mindig nem tudom, hogy mi a kifogásod a felkaros oltás ellen??

_ Megteszed, hogy az előző, 18:59-es hozzászólásomban feltett 1.) 2.) és 4.) kérdéseimre is válaszolsz? Köszi! :-)


Üdv: EE

2010. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves EE kérdztem a bátyámat is és ő is azt mondta amit te is ecsetelgetsz, hogy kérjem csak felkarba kifogom bírni meg ilyesmik tehát meggyőztetek kicsit lehet, hogy fájni fog de kifogom bírni. Amúgy kérdezhetek valamit te valami orvos féle vagy, hogy így tudsz minent?

Köszönöm kielégítő válaszaidat ha megkaptam a szurit beszámolok, hogy fájt-e tesóm azt mondja nem fog fájni csak picit eddig amit kaptam picit fájt na köszönöm válaszaidat előre is üdv: Ált sulis

2010. okt. 24. 11:55
 7/18 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Nincs mit. :-)

Nem kell félned a szuriktól! Nem halsz bele! :-)

És én mit szóljak akkor? :-o ˙ Két és félhavonta járok a vértranszfúziós állomásra vért adni, ahol intravénásan megszúrnak, hogy másoknak -- akiknek éppen akkor, amikor a LEGNAGYOBB szüksége lenne rá, -- az életét meg lehessen menteni azzal a 4-4,5 dl vérrel amit levesznek tőlem??? Szerinted nem tapasztalatból beszélek?? ;-D


Képzeld el... :-)

Mivel már annyiszor adtam vért, és abban az évben legalább 3x, tavaly megleptek egy H1N1 elleni védőoltással. Nekem ezért nem kellett fizetnem. Ez volt tavaly decemberben, és azt is a felkarba kaptam. Igaz, engem 2x kellett a véradás után a dokinőnek megszúrnia felkaron, ucsak intramuscularisan, mert eleinte volt egy kis probléma emiatt ki kellett előtte húzni a már belémbökött tűt, de nem fájt semmi, s nem is éreztem szinte. Egy icipicit csípett, de még annyira sem, mint egy szúnyog. :-)

Ha én itt vagyok, a bátyád is itt van (aki nem mer idejönni a másik topikban, ugye? ;-) ), akkor te is itt leszel a felkaros oltás után. :-)



A kérdésedre válaszolva: Nem vagyok orvos, csak egészségügyis, de a szakterületem nem a férfiak egészsége. Ez csak úgy teljesen spontán jött, s amikor felfedeztem ezt az oldalt, és szembesültem a kérdésekre adott válaszok minőségének és valóságtartalmának csekély színvonalával, (egyesek akkora egetrengető baromságokat írtak, hogy ihaj!,) onnantól kezdve írogatok ide a szabadidőmben, hogy akinek segítség kell, megtalálhasson. Egészségügyisként sokmindent tudok, de még nem eleget. A fenti válaszaimat is alapos utánakeresés előzte meg, hogy ne félj má a felkaros szuritól! :-D



***

OFF: Még egy apróság: Örülök, hogy megnyugodtál, és érezhetően némiképp bízol bennem, azonban a tegnapi 19:36-os kommentedre reagálva legközelebb itt ne áruld el a valódi nevedet, mert egy internetes fórumon soha nem tud6od, hogy kivel akadsz össze, és sajna, mégha a többség jószándékú is, lehetnek köztünk olyanok (ferdehajlamú emberek) is, akik hajlamosak arra, hogy visszaéljenek a beléjük vetett bizalommal, és hátsó szándékkal próbálják a gyerekeket "becserkészni" maguknak, és akár már egy megadott keresztnévvel is hatni lehet egy jóhiszemű, tapasztalatlan, naív gyermekre. Ezért légy elővigyázatos, és máskor ne add meg itt a neved, max egy kitalált becenevet, úgynevezett "NICK"-et, mint pl. csak az Ált sulis. Rendben? :-) :ON

***


Ha már "nick", ebből láttam, jónéhány kérdést kiírtál az utóbbi néhány napban, közülük többre válaszoltam is annak topikjában. Nem tudom, sok kérdésed van-e, de ha úgy glod, írj rám >>priviben, és ha van MSN-ed vagy SkyPE-od, akkor megbeszél7jük. Nem kötelező élni a felajánlásommal, csak, ha úgy érzed. :-)

Ide azonban mindenképpen írd meg, mi volt az oltáson! Okés? :-)



Üdv: EE

2010. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ma voltunk szurin illetve az osztályban kaptuk és felkarba kicsit fájt de kibírtam derékig lekellett vetkőzni csak a fiúk voltak bent még tanár sem
2010. okt. 25. 17:59
 9/18 anonim ***** válasza:

Na, ugye, hogy kibír6ó volt, Pajtás? (:-D

Mindkét karba kaptatok 1-1-et, vagy most csak az egyik et kaptátok meg a kettő közül? (Ha igen, meiket?)

Remélem, mellékhatások nem voltak, és a helye sem érzékeny már... :-)


OFF: A bátyó meg holnap megy ugyanoda, csak nem ezért,... igaz? :-) Na, még mindig morcos rád a topik miatt? :-D :ON


Üdv: EE

2010. okt. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szua EE nem morcos csak tetteti de rosszul csinálja de erről csend neki ja hát igen kettőt kaptunk és kibírtam egy kis tűszúrás volt kis bolha csípés de most szorítok a tesómnak remélem nem fog fájni nekisemmi ők is kapnak szurit is meg megigérte, hogy elmondja a dokinak remélem megteszi
2010. okt. 26. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!