Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem adatja be valaki a...

Miért nem adatja be valaki a védőoltásokat gyerekeinek?

Figyelt kérdés
Megtudtam, hogy az egyik ismerősöm egyik védőoltását sem kapta meg (rubeola, kanyaró, mumpsz, járványos gyermekbénulás..). Ez hogy lehetséges? Mármint az újraoltások úgy lettek elintézve, hogy iskolában nem kapta meg, mondván majd a háziorvos, aki beírta, hogy beadta, csak éppen nem tette meg. Gondolon akkor 15 hónapos korában sem adatta be az anyja, meg most a legkisebb gyerek sem kapott még szabin cseppeket.. Ez így nem nagyon veszélyes? Miért nem adatja be egy ember ezeket? Nem tudom megérteni..
2011. szept. 27. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert hülye. Ezeknek az oltásoknak köszönhető, hogy nincs olyan mértékű gyermekhalandóság (megközelítőleg sem!), mint mondjuk 100 éve. Az ismerősödnek mázlija van, hogy egyik betegséget sem kapta meg (még).
2011. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a védőoltásnak lehetnek extrém mellékhatásai, pl bénulás stbstb. ennek ellenére mondjuk 1 az 10 millió gyerekből sérül v szövődménye lesz és kórházba kerül, aztán szépen felépül, a maradék meg sír egy kicsit, h szuri és immunizálva van...
2011. szept. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyet értek azzal a szülővel aki harcol a mai begyöpösödött orvoslással. Én is ugyanezt tettem, csak sajnos én nem találtam olyan dokit, aki csalt volna az oltás beadását illetően. Mikor jöttök már rá, hogy az egészségügy egy nagy átverő show! Igazából csak a sebészekre lenne szükség, mert ha valakit ér valamilyen baleset, akkor rájuk nagy szükség van. A többi orvos semmivel sem tud többet segíteni rajtunk, mint saját magunk. Tudom ezen sokan felháborodnak, de ha belegondoltok hogy a gyógyszereken kívül, amikkel egyébként csak a tüneteket tudják eltüntetni (ami egyébként egy nagy baj, mert a szervezet jelzését nyomja el, hogy valami probléma van...)ez nem nagy segítség, mert a betegség oka megmarad, és ha nem az okot kezeljük, a betegség újra és újra visszajön, később pedig már állandósulhat is.

Visszatérve az oltásokra. Minden oltóanyag hatóanyaga is önmagában megkérdőjelezhető minőségű, és hatású. Ezen felül olyan életre veszélyes adalékokat tesznek hozzá, mint a higany, és a formaldehid, amik veszélyes mérgek, a szervezetben felhalmozódnak, és még ma is azt mondják nem tudják mitől alakul ki pl. az Alzheimer kór, vagy a négyvégtag-bénulásos betegség.

Utána kell nézni a történelem során milyen időszakokban alakultak ki azok a hatalmas járványok, amik megtizedelték az emberiséget. A betegségek mindig akkor jöttek nagy számban, és tizedelték meg a lakosságot, amikor a gazdasági nehézségek "válságos" méreteket öltöttek. Sok modern, felvilágosult orvos már rájött, hogy a betegségek fertőző voltát felesleges vizsgálni, mert nem ez a döntő fontosságú tényező a betegségek kialakulása szempontjából. Hanem az a tény, hogy a lelkileg tönkretett lakosság, mindig egészségromlással reagál az olyan válsághelyzetekre, mint pl. a mostani hazánkban is létező probléma. Nap mint nap azt hallani a médiákból is, hogy még ennél is rosszabb helyzet jön, adóemelés, devizahitelek, katasztrófák, gyilkosságok. Szerintem ezt tudatosan csinálja a háttérhatalom, azért, mert ők is tisztában vannak vele, hogy ha félelemben tartanak bennünket, abból egyenesen következik a betegség, majd a sok beteg embernek szüksége lesz az oltásokra, gyógyszerekre, amikkel ugyan nem gyógyulnak meg, de jó hosszú ideig kezelhetővé válnak.

Elnézést hogy elkanyarodtam, de úgy érzem, hogy az erről a kérdésről alkotott véleményemet nem lehet két mondattal elintézni.

Sajnos sok embernek még ma sem világos, hogy a betegségeket nem vírusok és baktériumok okozzák, hiszen egy teljesen egészséges ember testében is ott vannak ezek egy életen át. Hanem akkor, amikor a szervezet valamilyen tartós lelki konfliktusos állapot miatt legyengül, akkor tudnak aktiválódni ezek az ártalmas lények, és tudnak beteg állapotot létrehozni a testünkben.

Azonban azt is bebizonyították, hogy ha az ember rendezni tudja a lelki okot, megszabadul tőle, a szervezete beépített öngyógyító tevékenysége folytán mindennemű külső beavatkozás nélkül gyógyul.

Tehát ha így gondolkodik valaki, akkor nem kell félni a vírusoktól és baktériumoktól, mert azok csak akkor jelentenek veszélyt számunkra, ha nem ismerjük a szervezetünk törvényszerűségeit.

A mai orvostudomány még görcsösen ragaszkodik a már rég elavult módszereihez, nem hajlandó hivatalosan is teret engedni az új nézeteknek, üldözik a más gondolkodású tudósokat, haladó szakembereket. A mai orvosképzés, és működés már eléggé egyértelműen a gyógyszeripar profitéhségét elégíti ki, más cél nincs. Nem a gyógyítás a cél, sőt! Nagy tömegek még nem jogosultak más ismeretek elérésére, ezekhez csak olyanok férhetnek hozzá, akik hajlandóak áthágni a szabályokat, lázadnak, és nem akarnak a birkanyáj tagjaivá válni.

Az emberek általában jóhiszeműek, azt gondolják, hogy ha valami kötelező, az csak jó lehet, az csak az ő érdekében történik. Nem lát mögé a dolgoknak, hiszen nagyon jól vannak álcázva ezek a dolgok. Ha te azt szeretnéd hinni hogy szükséges az oltás, akkor nem akarom a véleményedet megváltoztatni. De ha fel tudtam kelteni a témával kapcsolatban az érdeklődésedet, akkor az már jó, és olvasd el pl.. a Védőoltások c. könyvet.

2011. szept. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez teljes mértékben érdekes válasz volt, mert tényleg felkeltette az érdeklődésemet. Csak ezzel kapcsolatban nem értem, hogy egy kisgyerek milyen lelki okok miatt kap el olyan betegségeket, mint a kanyaró? A szüleire lehet, hogy hatással van a válság, de rá nincs, fel sem fogja..
2011. szept. 28. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:
kedves előző válaszoló! orvostanhallgató vagyok. én hiszek az immunizálásban és abban is, h a gyógyszernek van hatása. hozzáteszem sebészi úton a cukorbetegség nem kifejezetten gyógyítható. inzulinnal annál inkább... és azt pl a belgyógyász állítja be. a vérnyomást meg a kardiológus, aki többnyire vizsgál és nem vagdos...stbstb.
2011. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszadónak üzenem, hogy nagyot téved, ha azt hiszi hogy az inzulinnal való állapot fenntartás gyógyulást jelent. Nagyon nem! Sőt, én már tapasztaltam olyat, hogy egy ismerősömnek nagy adag vitamin hatására normalizálódott a vércukor-szintje, de az orvosnak hiába mondta hogy csökkentse le az inzulinját, ezért pár nap múlva bekómált. Miért nem akarják az orvosok elismerni a természetes módszerek hatékonyságát, és még akkor is veszettül ragaszkodik a saját verziójához, ha azzal akár halált is okozhat??!! Ezt sohasem fogom megérteni.

Kérdezőnek pedig azt mondom, hogy gondoljon csak bele, hogy egy kisgyereknek milyen lelki problémái lehetnek, amik neki nagyon, nagyon megviselhetik a kis idegrendszerüket. Sajnos sokszor a felnőttek nem is gondolnak bele, hogy a gyerekük, amikor végig hallgat egy kisebb veszekedést apa és anya közt, azt ő halálosan komoly veszélyként fogja fel, ezt pszichológusok is vizsgálták, nem kamu. Már ez is okozhat olyan lelki traumát, ami ronthat az immunrendszere állapotán, de számos olyan helyzet adódhat, amit egy kisgyerek egészen máshogyan értelmez, mint egy felnőtt. Az én kislányom, pl. kisebb korában napokig sírdogált, mikor elpusztult kedvenc kisnyuszija. Ez is lehet egy ok. És még számtalan lehetőség van, az oviban egy nézeteltérés, a suliban egy rossz jegy, tini korban egy reménytelen szerelem, ezek mind lelki válságot okoznak az egyénnek, akkor is ha gyerek. És még valami eszembe jutott. Amikor komoly szaktekintélynek hitt szülészek mondanak olyanokat, hogy egy újszülött baba még nem érez semmit, hát ez annyira felháborító, hogy nem is tudom mit mondjak erre. Hogy lehet ilyet kijelenteni? Már magzati állapotban rengeteg érzékkel rendelkezünk, a mamánk hasában is érnek bennünket kellemes, vagy kellemetlen, netalán tragikus események. És ezek mind-mind kihatással vannak további életünkre. Csak a mai orvoslás annyira eltévelyedett, hogy számukra semmi más nem létezik, mint az amit ők megtanultak. Még az sem számít, ha ennek nagy része átverés.

2011. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
hát, kedves előző, legközelebb, ha vkinek leáll a szíve a közelemben, akk nme kompressziózni kezdem azonnal, mert kamu az életmentés, hiszen vágnom sem kell... inkább kielemzem a lelki életét amíg haldoklik... az lesz aztán a segítség. lehet még c-vitamint is adok neki. a kollagénszintézisének tuti jót tesz...-.-'
2011. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Tudod te nagyon jól, hogy miért írtam amiket írtam. Nem az életmentéssel van a baj, hanem az általatok teljesen alaptalanul használt "gyógyítás" szón. Természetes hogy egy orvos segíteni akar, hiszen jó esetben azért megy orvosnak, hogy segíthessen. Érzésem szerint a többség becsületes, és tényleg gyógyítani szeretne.

A bajok akkor kezdődnek, amikor egy orvosnak tanuló személyt annyira kiképeznek arra hogy ő mindenható, hogy mire kikerül az ÉLETBE, addigra akkora egoizmuson alapuló magabiztosságot szerez, de csak és kizárólag a maga területén, hogy már nem képes tovább látni a gyógyszeripari báb szerepén. Semmit nem tud a természetes módszerekről, semmit nem tud magáról az egészségről, semmit sem tud a helyes táplálkozásról, nem tudja hogy mire is képes egy egészséges emberi szervezet, hogy képes felépíteni, fenntartani magát, és a keletkezett hibákat kijavítani is, ha alapvető szükségleteit megkapja, illetve ha hagyják zavartalanul működni. Az orvoslás mindent elkövet, hogy ezt a három képességet elnyomja, és elterelje az emberek gondolatait arra a síkra,( mára ez már sajnos természetes), hogy ha valamilyen nyűgünk van, azonnal fussunk az orvoshoz, mert ezt tette anyánk, nagyanyánk, ükanyánk még nem, de mi erről már semmit sem tudunk, hisz nem abban a korban éltünk. Ükanyáink még számos természeti törvényeken alapuló egészségmegőrző eljárást ismertek, és eredményesen használták őket. Csak amikor a Rokefellerek beszálltak kémiájukkal az egészségügybe, onnan (kb.100 éve )kezdték el üldözni a természetes egészség-megőrző technikákat, mert azok nem tudtak azonosulni a későbbi gyógyszeripar elveivel, profit orientáltságukkal. Ezért tőlük megvonták az anyagi támogatást, így sokáig nem tudtak versenyben maradni, majd ki is szanálódtak szép lassan a körből. Sajnos száz évvel később, napjainkban még mindig ugyanazok az elavult nézetek keringenek a köztudatban, miszerint az orvoslás gyógyít. Szerintem ez egy nagy hazugság. Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki a gyógyszerek szedése következtében meggyógyult volna, csak olyanokkal, akiknek a gyógyszerszedés következtében csak megszaporodtak a problémái, és egyfajta gyógyszer helyett mára már 10-12 darab a napi adagja. Miért nem gondolkodnak az emberek, miért szednek be ész nélkül többféle veszélyes gyógyszert, ahelyett, hogy felkutatnának veszélytelen módszereket. A gyógyszeripar keze nagyon messze elér, nem probléma számára a média elárasztása, hiszen a profitból mindenféle reklámra futja, nem probléma az éppen aktuális politikai elit befolyásolása, és igazán semmi sem probléma számára, mert még jelenleg is ők irányítják a világ dolgait, a saját malmukra hajtva a vizet.

Csakhogy felgyorsultak az események a világban, egyre több felvilágosult kutató, gondolkodó lázad fel a gátlástalan profit-éhség, és eredménytelenség ellen, követelve a tudomány újabb és újabb vívmányainak előterjesztését, a titokban elvégzett kísérletek eredményeinek nagy nyilvánosság elé tárását, általában az elme-szinten elnyomott nagy tömegek felvilágosítását, tájékoztatását. Egyre több peres eljárást nyernek meg olyan kitartó emberek, akik sokat tesznek másokért, kiharcolva helyettünk a jogainkat, hogy egy kicsit boldogabban élhessük le rövidke életünket ezen a Földön. Ezért úgy gondolom, hogy mindenki aki ma orvosnak tanul, jó ha tudja, hogy az a tudás, amit ő megszerez az orvosin, az nem jelenti a teljességet, azáltal nem tesz szert egy olyan mindent átfogó tudásra, mint ahogy azt sugallják feléjük. Ha máshogy nem, hát autodidakta módon tanuljon hozzá az ott megszerzett ismeretekhez, hogy kinyíljon számára a lehetőségek tárháza, mert így talán több, jobb, és szebb eredményeket tud majd elérni, ami további inspiráció lehet a munkája lelkiismeretes végzéséhez.

2011. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ohh, te jóóóó ég, 59%-os válaszadó. Ez a szélsőséges, fanatikus gondolkodásmód igazán épelméjű emberre vall...

Ki mosta át az agyad? Vagy mindezeket te magad ötlötted ki ? :D

2011. okt. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Abszolút nem értetted meg amit közölni szerettem volna, szerintem pont te vagy a fanatikus.
2011. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!