Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért ilyen nehéz (csak...

Miért ilyen nehéz (csak Magyarországon) a Finasteride beszerzése kopaszodásra?

Figyelt kérdés

Amerikában én Angliában elég telefonon beszélni egy orvossal és küldik is. Hollandiában meg Spanyolországban elmegy az ember akármelyik orvoshoz és felírja.


Thaiföldön, Törökországban és Szerbiában(!) pedig vény nélkül kapható gyógyszer.


Magyarországon ehhez képest nem írják fel és mégcsak mintha nem is nagyon hallottak volna róla az emberek.



jan. 20. 14:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha eus országban legálisan feliratnám, felengednék a repülőre?
jan. 20. 14:47
 2/10 anonim ***** válasza:

A Finasteride hatásának hossza

A finasteride a fejbőr teljes felületén kifejti hatását, de a leghatékonyabban a fejtetőn. Ugyanakkor, mint a minoxidil esetén, a finasteride hatása sem állandó. Körülbelül 1 hónappal a gyógyszer kihagyása után a finasteride teljesen kiürül a szervezetből, és további 5 hónapon belül a haj hajlamos visszaállni eredeti állapotába, mint a kezelés előtt, és a hajhullási folyamat folytatódik.

jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2: Igen, ezért is kéne valami megbízható legális forrás.


Tegyük fel, hogy berendelem a darknetről Indiából, véletlen mosóporra cserélik, 5 hónap után egyszer csak hullik a hajam. Nem tudom az okát, de már késő, nem nő vissza.

jan. 20. 15:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért arról tudj, hogy a mellékhatások között a következők is szerepelnek :

- impotencia

- szexuális vágy csökkenése

- sperma mennyiség csökkenés

- hasmenés

- fejfájás


[link]

[link]


Tehát ez mesze van a kémiai kasztrációtól, de mivel beavatkozik a tesztoszteron átalakulásába, így nem kell csodálkozni, hogy szexuális zavarokat is okoz a hormonszint zuhanása. Én a helyedben méltósággal viselném a kopaszodást helyi készítmények kipróbálása mellett, de semmiképen nem áldoznám fel a férfiasságom a szépségért.

jan. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4: Szexuális zavart okozhat, ami viszont ha abbahagyom a szedést, elmúlik.


“nem áldoznám fel a férfiasságom a szépségért.”:


Én is úgy voltam vele sokáig, hogy a szépségemmel foglalkozni nem férfias dolog. Sajnos a modern világban viszont férfiként is a külsőn múlik minden. Nem csak az, hogy mennyi matched van, hanem hogy mennyire akarnak barátkozni veled az emberek, mennyire tolnak felfelé a céges ranglétrán stb…és ez helyzet csak egyre rosszabb lesz.


Mi értelme férfiasnak lenni, ha nem tudom kiélni a férfiasságomat.

jan. 21. 19:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha abbahagyod a szedését, akkor a hajad is ismét hullani fog. Nem tudod az egyensúlyt jelen esetben ezzel a gyógyszerrel fenntartani.


Egyébként persze, fontos a külső, de nem a haj miatt tolnak valakit feljebb. Ugyanúgy lehet ápolt és jópasi valaki kopaszon is.

jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A külső nem csak a hajadon múlik. Fizikailag Herkulesre gyúrhatod magad, lehetsz mélyen intellektuális és szellemes is, de akik a hajad illetve hiánya miatt ítélnek meg, velük nem kell foglalkoznod. A szakmai előmeneteled sem függhet ettől.
jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7: Minden azon múlik a mai világban hogy hogy nézel ki. Ha elveszteném a hajamat, az sajnos nagyon sokat rontana a kinézetemen.


Másik oldalon a Finasteride -el nemcsak hogy meg tudnám menteni a hajamat időskoromig, amikor már nem számít annyira… de utána el tudnék menni egy hajtranszplantációra, amivel a következő 15 -20 évben olyan hajam lehetne, amilyen 18 éves koromban sem(!) volt.


“Ha abbahagyod a szedését, akkor a hajad is ismét hullani fog.”:


Már 3 éve szedem a saw palmetto kapszulát megszakítás nélkül. Ez bizonyítja, hogy a fin -t se hagynám abba.

jan. 23. 20:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem túltolod ezt a dolgot és őszintén, jó tanácsból, de tényleg jó tanácsból mondom, hogy keress fel egy pszichológust. Torz a világnézeted, és az önképed is.


Van igazság abban amit írsz a külső fontosságáról, de azért nem ennyi, és nem ettől függ minden. Az hogy már előre megtervezett nem tudom hány tíz évre a hajterved, az már baj.

jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

“Az hogy már előre megtervezett nem tudom hány tíz évre a hajterved, az már baj.”:


Ha elmész egy normális nyugati hajtranszplantációs doktorhoz, ott alap, hogy megtervezik 10 évre a dolgot. Magyarországon nem ez van, itt simán csak beültetik azt lesz ami lesz.

jan. 23. 23:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!