Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért szorul be a levegő,...

Miért szorul be a levegő, amikor pörgős nehéz fizikai munkát csinálok?

Figyelt kérdés

Voltam külföldön dolgozni (Kaszálni) kézi kaszával, teljesítményre dolgoztam egy nagyon gyors csapattal, amikor gyorsan csináltam akkor egyszerűen annyira be szorult a levegő, hogy nem tudtam folytatni a munkát, így a vége a haza utazás lett.


Itthon is eléggé pörgős a melóm, 50 kg-os krumplis zsákokat kell rakni kis teherautókra, szeretem csinálni és van is fizikai erőm hozzá, viszont a levegő beszorulásával van a baj. Kollégáknak nem szokott. Mi lehet ennek az oka, és hogyan lehetne orvosolni ezt? Válaszokat előre is köszönöm, és bocsánat ha esetleg rosszul fogalmaztam, és a helyes írási hibákért is. 22-F


febr. 1. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár nem fizikai munkát végzek, szóval arról nem tudok nyilatkozni, de szerintem ugyanaz lehet az ok itt is, mint futásnál. Nem lehet, hogy nem jól veszed a levegőt?
febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem a levegő beszorulása az én véleményem szerint. Az edzetlenek esetében, különösen ha kevés folyaddékot fogyasztanak akkor hirtelen és intenzív fizikai megterhelés esetén a vérkeringés nehezen tudja a kellő oxigént szállítani az izommunkához. Emiatt a szervezet a lépből (amit a vörös vértestek temetőjének is szokás becézni) az összes tartalék és öreg és mankóval járó vörösvértestet is munkába küldi. Ez egy erős összehúzódásban nyilvánul meg. Ami erős diszkomfort érzésben, vagy fájdalomban nyilvánul meg. A lép a bal bordaív alatt, a IX-XI. borda között, a gyomor, a bal vese és a rekeszizom között helyezkedik el. Ugye a baloldalon érzed a fájdalmat, amikor úgy véled, hogy beszorul a levegő?
febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen bal oldalon inkább, de jobb oldalon is elő szokott fordulni
febr. 5. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!