Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Aranyér mikortól számít...

Aranyér mikortól számít komoly betegségnek?

Figyelt kérdés
Aranyér problémával voltam tegnap orvosnál. Kúpot írt fel, de vizsgálat után azt mondta, mivel nem vérzik, nem kell különösebben kezelni, sokan élnek így. Viszont én már több mint egy tubus Reparont elkentem rá, vannak napok, amikor nagyon fáj és viszket. Kívülről is látni, hogy ott van. Február végén kell visszamennem az orvoshoz.

febr. 3. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem használ a kezelés, akkor felkereshetsz vele proktológust.
febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hagyni megkeményedni a székletet, nem kell erőlködni és helyrejön.
febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet a Reparon nem jó neked.
febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket! Édesapámat 40-es éveiben műtötték, most én is 43 vagyok, tehát van benne genetika is. A reparon eddig használt, a problémám az, hogy nem tudom, mit lehet ezzel csinálni. Az orvos szerint ez még nem súlyos, de van, hogy nagyon kint van és viszket. Lehet az lesz, elmegyek másik orvoshoz véleményt kérni.
febr. 3. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Életmódváltás és vagy műtét

Ezzel újat mondtam?

febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Orvos szerint felesleges műteni, mert ez még az "élhető" kategória. De vannak napok, amikor annyira fáj és viszket, hogy megbolondulok. Nem tudom, ez mennyire a normális, még élhető kategória.
febr. 3. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy kint van és viszket nem nagy dolog. Könnyen lehet, hogy soha az életbe nem megy vissza magától, netán átalakul bőraranyérré pl. ami szintén viszkethet, hiszen nehéz vagy enyenesen normálisan, tökéletesen megtisztítani a területet hagyományos módon papírral.
febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az orvos nem érzi azt amit te. Ő általánosságban tudja azt mondani, hogy ezzel a mértékű gonddal, még nem szokták megműttetni magaukat általánosságban, de egyénileg eltérő a fájdalomtűrő képesség,a végzett munka, életmód stb.


Ha te úgy érzed jónak, akkor keress fel egy másik orvost, egy proktológust, és hátha ad másfajta kúpot vagy krémet, és lehet ír fel valamit az érrendszerre is. Ha pedig leszedetnéd, akkor jogos van ezt mondani, és az orvos meglátja, hogy a kezelés megér egy próbát, vagy igazat ad és megműt

febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Általánosságban elmondható, tök mindegy hová mész, csak a tünetet akarják kezelni.

Vagy pedig megvárják amíg az utolsó stádiumba kerülsz, és olyan fájdalmaid vannak hogy legszívesebben kitépnéd te, saját magadnak.


Én voltam tavaly 2x TB-támogatott sebészeten. Krém, kúp, tabletta. Elpusztultam annyira fájt... ezek mellett szedtem 3x1 flector port hogy tudjak dolgozni. 4 hónap volt míg visszahúzodtak az aranyeres csómok. Utána heti 2 kúp végig.


1 hónapja megint fájt, mondom leszarom elmegyek Magánhoz. Ugyanaz a vizsgálat 40k amit ingyen megcsináltak sebészeten. Leszartam volna, ha legalább gyűrűzik...

Pedig úgy is kezdtem hogy azt szeretném. Azóta nem hogy csak fáj, hanem még jól be is dagadt az egyik, van egy jó nagy csomó a végbelemnél.


Ennyit ér ha próbálsz figyelni magadra, szeded a szarokat amiket felírnak...

febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!