Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Műtéti hegre szteroidos krém?

Műtéti hegre szteroidos krém?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jártam ma bőrgyógyásznál és egy szteroidos krémet írt fel mert fáj egy elég öreg műtéti hegem (fitymafék műtét), és azt mondta, hogy ez a krém majd fellazítja kb 1 hónap alatt a szöveteket.


Az lenne a kérdésem, hogy ha tegyük fel ez a szteroidos krém "fellazítja" a heget és 1 hónap után befejezem a használatát egy idő elteltével vissza fog állni az eredeti állapotába és megint fájni fog vagy ez nem egy átmeneti, ideiglenes gyógymód?


Csak mert szteroidos krémet nem szívesen használnék tovább ennél, főleg, hogy a fityma így is elég érzékeny bőrfelület, azt olvastam ezek a gyógyszerek bőrvékonyodást okozhatnak.



febr. 27. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A hegek körül, keményebb hegszövet jön létre. Nekem a térdemnél van. Amíg nem kezdtem el edzeni, addig nem fájt, de edzés és mozgás hatására igen. Az edzőm azt mondta, hogy ez majd idővel javulni fog, ahogy a keményebb hegszövet a mozgás hatására kezd lazulni. Így lett, igaza volt.


Az hogy egy szteroidos krém milyen hosszú távú hatással tud lenni, azt nem tudom.

febr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát ez a heg már vagy 15 éves szóval magától nem fog sajnos javulni, csak félek, nehogy ártson a krém. Magánegészségügyben voltam és kedves a doktor, gondolom említette volna ha ez veszélyes lenne.
febr. 27. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hosszu tavon nem erdemes hasznalni de lehet maradando hatasa akkor is ha csak egy darabig hasznalod.


A szteroidon kivul lezik meg szilikonos tapasz amit lehet a hegre tenni es javit valamit hosszu tavon, azt sokan hasznaljak kulonbozo muteti hegekre.

febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó hír, köszönöm szépen :))
febr. 28. 00:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hegre nekem az alábbi kombinációt orvos javasolta: RejuvaSil + Scar Esthetique
márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szteroidos kenőcsöt semmiképpen nem kennék műtéti hegre. Fitymaszűkület esetén írják bőrpuhítónak, de nem vágott sebre.


A fentebb említett szilikonos s

sebkezelők is csak akkor fognak használni, ha friss a hegszövet. 15 év után ilyesmire ne nagyon számíts.

márc. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat nem küldött értesítést a gyk, bocsi. Már több mint fél hónapja használom a szeroidos krémet és eddig nem jelentkezett semmilyen mellékhatás.


Sokat javult a helyzet de még messze nem tökéletes, az orvos azt kb 1 hónap mire hatni fog szóval van még idő.

márc. 16. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!