Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hajhullás szűnt meg valakinek...

Hajhullás szűnt meg valakinek vastabletta szedés után?

Figyelt kérdés
Hajhullás mérséklődött vagy akár meg is állt 1-2 hét vagy 1 hónap vastabletta szedés után?

márc. 3. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem vaspótlástól megszűnt 3-4 hét alatt, de én kúraszerűen ettem pecsenye kacsamájat (heti kb. 300 g), mert a vastabletta mellékhatásait nem szerettem.
márc. 4. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem.


Az összes shampont kipróbáltam már, mindig sok hajszál volt a lavorban mert direkt abba mostam, h lássam.


Tudom lehet h vicces vagy hihetetlen persze lehet h alkati dolog, de az ALpecin shampon bevált alig van azóta 1-2 hajszál a lavorban.

márc. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem nem segített.
márc. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szedem de nem azért meg
márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De mi van, ha nem vashiány miatt hullik? Akkor biztos, hogy nem fog megszűnni.

Kéne egy vérkép, góckutatás, pajzsmirigy vizsgálat.

márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eléggé könnyen meglehet különböztetni a férfiaknál a hajhullást. Én eléggé jól utána olvastam az utóbbi 1-1,5 évben ennek, rengeteg szakirodalmat és kutatást nyálaztam végig ezügyben. Elvileg a nyugatiasodott országokban már nem léphet fel olyan szintű vitaminhiány amitől hullana a haj. Afrikában, Ázsiában még vannak ilyenek, de itt nyugaton már nem nagyon vehető észre ilyen.


Ha a fejbúbon illetve a halántéknál kezd el hullani /kopaszodni akkor kb 90 százalék, hogy genetikai eredetű, itt a genetika a hormonokkal operál, tehát vagy magas a tesztoszteron és dht, vagy alacsony.


Ha alacsony a dht, az abban figyelhető meg, hogy borosta, szakáll nem nagyon nő a férfin, mivel ehhez magas, vagy közepes mennyiségű dht kell.


Ha magas a dht, azoknál a kopaszodás elkerülhetetlen, de mellé tudnak növeszteni egy dús borostát, vagy szakállat.


Sajnos ha alacsony dht mellett is hullik/kopaszodik a haj, az nem azt jelenti, hogy más lenne a probléma, hanem azt, hogy genetikailag a hajhagymákban sokkal több és sokkal érzékenyebb androgén receptorok vannak, amik még azt a minimális androgén hormont is érzékelik.


És hiába vannak lokális folyadékok erre, hogy bekened a fejed és akkor androgén blokkoló, sajnos itt jön a genetika, teljesen sajnos az androgén hormonokat nem lehet kiírtani, mert akkor eltűnik az összes nemi jelleg, de ha ki is lehetne iktatni sehogy sem jó, tesztoszteron még a nőkben is van, és ők is küzdenek ezzel, mert hiába az a minimális mennyiségű tesztoszteron, genetikai úton a hajhagyma arra van beprogramozva, hogy megkell dögölnie, és amikor érzékeli, hogy nem kap androgén hormont, hát akkor érzi a köcsögje, hogy itt hajat kellene most termelnie....de veri bele inkább a fszát, és mit csinál....elkezd létrehozni még hiperérzékenyebb androgén receptorokat, ami már kb azt is érzékeli ha a város másik felében egy férfi elkezd fekvőzni....


Ha a haj foltokban hullik, jól elhatárolt kerek vagy ovális alakban, vagy ha a fejbőr minden részéről egyszerre kezd el hullani, akkor itt pajzsmirigy, immunrendszeri probléma állhat a háttérben.


Erről függetlenül szedhetsz vasat, több tanulmány is kimutatta, pl rengeteg androgén alopéciaban szenvedőknél kimutatta, hogy a placebo nagyon erős hatással van a kopaszodásra, több hajhullásra kifejlesztett szer is azért bukott meg, mert a placeboval "kezelt" férfiak és nők jobb eredményt mutattak mint a több éves fejlesztésű szerrel.


Sok sikert!

márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os annyival cáfolnám, vagyis inkább kiegészíteném, hogy egy 60 éves ismerősöm a feje búbján kezdett kopaszodni. Ráfogták a genetikára. Jó, hogy a dokija nem hagyta annyiba, mert neki pl mandula góc okozta. 60 évesen tavaly ki kellett műteni a manduláját. Kb 1 hónap és megallt a hajhullás. Adtak neki speckó szereket remélve, hogy ki tud nőni még a haja. Hàla az égnek ki is nőtt. Úgy besűrűsödött neki kb egy fél év alatt.

Egy góc a szervezetben mocskos alattomos.

márc. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!