Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért van az, hogy valahányszo...

Miért van az, hogy valahányszor orális szexelek hugyúti fertőzést kapok?

Figyelt kérdés

Még az óvszert is alig bírom, orális szexben vagy szexben egyáltalán nem volt részem óvszer nélkül évek óta... Egyszerűen csak nem mertem, pedig mostanában már iszonyatosan várok rá, és a barátnőm is nagyon szeretné. Olyan, mintha semmilyen védelmi vonal nem lenne. Ha valami rákerül a makkomra, akár a saját nyálam is, már érzem is, hogy ezt nem úszom meg és fájdalmas vizelés vagy erős húgycsőfájdalom lesz a vége kivétel nélkül...

Sokat fájt régen a húgycsövem és a vizelés, ezért azt mondták a nagyon hozzáértő urológusok, hogy prosztatagyulladás. De soha(!) sem volt nehéz vagy gennyes a vizelet és nem is találtak semmilyen baktériumot. Évekig szedtem gyulladáscsökkentőket. És mostanában már semmit sem szedek és jó. Viszont, érzem, hogy még az óvszert is csak alig-alig bírom. Most viszont már elegem van! 21 éves vagyok és nagyon vágyom már, hogy leszopjon a barátnőm óvszer nélkül is egyszer végre (3éves kapcsolatban). Viszont emlékszem, amikor rendesen sírva jöttem ki a kórházból, ahol azt mondták, hogy semmi bajom, de azért szedjek be valami fos erős antibiotikumot és mozogjak többet (félmaratonokat futottam akkor) és közben végig fájt a húgycsövem.

Az egész ha nagyon belegondolok ott tetőzött, mikor romlott síkosítót használtam, ami végül olyan fájdalmakhoz vezetett, hogy majdnem kárt tettem magamban és be kellett nyugtatózni... (mintha olvadt vasat pisiltem volna)


Mit tehetek, úgy érzem, már mindent kipróbáltam és nem tudok normális szexuális életet élni így.


Előre is köszi a válaszokat! :)



márc. 14. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mik a tüneteid
márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Utána néztem hátha angolul több infó van róla és ezt találtam (google translate mert lusta vagyok, bocsi)


Egyes esetekben a húgycső irritációja, fájdalom és kellemetlen érzés egy nap múlva sem szűnik meg, és a tünetek súlyosbodnak. A férfiak vizelési nehézséget, gyakori vizelést, erős fájdalmat és égő érzést tapasztalhatnak vizelés közben, valamint fájdalmat tapasztalhatnak az alsó hasban, a hólyag területén, valamint a végbél és a prosztata közelében. Ezeket a tüneteket egyfajta húgyúti fertőzés (UTI) okozza, amely a húgycsövet (urethritis), a húgyhólyagot (cystitis) és a prosztatát (prosztatagyulladás) érinti.


A szájban lévő bakteriális organizmusokat gyakran nem könnyű azonosítani és laboratóriumban tenyészteni. Szintén nem azok a baktériumok szokásos típusai, amelyek férfiaknál jellemzően urethritishez és UTI-hez kapcsolódnak. Ennek eredményeként a férfiaknál esetenként az orális szex után súlyos húgyúti és prosztatagyulladás tünetei alakulhatnak ki, amelyek nem reagálnak a húgyúti és prosztatagyulladás tipikus terápiájára.


A DNS-vizsgálatok alapján a szájban talált baktériumfajok több mint felét még nem azonosították, vagy általában nem tenyésztik, amikor a szövetet (vizelet, nyál) laboratóriumban tenyésztik. Nem meglepő tehát, hogy a vizelettenyészetben még súlyos fertőzés esetén sem növekszik semmi.


A tipikus antimikrobiális antibiotikumok mellett széles spektrumú antibiotikumokat kell alkalmazni, amelyek lefedik az orális baktériumokat, amelyek gyakran magukban foglalják az anaerob szervezeteket is.


Amikor próbáltátok az orált, akkor piséltél utána? Nem tudom, hogy férfiaknál is működik-e, de nőknek ez rögtön az első tipp, amit mondanak, mert segít kiüríteni a baktériumokat a húgycsőből.

márc. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagyok orvos, de pár józan tipp eszembe jutott.


- Gyanús nekem hogy az immunrendszered úgy általánosságban gyenge esetleg. Próbálj meg szedni valami jobb fajta multivitamint, és/vagy legalább C és D vitamint nagyobb dózisban, hátha segít.


- Alvás rendben? Alszol eleget és normáisan? Az egészségesen működö immunrendszerhez minőségi alvásra van szükség.


- Megvan a megfelelő kézhigiéniád? Pisilni csak kézmosás után érdemes, hogy lehetőleg ne kerüljön semmi nem odavaló a farkadra.


- A szájban rengeteg féle baktérium van, ami nem a nemi szervekre való. Szex után, de orális/anális után meg főleg érdemes hamar pisilni, ez egyrészt kimossa, másrészt részben fertőtleníti a húgycsövet.


- Allergia is lehet a latexra vagy a síkosítókra.


Hogy nálad ezek közül melyik jöhet szóba, azt te tudod, én csak ötletadónak szántam.

márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
STD szűrés neked és a barátnődnek, orál előtt fogmosás, torokfájás, köhögés esetén inkább halasszátok el a bulit. Ha a dokik se boldogulnak vele, akkor mi sem tudunk kikezelni belőle, sajnos csak ilyen általános ökölszabályokat szedhetünk össze.
márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ŕégi megoldás a fertőzésk ellen: szex után mikor pisilsz, szoritsd el a farkad, hogy ne tudjon kijönni a vizelet, majd engedd el. Ilyenkor nagy nyomással spriccel ki. Ezt ismételd végig a pisilés alatt!

Másik megoldás: a fentiek után ezüstkolloidal kend be a húgycsőnyílást és környékét. Keress rá az ezüstkolloidra!

márc. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!