Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Magasnak számít ez a vérnyomás...

Magasnak számít ez a vérnyomás érték? Érdemes vele foglalkoznom vagy ez még nem kórós?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időben szédülés és enyhe fejfájás gyötör.

Más okból voltam egyébként carotis doppler UH-n, szív UH-n, 24h EKG-n, koponya és agyi erek MRI-n is.

Ezek mind rendben voltak.

Méregetem a vérnyomásom, átlagba a szisztolés érték 128 körül mozog ez ahogy néztem még rendben is van viszont a diasztolés érték 90-94-re is felugrik.

Ezzel már kéne foglalkoznom?

33 éves férfi vagyok, 183 centi 77 kg, nem dohányzom és alkoholt sem fogyasztom.

Ülőmunka és sajnos eléggé stresszes, mozogni csak heti 2-3x.

Ami fontos még, hogy a koleszterinem magas ( táplálkozással próbálom szinten tartani ) és köszvényem van amire gyógyszert szedek.


Köszönöm előre is a válaszokat.



márc. 22. 10:47
 1/5 BécsiFehér válasza:
Érdemes volna megkérdezni a háziorvost. A diasztolés kicsit magasnak tűnik, a fejfájást ez is okozhatja.
márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha panasz van , az nem jó, de erre nem hiszem, hogy adnának vérnyomás csökkentőt, inkább máshol van a gond. Nem magas egyébként, a magasságoshoz inkább alacsony a szisztolés,de orvost kérdezz. Szerintem a táplálkozásod a rossz.
márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A koleszterin gyógyszer az egy ördögi kör. Én tuti nem kezdtem volna el szedni, de te tudod.


A táplálkozás sokat tudna ezen javítani.

márc. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3, köszvényre szedi, olvasd el. A koleszterin miatt csak diétázik.
márc. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A köszvényre írtam. Jóval kevesebb purint kell bevinni, ami főleg a húsban található.

Van fent táblázat a neten, meg lehet nézni, hogy miben mennyi van.

márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!