Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A házi orvosom régen mindig...

A házi orvosom régen mindig megnézte a kukim, (többi lent). Miért? . Lehet?

Figyelt kérdés

Régen amikor beteg voltam elmentem dokihoz és mindig úgy fejeződött be a vizsgálat függetlenül attól hogy mi volt a bajom, hogy felkellet feküdnöm a vizsgáló asztalra és mindig hátrahúzta a bőrt, egyszer kicsit szerintem le volt tapadva és hátrarántotta eléggé fájt, 11éves koromig mindig megnézte,

Miért kellett neki megnézni-e mindig? elég szar volt így visszagondolva,

Lehet annak köze ahhoz hogy most kismértékű fitymaszűkületem van hogy felrántotta 1x?

most 16vok, normális válaszokat pls


2010. dec. 2. 19:38
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsi.. tudom kicsit hülyén fogalmaztam meg xD
2010. dec. 2. 19:40
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Hát ez elég ritak,hogy egy doki állandóan nézegesse,de valószínűleg azért mert mostanában divat a kuki nézegetés,simán szólnod kellett volna,hogy hagynagolja,kicsit túl buzgó volt.Nem tudom nálunk ilyen nem volt a környezetembe.Hát nem tudom összefügghet e a felrántással,előfordulhat.De ha enyhe a szüklületed,akkor meleg vízben óvatosan,lassan húzogasd pár hónapig és elvileg javulhat a szükületed el is múlhat.Csak tartsd tisztán és mindig húzd hátra,mert ha most a kis fájadalom miatt elhanyagolod,akkor rosszabb is lehet a helyzet később.De egy durvább rántástól olyanról hallottam,hogy valkinek begyúlladt a kukija.
2010. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
azért nézte meg,hogy rendesen fejlődik és nincs e valamilyen rendellenesség
2010. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Utoljára középiskolában nézik meg az éves kontrollon, másodikban vagy harmadikban. Utána már nem, addigra már észrevették és kezelték volna mind a herék leszállását, mind a fitymaszűkületet (ezt ellenőrizték évente általános iskolában).

Nem hiszem hogy az orvos művelete és a jelenlegi problémád között ok-okozati összefüggés lenne, megfelelő higiénia körülmények folyamatos, hosszú távú elmaradásakor tulajdonképpen bármikor előfordulhat a szűkület.

2010. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért szerintem, mert le volt tapadva.csak ellenőrzi szerintem, bár nekem még nincs gyermekem,de van egy ismerősöm, akinek 8 éves a kisfia, és még mindig le van tapadva, csak az anyuka nem foglakozik vele, nehogy fájdalmat okozzon a pici fiának.
2010. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Ez akkor is túlzás,ha valakinek a torka fáj,nem nézegesse a nemiszervét,és nem is kötelező a vizsgálat,van ahol nincs is az iskolában.Sokkal inkább arra kellene törekedni,hogy megtanítsák a helyes tisztántartásra és a probléma felismerésére az embereket.Mert nagyon kellemetlen,megalázó,főleg hogy sok helyen mások előtt csinálják ezt és nincs is rendes vizsgálat sem.A golyó meg már leszáll még csecsemőkorban.Szóval max. szükület és nemibaj fordulhat elő,azt meg kis odafigyeléssel meg lehet oldani.
2010. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Régen és most is nagy figyelmet fordítottam/fordítok a tisztálkodásra, régen amikor kicsit letapadt talán max 1hétig nem mostam meg úgy ahogy kellet volna, és, ezt a kérdést végöl is azért tettem fel mert így utólag visszagondolva kicsit furcsa :S
2010. dec. 2. 20:31
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Hali!


Nem tartom túlzásnak.

Éppen ma este figyeltem egy beszámolót arról, hogy a magyar gyerekek mennyire el vannak hanyagolva, nagyon sok gyerek milyen rossz anyagi és életkörülmények között él, egészségileg mennyire el vannak hanyagolva, ill. még mennyit közüllük nem vagy csak igggenigen ritkán (nem túlzás!) vizsgált orvos, szóval, ha ahhoz viszonyítunk, hogy akár milyen közegbe is szület7tél volna, akkor én a helyedben NAGGGGYON MEGKÖSZÖNNÉM az orvosodnak, hogy ENNYIRE FONTOS NEKI A TE EGÉSZSÉGED, vagyis VALÓBAN ÉRTÉKEL7Ő, JÓ MUNKÁT VÉGEZ! Sok kis- és nagy srác, ill. felnőtt férfi, aki most/még mindig fitymaszűkülettel küzd, nagyon irigyelne téged most ezért! Hisz neked legalább nézi valaki, ha nem is a szüleid! Nagyon sokaknak a szülei NEM IS TUDJÁK, NINCSENEK TIXTÁBAN AZZAL, hogy a mulasztásuk miféle következményekkel jár6, csak a gyerek érzi majd ezt, amikor majd szerelmes lenne egy lányba, de nem mer lépni, mert selejetesnek érzi magát miatta.

És igaz a mondás,... amíg jól élünk, jólétünk van, 1xűen képtelenek vagyunk értékelni mások "aprócska" szívességeit, fáradozásait érettünk. De ha majd beköszönt a baj, a problémák tömkelegét hozó időszak, s nem lesz, 'ki segítene, akkor lásd meg,... azonnal megváltozna erről a véleményed. Neked is, és lefogadom, mindenki másnak is...

Szóval... mielőtt zúgolódnál a kukid vizsgálata ellen, légy igazságos, és gondolj bele ebbe is. Mert sztem az orvosod (nyomatékosan) egy naggggyon lelkiismeretes férfi/nő (még nem árultad el...), és ezért MINDENÁRON DÍCSÉRET ILLETI!!! :-o


***

OFF: Nemrég egy 12 éves kissrác topikot nyitott a 14 éves bátyjának itt a GyK-n, akinek sajna "letapadt" az előbőre, s nem jött neki hátra. A bátyó sulidoki-vizsgálat előtt állt, és nem akarta elmondani a doktornőnek, hogy problémája volt, azonban ehelyett más megoldást sem ismert erre a bajára. Az öccsével idehívattuk a bátyját, s elmondtuk neki a véleményünket. És mivel az szinkronban volt azzal, amit az öccse is próbált erőltetni, belátta, hogy "hüle vót", s megmutatta a sulidokinak a vizsgálaton. Önként. (Amúgy is vizsgálták volna...)

A doki nem habozott, kapásból felküldte az urológiára, ahol kapott gyorsan két szurit a makkba, majd felrántotta a letapadt fitymát. Némi várakozás után ez az akció megismétlődött. Ezt követően a srácnak semmi baja, azonban az anya (aki előtt ez az egész titok volt a vélt szégyenérzet miatt váratlanul megtudta a dolgot (nem az orvostól), s elgondolkodott, lelkiismeret-furdalása volt.

Most az van, hogy minden héten mindegyik gyereknek megnézi legalább 1x. És a gyerekek helyeslik a dolgot, elfogadják, s belátják, h. szükséges. Ők eddig nem foglalkoztak vele különösebben, az anyjuk meg nem volt a tudatában annak, hogy mit kellett volna csinálnia. Igyekszik jó anya lenni, s fokozottabban odafigyel erre a problémára, nehogy még1xis megismétlődjön. (az ők osztályait az orvosuk évente 2x, a sport miatt még +2x vizsgálják, összesen 4x egy tanévben, ebből 2 sportorvosi, de ott is megnézik nekik lent, a két lábuk között. Mégsem nyávog senkise miatta sem az osztályukból, sem a csapatukból, sem az iskolából. :-) :ON

***



Még vmi.

Azt írod, "most kismértékű fitymaszűkületem van". Nem tudom, mennyire "kismértékű", mert nem vagyok képben a te eseteddel, azonban, abban, hogy az a szűkület NEM MAKACS, hanem csak ENYHE, jelentős szerepe volt annak, hogy a dokid hátrahúzkodta folyton a feltépés után, a feltépésnek meg talán azért le7 az életedben nagy jelentősége, mert így legalább tudatában vagy annak, hogy mit kell csinálnod fiú (lassan férfi) létedre, hogy húzogatnod kell, hogy elkerüld a visszaszűkülést!


Sztem KÖSZÖND MEG a dokidnak, HOGY ennyire figyelmes és ELŐZÉKENY (!!!) VOLT, hogy így TÖRŐDÖTT VELED, (noha te ennek miértjét még nem érted, így nem is igazán tudod értékelni,) mert, ha nem tette volna, le7 nem figyeltél volna oda rá ennyire, s akkor most a topikod címe le7 az lenne: "KÖRÜL AKARNAK METÉLNI MAKACS FITYMASZŰKÜLET MIATT! NINCS ERRE MÁS MEGOLDÁS??? 16/f", nem pedig ez ami most. Sokan irigyelnék a dokidat... Becsüld meg ezért őt! :-o


Üdv: EE

2010. dec. 4. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Persze hogy furcsa,mert nem ez a bevált szokás.Azt vizsgálja a legtöbb doki ami a problámád,azt kezeli,az évi többszöri kuki nézegetés az szerinte szükségtelen,mert eleve elég kellemetlen a dolog,és nem kell cikibe hoznia gyereket,mert azért a gyerekdoki a szülő előtt nézi az embert és azért ciki ha előtte húzkodják.Meg az orvosoknak is elég eltérő véleménye van ezzel a vizsgálattal kapcsolatban,az én orvosom,nem ért a módjával egyet,meg azt is mondta hogy nagycsoportban szoktál a szükület és here vizsgálatot elvégezni és kamaszoknál már nem kellene,ott már csak igénybe vehető vizsgálatként kellene felajánlani,meg jobb ha inkább a háziorvossal van lerendezve ez a dolog,mert az már azért ismeri a beteget.De ő mondjuk nagyon sokat beszélget az emberrel és ezért is érti meg a fiatalokat,ezért is van pl. vizsgáló paraván is,meg ő haverként is kezeli az embert és ami még furább hogy modjam azt hogy nő.
2010. dec. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

EE - elég igényesnek tartom magam, se kiskoromban se votam soha elhanyagolva ilyen téren sem, ezt nem hiszem hogy meg kellene köszönnöm a dokimnak hogy mindig megnézte mert szerintem ez a doga a amit a válaszokból leszűrtem, én alap dolognak tartom azt hogy a doki elvégezze a szokásos vizsgálatokat és néha pl megnézze a kukit kis korban, de ne minden alkalommal. Az hogy nekem egyszer letapadt minimálisan nem jelenti azt hogy állandóan nézegesse.


Láttam én is az a "topikot" ahol a srác öccse írt, vannak esetek amikor tényleg elhanyagolják ilyen téren a gyerekeket de ez nem nem minden esetben áll fent!


Elég enyhe szűkületem van szerintem mert alap állapotban lejön teljesen a bőr, csak amikor áll akkor egy kicsit nehézkesen jön le.

2010. dec. 7. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!