Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület, avagy circumis...

Névtelenül kérdése:

Fitymaszűkület, avagy circumisio műtét után 2 hónappal. A bőr visszahúzása, illetve száradás, kopás, hámlás a hímvesszőn. Valaki, aki átesett ezen, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy engem 2 hónapja műtöttek meg, és a bőr visszahúzása, az hogy fog kinézni. Mert ugye a beavatkozáson eltávolítottak egy bőrdarabot. És a külső, vastag bőrt, azt hozzávarrtáak a fitymafej alsó részéhez.

A varratok azóta felszívódtak, de nem maradt annyi bőr, amit én rá tudnák húzni, hogy megvédjem azt az érzékeny részt. Nekem most akkor a külső vastag bőrt kell ráhajtogatnom? Ami amúgy nem megy, és vissza is húzódik. Vagy még várnom, kell, és ha igen, akkor mennyit.

Mert az urologus, azt mondta, sem funkcióban, sem esztétikailag nem változik. De időt nem tudod mondani.

Még érzékeny, a fitymafej alsó része pedig lila. És persze, ha fürdés közben, kicsit lehúzom, mert gondoltam nyújtom rajta a bőrt, akkor fáj.


A másik, hogy egy kis területen, a hímvesszőn, a végefele, a vastag külső bőrnél, szárad, hámlik, és érzékeny, ki van repedezve. Olvastam még ezt másnál, de neki a makkjánál volt hasonló.


2010. dec. 13. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha teljesen eltávolították a fitymát, akkor semmit nem tudsz visszahúzni a makkra, tehát fedetlen marad. Igen, egy ideig bizony érzékeny lesz (még a gatya is irritálja), de idő után megszűnik ez a hiperérzékenység. Szárazság, repedezés ellen kenheted bármilyen jó minőségű hidratáló krémmel.
2010. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Miii??

Nekem azt mondta az urologusom, hogy valamennyit vissza fogok tudni húzni.

Pedig még el is mentem, mert a főső rész teljessen eltünt, és nem értettem, hogy akkor mit húzok vissza, mig oldalt maradt valamennyi. Igaz, mondta nekem, hogy a feléig vissza tudom majd húzni, meg esztétikai hibája sem lesz. De igy akkor semmit, kell rá valami, most egy zsepkendő van körétekerve, kis beföttesgumival.


De igy ez nem maradhat, mert ahogy mondtad, még a gatya is irritálja, és ez egyáltalán nem esztétikus.


Akkor mi lesz, hazudott az urologus?

2010. dec. 13. 15:08
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Hali!


Kedves Kérdező!


Sajnos nem te vagy az egyedüli "áldozata" olyan urológusnak, akik nem megfelelően tájékoztatják pácienseiket, ill. elhitetik velük, hogy a TKM (Teljes KörülMetélés) után mennyivel jobb lesz. Ha te azt hitted, hogy marad a bőrből valamennyi, rosszul hitted ill. hiszed is. Üdv a klubban... :-(


"és nem értettem, hogy akkor mit húzok vissza, mig oldalt maradt valamennyi."

-- Bocsáss meg azért, amit most mondok, csak őszinte leszek. Ostoba és felelőtlen az az ember, aki úgy megy bele bármibe is/úgy engedi magát belevinni bármibe is bárki által, hogy közben halvány lila gőze nincs arról, mi lesz annak a valaminek a következménye, mire számítson, és még csak meg sem érti azt, amit végeznek vele.


A ma kiírt kérdésedet kb. a körülmetélésed ELŐTT 1-2 héttel kellett volna kiírnod, akkor még sokan MEG TUDTUK VOLNA talán ELŐZNI, hogy hülyeségbe menyj bele. Így azonban ne csodálkozz azon, hogy MINDENKI TEHETETLEN, max. együttérző és sajnálkozós, utólag megindoklós, esetleg okoskodós hozzászólásokra számíthatsz. :-)


"kell rá valami, most egy zsepkendő van körétekerve, kis beföttesgumival."

-- Van egy srác, akkor 15 éves volt, amikor ki írta kérdését ide a férfiak egészségébe. Elképesztően görbületes volt a pénisze, de nem merte senki előtt sem fölvállalni. Pedig nem lett volna oka szégyenkezni, de mégis. Kb. 2 hónap "egymáselkerülgetős >>privifogócska" után sikerült végre SkyPE-on felvenni, és beszélgetni vele. Később hangosbeszélgetésre váltottunk, majd webkamera előtt is nekem fel merte vállalni arccal együtt a baját. Ekkor szólt a szüleinek, akik végül mégsem röhögték ki, s nem is sajnálkoztak rajta, tehát nem igazolódott be alapfélelme.

Ezt a srácot most idén augusztusban megműtötték ottlenn. A műtét kezdetén körbevágták a teljes belfitymafelszínt aközvetlenül a makkja alatt, s a tövéig lehúzták, hogy hozzáférhessenek a göcsörtökhöz. Nos, ez a része sikerült a műtétjének, a fütyköse valamelyest kiegyenesedett, azonban az egyik "göcsört" a műtét alatt teljesen elszorította a fitymájának bal oldalát, így az nem kapott megfelelő mennyiségű oxigént, és 2 nappal a műtét után kékülni, 3 nappal lilulni, 4 nappal pedig feketedni kezdett. Az antibiotikumos kúra nem használt, borogatás sem segített. Körül kellett volna TELJESEN metélni, hisz totál elhalt a fitymájának bal oldala. Ő ugyanazt élte át, mint most te.

Amikor úgy hozta a sors, hogy személyesen találkoztunk, őneki is körbe volt csavarva a makkja, annyira nem bírta a fedetlenséget. Igaz, a dokival alaposan el kellett beszélgetnünk előtte, megfűzni, hogy a srácot NE TELJESEN metélje körül, hanem csak részlegesen.

Igaz, aránytalan lett neki a fitymája, de legalább kapott esélyt arra, hogy később, majd ha ez az egész begyógyult neki, a maradék fitymából minél többet visszanöveszthessen, visszanyújthasson. Azonban ahhoz is MARADÉK FITYMA KELL!!!


Én nem tudom, neked mennyi fitymád maradt, de ha TKM-eltek, akkor nem tudom mennyi idő, mire magadtól visszanyújtanád annyira, hogy annyi fitymád le7sen, hogy abból vissza le7sen nyújtani a fitymádat teljes hosszra, visszaszűkülésmentesen... 0.o


Egyébként hány éves vagy??


Még1x sajnálom, ami veled történt... Kár hogy nem előtte írtad ki kérdésedet ide, akkor még megelőz7ő lett volna a lelki dilemmád kialakulása, most meg már hiába reklamálnál... max a betegjogi képviselőnél,...

(És remélem nem Debrecenben műtött egyfajta Berczi Csaba nevű kontár...)


Üdv: EE

2010. dec. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

19 és igen, én meg is értelek. A lényegesebb dolgok le is voltak írva a műtéti pappíron, és én megnyugodtam, kinn volt, hogy más lehetőség nincs, illetve amiktől tartottam.


Én bíztam az orvosomban, hiszen, most nem kezdhetek el vitatkozni az orvossal, és mikor visszamentem, hogy talán ez rossz hegesedés, azt mondta, ez igy jó, valamennyire vissza tudom majd húzni, azt mondta is, hogy nem teljesen, de én ugy gondoltam, hogy legalább a feléig, amiben ki is egyeztem, hogy nekem akkor megfelel. De nem tudom, aggodóm. Igazz, hogy engem Egerszegen műtöttek, és az itteni urolúgusnál voltam, igy az sem jöhet szóba, hogy a saját hibáját akarja eltakarni, mivel nem ő végezte.

De erről a részlegesről tényleg nem hallottam. Mondom van, csak kevés. És mivel lila a fej alja, ezért még erőszakolni sem tudom, hogy megnézzem mereven még is milyen lenne. Meg gondolom én mütét, 2 hónap, azért még érzékenynek kell lennie, az orvos mivel nem tudott, pl a varratok felszívódására kb időt mondani, ezért gondolom ez is, mindenkinél más. De a külső bőr az sok, normálisnak tűnik, csak az a belső rózsaszínes rész az kevés, kb 0,5 cm a fej tetejénél még kevesebb is.

Hát, akkor nyújtom még, és meglátom mi lesz.

De majd ha megyek ezen a héten, akkor megkérdezem, hogy nem e lehetett volna részelgessen körülmetélni, de szerintem erről semmit nem fog tudi mondani, mert ő csak beutalt.

2010. dec. 13. 16:47
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Hali ismét!



Elég baj, hogy ott és akkor megnyugodtál. A "lényegesebb" dolgok AZ APRÓBETŰKBEN vannak megbújva" a papírra leírottak pedig sablonszöveg orvosi szaknyelven, amit jó, ha a kisebbség ért csak...


Nem kívánom ismételni önmagamat... 2. bekezdés felülről...

+ BEAVATKOZÁS ELŐTT GYŐZŐDJ MEG ARRÓL, HOGY UAZ AZ ORVOS MŰT-E, AKI VIZSGÁLT IS!!!???


Ezt az egészet azért nem tudod számonkérni így az orvoson, mert te magad voltál a "kuka" hogy nem kérdeztél rá alaposabban. Igen,... klasszikusan itt jönne most azon kérdésed, hogy...

"-- Márpedig honnan is tud6tam volna??"

...Úgy, hogy utánanézel. Nem utólag okoskodunk, hanem még a műtét előtt alaposabban utána kell nézni az egyéb le7őségeidnek.

Ha a papírra circumcisio volt írva (nem tudom, indokolt volt-e... vagy meg le7ett volna-e a fitymaszűkületedet, esetleges rövidfék-problémáddal együtt megspékelve mindössze egy 1x bemetszéssel, fitymaplasztikával, vagy Részleges KM-mel oldani(manapság azért már egyre gyakoribb)), akkor nem adtak PONTOS tájékoztatást egyéb alternatívákról, vagyis a papíron írottak félrevezetőek is le7nek ennyivel... ebbe esetleg bele le7 kötni. Ők (az ilyen) orvosok uis nagyon jól tudják, ismerik az általam a zárójeles részben felsorolt egyéb alternatívákat, csak nekik ez így 1xűbb, nagy ívben csexnek a beteg kívánságaira, nem foglalkoznak azzal, hogy most ti, szűületesek, mit akartok,... a legegyszerűbb,... VOLT... NYISSZ! Futószalagon úgyis jön a következő,... és minden egyes nap ez megy... Egy fityma megmentése nekik nem kihívás.

Olyanhoz kellett volna fordulnod, aki nemcsak beutal, hanem vele egyeztet7ed le a saját igényeidet, majd aszerint meg is műt. De ELŐTTE FEL IS KELLETT VOLNA ERRE KÉSZÜLNI!!! Most már hiába aggódsz, csex7ed... 0.o ...Sajnálom...! :-(



A másik szempont, hogy milyen volt a szűkületed? Erre lenne egy topik, hogy kitisztázzuk, milyen volt a szűkületetd, azonban most ahhoz, hogy képbe kerüljünk műtét előtt állapotokkal, ahhoz többminden szükséges... legelőszöris visszaemlékezni, milyen volt a fitymád azelőtt!? Erről te előzőleg készítettél-e képet, amin jól látszik a szűkület?? Ismerni a vizsgálataid alatt történteket,... részleteket...

Ha erre te képes vagy, belinkelem.


A betegjogi képviselőhöz fordul6sz bizalommal, amennyiben úgy érzed, elcseszték a fütykösödet, és ez pl. abból is eredeztethető, hogy nem megfelelően tájékoztattak, és amiket akkor mondtak, az alapján te nem azt értetted, amit ők, tehát más eredményre számítottál, voltaképpen félrevezettek... !

Nem egy ilyet láttam már, csak az a baj, hogy az emberek zöme CINKOSként viselkedik a műtétje után az alábbi mondás szerint... "Vétkesek közt cinkos, aki néma...!"

Debrecenben idén augusztusban az előző hszsomban említett kontár 3/4 óráig érzéstelenítés nélkül kínozta az egyik itteni segélykérő panaszost, akit leszíjaztak, és hiába feszül jajjgatott, a doki nem érzéstelenítette és VÉGIG MINDEN SZIKEVÁGÁST ÉRZETT!!! Utólag meg a gyerek annyira bexarinak bizonyult, hogy annyiban hagyta az ügyet. Közben sok másik helyszín között eljutottam Debrecenbe is, és a Klínikákon várakoztam, hogy megnézzem, miféle faxjancsi képes iesmire, amikor találkoztam még néhány pácienssel, akit ugyanaz a **** műtött és ugyanúgy... az meg garanciát akart kérni az orvostól, hogy hozza helyre a hibáját. A betegjogi képviselőt ő sem vette komolyan, márpedig én beszéltem a debrecenivel, és elmondta a lehetőségeket, tehát úgy gondolom az ilyenkor következő procedúrával kapcsolatban elég jól felkészített. Azonban itt van két ostoba bexari ember, aki NEM KÉPES MEGVÉDENI A TÖBBI SZERENCSÉTLEN GYEREKET ETTŐL A KONTÁRTÓL, mert azt hiszik azzal, hogy sunnyognak, meg kibúvót keresnek ez alól, azzal jobb lesz nekik... HÁT NEM!

Vagyis... ha valaki valamit elcseszett, az nem vállalja a felelősséget, akinek az életét pedig elcseszte, az esetek túlnyomó többségében selejtesnek, Lúzernak érzi saját magát, és ezt igyexik titkolni a külvilág előtt, ezért nem mer szólni a betegjogi képviselőnek, aki márpedig felelősségre vonat6ja az orvost, és a sok lúd előbb-utóbb "disznót" győz: A sok panasz előbb-utóbb változtatás kényszerít ki az egészségügyi intézményből, mert nem akarnak balhét a páciensekkel.

>> [link]



És most...?? Hogyan tovább??

Vissza akarod növeszteni a fitymádat? Maradt annyi fitymád, hogy ezt képes legyél kivitelezni? Vagy most mi lesz? (Sztem ezt sem tudod, nincs terved, hiszel valamit, ami nem biztos, és semmi alapja nincs...

Ezt így nem le7 csinálni!!! Ennyire felelőtlenül NEM!

ENNYIRE NEM SZÁMÍT neked a saját tested???)



(A varratok kiesése átlag 10-14 nap, gyógyulás 4-6 hét a műtét után, ezt minden orvos tudja, aki meg nem, abban meg nem lett volna szabad megbízni... Előtte meg KI KELLETT VOLNA írnod egy kérdést ide időben, vagy megkeresned >>priviben!!!)


Üdv: EE

2010. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Amúgy itt megírtam, nézegetem, szex, szüzesség, és ott sok ilyen kérdés van, fitymaszűkület. És ott mindenki azt írta, hogy nyugodtan mennyen el, minél előbb, ez egy rutinműtét, a legrosszabb, amit itt is írtam, amit itt olvastam, hogy valaki azt írta, hogy folyamatosan hámlik neki a herezacskója.

És amint furcsálltam, elmentem az urológushoz, mert én ezt egy rossz hegesedésnek gondoltam. Csütörtökön lesz, akkor megint elmegyek, már csak a hámlás miatt is, és tervezem, hogy megint rákérdezek.

Csak azt nem tudtam, hogy mennyi időt kell várnom.

Mert mint láthattad, 2 hónap elteltével kérdeztem, és olvastam.

És a műtéti pappíron nem felvilágosítás volt, hanem az, hogy MÁS LEHETŐSÉG NINCS.

Ennél a pontnál nem kezd el vitatkozni az ember az orvossal. Ez kezd átmenni, hogy hülyének nézel, olvastam, nézz utánna, mindenki azt írta amit én feljebb már megfogalmaztam. Nyilván nem kezdek el orvosi szakönyveket olvasni.

És azért hülyeség, amit írsz, mert ha valami olyat műtenek, ér szerv, bármi, akkor azt nyilván nem tudja megnézni, nem lát magába, hiába olvas, nem kérheti, hogy a mütét menetét vegyék fel neki! Hogy visszanézhesse. És lehet csak hónapok, évek multán derül ki.

NEM SEGÍTETTÉL csak hülyéztél, de nem írtad, hogyha az orvos tényleg elrontotta, akkor milyen korrigációs dolog van, nem említettel semmit, csak azt írtad, hogy nem néztem jobban utánna, nem írtad, hogy mi számit tényleg rossznak, hány mm től, mennyinek kellene egy jó mütétnél lennie.

Azért köszönöm, de azt hiszem, maradok az orvosnál, és megbízok benne.

2010. dec. 13. 21:52
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Névtelenül! Az első vagyok. Nos, elmondom neked, hogy az én esetem annyiban másabb a tiednél, hogy nekem kb.7-8 éves koromban végezték el a műtétet vizelési problémák miatt. Akkortájt fogalam sem lehetett, mi fog történni a szerszámommal. Az történt, hogy altatásban (ahogy a nagykönyvben meg van írva) előrehúzták a bőrt és egy csapással lenyisszantották, a két bőrszélt összevarrták a makk mögött felszívódó varrattal, volt rajta egy körkörös gézgyűrű is. Ez később magától lepottyant. A makk bizony pucér maradt és jónéhány hétig elég érzékeny volt, aztán lassacskán megszokta ezt az állapotot és tképpen azóta sincs vele gondom. Ennek már több, mint 40 éve. Annak a bőrdarabkának a hiánya végülis nekem nem okozott számottevő problémát. A nejem egyszer rákérdezett, hogy megműtötték-e, utána napirendre tért a dolog felett és jöttek a gyerekek.:)

Bízom benne, hogy Nálad is előbb-utóbb rendeződik a "családfa" kérdése.

2010. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Remélem nálam is rendeződni fog.

És noha, az orvos azt mondta, esztétikai hiba sem lesz! Noha majd miután megint elmentem, elnézek a háziorvosomhoz is, és ott is rákérdezek. Nekem azt mondta fele. Én azért szeretném azt a megszokott dolgot élvezni, 7 évesen, és közel 20 évesen más.

2010. dec. 14. 23:24
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Engem is körülmetéltek, ami után a makkom szélessége mintha egy kicsit nagyobb lenne, mert a szűkület után végre maradt hely a karimának is. A fitymám maradéka így is ernyedten a perem alá szorul, de erekciókor szép feszes minden. Rosszabbul jártál volna a fél-fitymás megoldással.
2011. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem, szerintem az utolsó nem mondja jól. Én is részleges körülmetélés-párti vagyok, ha már ilyen durván be kell avatkozni és nem elég a bemetszés vagy a plasztika.

Teljesen körülmetéltek engem is és most használhatok valami nyújtó dolgot (TLC vagy hasonló) ha valami előbőrt akarok, az évek alatt nekem a makkom (Ez típus kérdése mindenkinél, hogy hogy alakul sok idő után) kérges tapintású, foltos lett, ki van száradva... nagyon gázul néz ki :(

A makk nem arra van kitalálva, hogy ott álljon egymagában :(

2011. jan. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!