Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Herevisszérsérv műtét (varicoc...

Marci936 kérdése:

Herevisszérsérv műtét (varicocele) után, normális ha az adott (bal) herezacskóban még mindig érzem a megvastagodott visszeereket?

Figyelt kérdés

Nos, hétfőn volt a műtétem helyi érzéstelenitéssel a doktor azt mondta a műtét sikeres volt, az nap haza is mentem szerdáig eléggé érzékeny volt, de mára már azért könnyedén tudok mozogni és kevésbe fáj, és meg is mostam alaposabban a területet, de a bal zacskóban még mindig érzem a megvastagodott ereket. Olvastam egy oldalon, hogy a műtétnél nem távolitják el, csak elkötik és késöbb felszivódik, idézve:


Kivágják-e a visszereket a varicocele műtétnél, illetve ki tud-e újulni a varicocele?


A műtétnél nem a visszerek "kivágása, eltávolítása" történik, hanem a tágult erek herétől viszonylag távoli lekötése. A műtétek után a visszerek és a panaszok nem tűnnek el azonnal, hanem idővel a lekötött erek elsorvadnak és felszívódnak.


A varratszedés a műtétet követő 10. napon lesz (jövő csütörtökön)


A seb egyszersem vérzett, a herém nem dagadt meg szerencsére igy vizsér (hydrocele) nem alakult ki, egyetlen észrevételem, hogy a bal oldalon a comb és a hasizom találkozásánál a hajlatban érzéketlen lett a bőr olyan 5x2cm-es területen, és minimálisan sötétebb lett a bőr, de nem bevérzés,véraláfutás sötéten, no persze meg a vágás mentén érzéketlen. Ez normális? Amúgy mikrosebészeti műtétem volt. A here feltt 4-5cm nagyságú vágás volt.


Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. okt. 22. 18:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 18 éves vagyok, megelőzés képpen volt a műtét, nem spermaszám károsodása miatt. Pár nappal a műtét után egyszer maszturbáltam (persze óvatosan, a péniszem normális, és a spermium mennyisége és állaga is megegyezett a korábbival, igy gondolom az ondóvezeték érintetlen maradt (természetes ez persze).
2011. okt. 22. 19:01
 2/10 anonim válasza:
Gondolom te írtál nekem ugyanerre a kérdésre, ha majd mész orvoshoz, megírod, hogy neked mit mondott? Kíváncsi vagyok rá, mellesleg nálam is ugyanez a probléma van..
2011. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Holnap 1 órára megyek, amint hazaértem leirom mi volt. :D
2011. okt. 25. 13:58
 4/10 anonim válasza:
:) én is holnap megyek :D
2011. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jól van, remélem mindketten ugyanazt a pozitiv választ kapjuk... :D
2011. okt. 25. 16:06
 6/10 anonim válasza:
Na nekem azt mondta, hogy nem alakult ki, beduzzadtak ott a dolgok és az, meg van egy kis herevízsérvem, januárban kontroll, addig hátha felszívódik.
2011. okt. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sálálálálálálálá válasza:
Igen nekem is ez a bajom , nyugi teljesen normális hogy egyből nem múlik el ezt mondta a doki is és azt hogy néhol vörös lesz a heréknél és az ágyéknál.
2011. nov. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sálálálálálálálá válasza:
Sérv műtét után !!
2011. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
a sérv vagy herevisszértágulat nem egy és ugyanaz!!!
2012. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zotyaking válasza:
Engem műtöttek 2012-ben varicocele-vel utána meg hydrocele lett belőle még ma is így vagyok. Járt már így valaki?
2014. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!