Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért ilyen sok a negatív...

Miért ilyen sok a negatív vélemény a körülmetéléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Valószínűleg pár hónap múlva én is átesem ezen, mivel elég durva fitymaszűkületem van (sajnos elég későn, mert 20 éves vagyok), és azt vettem észre, hogy azok az ismerőseim, akik ezen túl vannak, vagy ismernek olyat, aki túl van rajta, mind azt mondják, hogy megéri, vállaljam be, mert ettől elmúlnak a gondjaim (ezek olyan emberek, akikről biztosan tudom, hogy nem akarnak nekem rosszat). Ehhez képest az interneten meg szinte csak olyan véleményeket látok, hogy szörnyűség, be ne vállald, csonkítás, stb. Mért van ez?
2010. dec. 18. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nyugodtan csináltassad meg. Mind higiéniai szempontból, és külalakra is jobb lesz.
2010. dec. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Amit egyszer Isten odatett az maradjon is ott! :D
2010. dec. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

A külalakot szerintem hagyjuk már,mért nézne ki jobban?


Nálunk nem divat,sokaknak egyáltalán nem tetszik,főleg nőkre gondolok,hogy egyből ott vilóg a makk.Semmi szép nincs benne,a higéniát is hagynám,ha valaki rendesen mossa és figyel az apró jelekre akkor meg lehet előzni.


Azért ellenzik,ahogy én is mert ha van más lehetőség,akkor azzal kell élni.Ha nincs az megint más,de ha van,mert sokszor van,és ennek ellenére metélnek,mert nem világosítják fel rendesen a beteget,hanem ráveszik,mert ez gyorsabb megoldás az orvosnak,az tényleg csonkítás szerű dolog.


Mindig csak az mondja hogy esztétikus,meg jobban néz ki,akinek metélt van,ezzel győzkődik magát.


Nézd ha van más mód rá vagy (egyáltalán nincs is semmi baj,csak úgy csinálják,nem szép látvány a művelet és ahol hagyomány ott érzéstelenítő nélkül csinálják,ez akármilyenk korúnál durva és hát ezt gyerekkorba csinálják,amikor nem a gyerek dönt,tehát más dönt a teste csonkításáról),és annak ellenére levágnak róla egy bőr,akkor csonkítás,hisz a tesete egy részét csonkítják meg.


De ha nincs más megoldás akkor az más.


Azért nézz utána mert sok féle megoldás szokott lenni,Z-plasztika,több dokit is keress meg,kérd ki a véleményüket,és hát van a teljes és részleges metélés is.


De van körülmetélés szót ha beíród akkor honlap ott képeket is tudsz nézni és le van írva mit hogyan csinálnak.Azért nézd meg.

2010. dec. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Még annyit persze hogy nem akarnak neked rosszat,de rosszul bármilyen műtét elsülhet és volt aki nagyon elégedettlen lett a végeredménnyel és ne azért csináltasd meg mert más azt mondta hogy ez a jó neked,mert az már eleve rossz.Akinek nem tetszet a végeredmény az meg csak ilyen fórumokon mer beszélni róla,nem fogja azt mondani hé ilyen lett stb.


Most magadra hallgass és még van pár hónapod nézz utána minden lehetőségnek és úgy tudsz majd dönteni.


De nézz jól utána milyen lehetőségeid vannak.Ne más döntön rólad.

2010. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Talán mer az orvosok megbízhatlanok, és úgy gondolják, hogy nekik így a legegyszerűbb,gyorsan végeznek is az emberrel, oszt jöhet a következö, és amig az ember a saját farkán nem tapasztalja meg, mit tesznek vele az orvosok, addig esélye sincs kiismerni őket. És sajnos, ez nem egy emberrel fordul elő. Amíg magyarországon ilyenek az orvosok,addig ez a sztereotipia nem fog változni.Nem egy ember és nem egy fiú vagy férfi járt miattuk pórul, és az ismerőseim körében is vannak olyanok, akik átkozzák azt a napot, amikor igent mondtak a körülmetélésre. Jó,vannak olyanok is, akinek megoldotta a baját és ígyvagyúgy elégedettek vele,de a többség nem elégedett a végeredménnyel. Tudom jól,én is nézek jútúbot lehet ezt így is beállítani,meg úgyis, de a tény attól még tény,tökfölösleges beavatkozás. Csinálják meg úgy, hogy a beteg kéri,és tájékoztassák előtte kellőképpen. Vagypedig az ember előtte nézzen jól körül...mielőtt belefog az egészbe.


Ha meg körülmetélést akarsz,azt magadér tedd, a magad döntéséből, ne azér,mer más azt mondja ígyvagyúgy milyen jó neki, csak mert átesett rajta! És igen,én sem akarok tőle megszabadulni, az öcsém meg nem akart,de mégis megszabadították tőle,és hiányolja azóta is.. :'(

2010. dec. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te magad választottad a majdani metélést vagy orvos ajálotta,mert nincs más megoldás rá?
2010. dec. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!